Uśmiechanie się - życie jest dobre dla tych, którzy wiedzą jak to robić

Uśmiechanie się - życie jest dobre dla tych, którzy wiedzą jak to robić

Ostatnia aktualizacja: 26 grudnia, 2017

Życie jest dobre, kiedy wiemy, jak wydobyć z niego jak najwięcej i kiedy mamy odwagę, by wykorzystać je, pokonując wszystkie rzekome granice, które inni stawiają przed nami. Życie osiąga swój szczyt, gdy ludzie wiedzą, jak się uśmiechać z przekonaniem i śmiać swobodnie – bez zmartwień i tak długo aż wszystko nas z tego śmiechu rozboli. Uśmiechanie się jest czymś, co warto robić.

Uśmiech jest czymś nieracjonalnym i charakterystycznym dla ludzi. Uśmiechanie się to najtańsze i najszczersze narzędzie, jakie posiadamy, pozwalające nam stawić czoła życiowym problemom, świętować dobre chwile oraz dawać chęć do życia i chwile wytchnienia tym, którzy są wokół nas.

“Uśmiech jest prawdziwą siłą – jedyną zdolną poruszyć to, czego poruszyć się nie da”

-Orison M. Marden-

Kiedy się uśmiechamy, wydaje się, że możemy sobie poradzić ze wszystkim, że jesteśmy trochę bardziej wolni i że mamy dość siły, by iść dalej. Z tego powodu i wielu innych: życie wygląda lepiej , gdy ludzie wiedzą, jak się uśmiechać! A nasze życie jest dobre, kiedy to robimy!

Ludzie, których uśmiech rozjaśnia wszystko wokół

Ludzie, którzy wiedzą, jak się uśmiechać, zabierają ze sobą jego światło gdziekolwiek zmierzają: świeci na tych, którzy znajdują sie wokół nich i na każde miejsce, w jakim się znajdują. Właśnie dlatego wiedzą, jak być promykiem słońca w deszczowe dni i jak sprawić, byście byli szczęśliwi, nawet jeśli tego nie chcecie! Potrafią was rozśmieszyć również wówczas, gdy nie macie na to najmniejszej ochoty!

Roześmiana kobieta.

Na pewno znacie także uczucie, że bez względu na to, co się stanie, zawsze będzie przy was ktoś, kto sprawi, że będziecie się uśmiechać. Bez względu na to, gdzie jesteście – blisko czy daleko – ta osoba zawsze będzie z wami dokądkolwiek się udacie.

“Mały skowronku w moim domu, śmiej się głośno. Śmiech w twoich oczach jest światłem świata. Śmiej się tak bardzo, że gdy dusza moja to usłyszy, zatrzepocze radością. Twój śmiech wyzwala mnie, daje mi skrzydła. Odbiera moją samotność i uwalnia mnie od więzienia. Gdy lecisz rozświetlasz moje serce “

-Miguel Hernández-

Uzależnieni od spotykania się z ludźmi, którzy lubią się uśmiechać

Ludzie, o których mówimy, którzy sprawiają, że życie jest tak dobre, tworzą coś w rodzaju uzależnienia. Są w naszym życiu, przede wszystkim dlatego, że wiedzą, jak nas rozśmieszyć. Mają ten szczególny dar, że wiedzą kiedy i jak to zrobić.

Kiedy się uśmiechają, przekazują uzdrowienie, spokój, zachętę i bezpieczeństwo. W rzeczywistości, otrzymanie uśmiechu jako prezentu jest prawie zawsze czymś pozytywnym, to tak jakbyśmy otrzymali zastrzyk energii życiowej, która pobudza nasze emocje i ukazuje je od najlepszej strony.

Ktoś, kto wie, że uśmiechając się sprawi, że i my zaczniemy się uśmiechać, również zasługuje na wiele dobrego w życiu. Dlaczego? Ponieważ daje nam część siebie nie żądając nic w zamian. Nigdy nie zapomnimy tych uśmiechów, które sprawiły, że poczuliśmy się bardziej żywi.

Uśmiechnięte chmurki trzymające parasol.

Uśmiechanie się do życia i sprawianie, by życie uśmiechnęło sie w odpowiedzi

Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić wraz ze wszystkimi ludźmi, którzy pomagają nam się uśmiechać, jest wykorzystanie ich jako inspiracji dla naszego życia.

My także możemy sprawić, by życie było dobre. To prostsze, niż myślisz. Jeśli się tego nauczymy, wówczas najgorsze dni w naszym życiu będą tymi, gdy będziemy musieli podejmować większy wysiłek, by wydostać się ze złego nastroju i stawić czoła okolicznościom najlepiej jak potrafimy.

W te szare dni będziemy musieli nauczyć się być jak słońce. Uśmiechanie się w celu wymazania i zapomnienia rzeczy, które najbardziej nas krzywdzą, jest najlepszą drogą by iść do przodu.

Życie nie czeka, pędzi przed siebie. Nasza postawa jest jedynym kluczem, który sprawi, że najtrudniejsze sytuacje obrócą się w pozytywną lekcję. Pomogą też nauczyć się, jak powrócić zwycięsko i uśmiechać się, gdy już je pokonamy. Tego właśnie chcemy, prawda?

“[..] Odmów mi chleba, powietrza,

światła, wiosny,

ale nigdy nie twego uśmiechu

bo bez niego umarłbym “

-Pablo Neruda-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.