Uśmiech - nie pozwól, by ktoś usunął Ci go z twarzy

Uśmiech - nie pozwól, by ktoś usunął Ci go z twarzy

Ostatnia aktualizacja: 05 września, 2017

Nie pozwól, żeby ktokolwiek zmazał uśmiech z Twojej twarzy. Płyń, żyj i ciesz się, bo życie trwa tylko dwa marne dni, jeśli masz szczęście.

Zdejmij łańcuchy, które przykuły Cię do twojego strachu. Pozbądź się niepewności, która sprawia, że marszczysz brwi i odważ się żyć własnym życiem. Pozwól sobie na uśmiech.

Zrzuć buty, aby poczuć mokrą trawę pod bosymi stopami. Zwróć uwagę, jak liście drżą między twoimi palcami a powietrzem. Wejdź na sosnę, jeśli chcesz dotknąć nieba stopami. Zrób cokolwiek chcesz, ale upewnij się, że to uczyni cię szczęśliwą.

W ten sposób będziesz mogła pokazać ten piękny uśmiech, który tak bardzo ci pasuje. Wszystko co robisz, rób na swój sposób, bo taka właśnie jesteś. Już wiesz, że nie można szukać szczęścia, ono pojawi się samo, wtedy, gdy najmniej będziesz się tego spodziewać.

Pamiętaj, że żyjesz tylko raz i najlepiej, aby to jedno życie było wartościowe. Pomyśl, czy istnieje lepsza inwestycja w nasz najbardziej ceniony zasób (czyli czas) niż uczynienie życia wartościowym?

Ogranicz wpływ, jaki wywierają na ciebie opinie innych lub to, co mają do powiedzenia. To nazywa się zazdrość, jej sposób na to, byś poczuła się źle.

Jestem sobą, gdy się uśmiecham. Tak samo jestem sobą, gdy jestem smutna. Obie emocje są częścią mnie i opisują mnie w niektórych momentach mojego życia. Nigdy nie zaprzeczam żadnej z nich, bo to byłby pierwszy krok w kierunku zaprzeczenia części samej siebie. A tym samym zaprzestaniem pielęgnowania miłości własnej.

Dzieci na kolorowych jajkach.

Przyoblecz się więc w swój najlepszy uśmiech i podziel się nim ze światem

Podziel się swoim uśmiechem ze światem, ponieważ uśmiech znaczy wiele. Uśmiech sprawia, że ​​obydwoje poczujecie się dobrze, zarówno ty, jak i osoba, którą nim obdarowałaś.

Rozdawaj szczodrze swoje uśmiechy, ponieważ nic cie to nie kosztuje. Przemyśl to – uśmiech może trwać sekundę, ale pamięć, którą pozostawia, może czasami być wieczna.

Uśmiech to ta krzywizna, która nadaje twarzy słodki wyraz i rozjaśnia spojrzenie. Ale to działa tylko w przypadku szczerego uśmiechu. Nie liczy się, jeśli skrywasz w sobie smutek. Pomyśl, że odejmujesz wartość od tego, co czujesz kiedy ją ukrywasz i maskujesz tym, co uważasz za właściwe wobec osób wokół ciebie.

Nawet szczęśliwe życie nie może obyć się bez pewnej dozy ciemności, a słowo “szczęśliwy” straciłoby swoje znaczenie, gdyby nie było zrównoważone smutkiem.”

-Carl Gustav Jung-

Masz prawo być smutna, podobnie jak masz prawo być szczęśliwa. I obie emocje zasługują na taką sama wolność wyrażania. Nie wstydź się wyróżniać spośród ludzi znajdujących się  wokół ciebie. Jesteś sobą a to, co czujesz ma taką samą wartość, jak to co czują inni.

Nie wyrządzasz nikomu krzywdy próbując wyrazić siebie. Nie wyrządzasz krzywdy uśmiechając się. Po prostu pokazujesz swoją najlepszą twarz światu, swoją autentyczność.

Dziewczyna na huśtawce.

“Emocje to doświadczenia, uczucia, uznania, ale tylko część z nich można wyrazić słowami lub pojęciami”.

-Laura Esquivel-

Idź przez życie z uśmiechem

Życie trzeba poczuć całym sobą, śmiejąc się głośno, krzycząc i gryząc. Życie musi być smakowane wszystkimi zmysłami. Musisz cieszyć się każdą chwilą w teraźniejszości, nie pozwalając na to by przeszłość cię prześladowała.

Pamiętaj, że przeszłość została wyryta w kamieniu. Nic nie można zrobić, aby ją zmienić.

Obecna chwila jest tą, która leży w twoim zasięgu. Ucieka od ciebie w każdej sekundzie, jaką poświęcasz na myślenie o złych rzeczach. Złe dni przychodzą same, by znaleźć te dobre, musisz wyjść i ich poszukać. A jeśli to zrobisz z uśmiechem na twarzy, łatwiej będzie je znaleźć.

Liczne badania dowiodły, że jeśli zabierzesz się za jakiekolwiek zadania w dobrym nastroju i z uśmiechem, zwiększy to twoje emocjonalne samopoczucie. Uśmiech, a w większym stopniu śmiech pobudzają uwalnianie dopaminy, serotoniny i endorfiny w mózgu. W ten sposób czujesz się lepiej.

Ponadto uśmiech zmniejsza poziom kortyzolu spowodowany stresem. W takim razie, na co dzisiaj czekasz z uśmiechem?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.