Trzy historie o porażce, które Cię zainspirują

Trzy historie o porażce, które Cię zainspirują

Ostatnia aktualizacja: 06 kwietnia, 2021

Czytając dzisiejszy artykuł poznasz trzy niesamowite historie o porażce, które z pewnością zainspirują Cię do tego, aby się nie poddawać.

W dzisiejszych czasach ludzie twierdzą, że problem daje nowe możliwości, a porażka stanowi początek triumfu. Słyszymy to tak często, że rzadko kiedy zwracamy uwagę na to uwagę. Często zapominamy, że w takich powiedzeniach kryje się sporo prawdy. Potwierdzają to liczne historie o porażce, która później stała się inspiracją.

Triumf i porażka to w rzeczywistości ulotne momenty. To, co naprawdę ma znaczenie, to proces, zarówno ten wewnętrzny, jak i zewnętrzny. To ekscytujące dążenie do osiągnięcia czegoś nowego wywołuje w nas zmianę, którą musimy wykorzystać.

Pamiętaj, że ludzie zawsze dają się kształtować. Każdy z nas doświadcza swojego indywidualnego procesu, który pozwala nam dojrzewać i iść do przodu.

Czasami porażkę od zwycięstwa odróżnia wytrwałość. Jednak niektóre porażki mogą sprawić, że zaczniemy odczuwać poczucie beznadziei. Dlatego też poniższe historie o porażce są nie tylko ekscytujące, ale również budzą w nas nadzieję, ponieważ uczą nas, że istnieją drugie szanse.

W dalszej części artykułu znajdziesz trzy inspirujące historie o porażce Mamy nadzieję, że przypadną Ci do gustu!

1. Abraham Lincoln: wytrwały mężczyzna

Abraham Lincoln to chyba najważniejsza postać w historii Stanów Zjednoczonych, ponieważ zniósł niewolnictwo. Dwukrotnie był prezydentem Stanów Zjednoczonych. Gdy sprawował ten urząd, rozpoczęła się wojna secesyjna, która zakończyła się zjednoczeniem terytorium Stanów Zjednoczonych.

Nie sposób mówić o inspirujących historiach o porażce nie wspominając Lincolna. Chociaż doświadczył wielu trudów, odniósł sukces. Urodził się w bardzo biednej rodzinie i musiał pracować od ukończenia siódmego roku życia, aby utrzymać swoją rodzinę.

Jego matka zmarła, gdy miał jedynie dziewięć lat. Lincoln nie był w stanie pójść do szkoły, ale sam nauczył się wszystkiego, czego potrzebował, aby stać się prawnikiem.

Jednak jego kariery politycznej nie sposób nazwać “udaną”. Kilka razy został pokonany podczas prób wybrania na prezydenta. Poza tym kiedy miał 24 lat zbankrutował i spędził kolejne 17 lat spłacając swoje długi. Jego narzeczona nagle zmarła, co doprowadziło go do załamania nerwowego.

Jednak dzięki niesamowitej silne charakteru był w stanie dalej walczyć, póki nie stał się decydującą postacią w historii swojej ojczyzny i całego świata.

2. Arianna Huffington: inspirujące historie o porażce

Arianna Huffington urodziła się w 1950 r. w Atenach na terenie Grecji. Rozwód jej rodziców wyraźnie odbił się na jej psychice w dzieciństwie. Studiowała ekonomię w Girton College w Cambridge, gdzie wyróżniała się ze względu na swoje umiejętności przywódcze.

Później przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie poślubiła członka Kongresu. Zakończenie jej małżeństwa stanowiło punkt, które oddzielał jej życie “przed” i “po”.

W tamtym czasie zdecydowała się napisać książkę, która została odrzucona przez 26 edytorów. W konsekwencji Arianna pracowała bez wytchnienia, aby wydać swoją pracę, a tym samym zyskać lepszą pozycję. Z tego powodu straciła przytomność. W 2007 r. omdlała z powodu chronicznego zmęczenia. To sprawiło, że zaczęła patrzeć na to, co robi, w inny sposób.

Zdecydowała, że będzie robiła to, co lubi najbardziej, nie wywierając jednocześnie na siebie zbyt dużej presji, aby osiągnąć sukces. Zaczęła prowadzić blog, który lata później stał się komunikacyjnym imperium: the HuffPost.

Obecnie wiele osób uznaje ją za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. To jedna z największych i najbardziej inspirujących historii o porażce.

3. Frank McCourt: od bezdomności do sławy

Frank McCourt to autor znanej noweli “Angela’s Ashes”. Zyskała ona tak duża popularność, że Alan Parker wyreżyserował jej filmową wersję, której premiera miała miejsce w 1999 r. To praca autobiograficzna, w której McCourt przedstawia wszechogarniające trudności, jakie napotkał na swojej drodze.

Mówiąc w skrócie, jego rodzina doznała jedynie nieszczęścia. Jego ojciec był alkoholikiem, który porzucił jego i jego braci.

Frank McCourt

Ciężkie warunki życia codziennego doprowadziły do śmierci części jego rodzeństwa. Cała rodzina żyła w niebezpiecznych warunkach: mieli tylko latrynę i praktycznie nic do jedzenia. Frank musiał zacząć pracować w bardzo młodym wieku, chodząc jednocześnie do szkoły.

Nie miał nawet butów, które mógłby nosić. Poza tym zakaził się tyfusem i prawie umarł.

Mając 19 lat, dzięki zbieraniu oszczędności gdy pracował jako listonosz, spełnił marzenie swojego życia: wrócił do Stanów Zjednoczonych, z których pochodził. Następnie został wspaniałym pisarzem. Dzięki swojej najsłynniejszemu działu, “Angela’s Ashes”, zdobył w 1997 r. Nagrodę Pulitzera.

To tylko kilka z niezwykle inspirujących historii o porażce. Widać wyraźnie, że wszystkie z nich łączy wytrwałość. Osoby, które ciężko pracują i nie poddają się, gdy na ich drodze pojawiają się trudności, koniec końców zwyciężą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.