Tajemnica umysłowego przyciągania: pieszczota dwóch dusz

Tajemnica umysłowego przyciągania: pieszczota dwóch dusz

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia, 2017

Czasem dwie dusze spotykają się i nawet nie wiedząc kiedy wchodzimy w to samo pole grawitacyjne, gdzie prawie wszystko pasuje. Powołujemy się na mentalne uwiedzenie, które wykracza poza świat fizyczny – jest niczym tajemnica.

Nęci cię i oślepia tam, gdzie spotykają się dwie dusze. Pieszczą się nawzajem i podążają tą samą ścieżką. I to cała tajemnica.

Tego rodzaju atrakcyjność, która wykracza poza ciało, jest bardziej powszechna niż mogłoby nam się wydawać. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląd fizyczny pozostaje ważny.

W rzeczywistości, jak psycholog społeczny Solomon Ash udowodnił w swojej pracy “Implicit Theories of Personality”, że ludzie nadal uważają, że wszystko, co jest piękne, jest dobre, a tym samym korzystne.

“Kiedy ktoś sprawia, że ​​odczuwasz różne rzeczy, nawet nie dotykając cię choćby palcem, to jest to godne podziwu”.

-Mario Benedetti-

Jeśli chodzi o atrakcyjność, musimy pamiętać, że duża część tych mechanizmów jest kontrolowana przez nieświadome procesy. Wiemy, że nasz wygląd fizyczny to nasz list motywacyjny, który przyciąga największą uwagę. Niemniej jednak nie zawsze jest on idealną przynętą lub najbardziej nieomylną rzeczą.

Biologia, chemia i nasze psycho-emocjonalne potrzeby ustępują miejsca polu grawitacyjnemu, które czyni nas atrakcyjnymi dla niektórych ludzi. Czasami prawie nie wiedząc jak, po prostu przypadamy sobie do gustu. Pojawia się magia, a my zrobimy wszystko, by zatrzymać tę osobę jak najbliżej.

Nie mówimy tu o “bratnich duszach”, ale o osobowościach, które łączą się z sobą. Osobowości, które pozostają w doskonałej harmonii i zdolne do tworzenia silnych i wzbogacających więzi.

Para z latarenkami stojąca na splecionych dłoniach olbrzyma.

Oto cała tajemnica – umysłowe przyciąganie nie szuka bratniej duszy, ale raczej towarzyszy podróży

Według badania przeprowadzonego przez dr Raymonda Knee, dyrektora laboratorium psychologii społecznej Uniwersytetu w Rochester, ponad 50% osób uważa, że ​​istnieje coś takiego jak bratnie dusze.

Innymi słowy, przeznaczeniem ludzi jest, by odnaleźć się nawzajem i że tego rodzaju atrakcyjność przekracza to, co można zobaczyć gołym okiem.

W pojęciu bratniej duszy, aspekt umysłowego przyciągania jest bez wątpienia podstawowym filarem.

Niemniej jednak, jak wyjaśnia wspomniany powyżej autor w swoich w artykułach takich jak “The Science of Soulmates”, ta atrakcja wykracza poza proste procesy umysłowe związane z wartościami, potrzebami i uczuciem w celu osiągnięcia bardziej duchowej przestrzeni.

“Kochać to nie tylko dbać o kogoś, chodzi przede wszystkim o to, by go rozumieć “.

-Françoise Sagan-

Jasne jest, że podejście to jest nieuzasadnione z naukowego punktu widzenia. Nie dlatego, że niektórzy ludzie pozostawiają losowi pewne aspekty, które powinny być pod naszą kontrolą.

Ponieważ autentyczne przyciąganie umysłowe nie dotyczy magii ani przeznaczenia, a raczej związku dwóch dojrzałych osobowości, które poza wieczna miłością, poszukują związku w chwili obecnej, kogoś, kto będzie im towarzyszył w walce o każdy dzień.

Tańcząca para w ruchu.

Połączeni przez przeznaczenie lub połączeni, aby się rozwijać

Doktor Raymond Knee do dziś prowadzi badania na temat socjalnej koncepcji ” bratnich dusz”. Dzięki temu możemy próbować ocenić naszą opinię na ten temat. Po wykonaniu tego testu będziemy wiedzieć, czy należymy do jednej z tych dwóch grup:

  • Ludzie, którzy wierzą w istnienie bratnich dusz. Przy takim podejściu umysłowe przyciąganie jest rozumiane jako proces, przez który nasze zjednoczenie z drugą osobą jest tak intymne i wyjątkowe, że nie musimy mówić o tym, czego pragniemy ani czego nam brakuje, aby druga osoba się o tym dowiedziała. Jesteśmy jedną istotą.
  • Ludzie, którzy wierzą w romantyczne relacje jako część swojego osobistego i emocjonalnego rozwoju. W tym przypadku przeznaczenie ma niewielkie znaczenie. Nikt nie jest przeznaczony komuś innemu. To my tworzymy nasze relacje poprzez inwestowanie w nie czasu, woli i wysiłku, gdy znajdziemy towarzysza podróży.

W drugim przypadku umysłowe przyciąganie oznacza dzielenie się interesami, pasjami, wartościami i łatwością negocjacji. Dotyczy tego, czy rozumiemy się nawzajem wystarczająco dobrze by porozumieć się bez oczekiwania, że druga osoba “odgadnie” co jest z nami nie tak. Zrozumienie tego w inny sposób mogłoby doprowadzić nas do głębokiej frustracji.

Istota umysłowego przyciągania

Przyciąganie fizyczne jest czymś bardzo silnym, intensywnym i niekontrolowanym. Znamy to i uwielbiamy. Jednak magia charakteryzująca najbardziej autentyczne i stabilne relacje to równowaga.

Znalezienie idealnej równowagi pomiędzy tymi dwoma wymiarami. Miejsce, w którym mentalne uwodzenie jest zawsze najbardziej bezwstydnym, żywym i ekscytującym składnikiem.

“W miłości urzeczywistnia się paradoks, że dwie istoty stają się jedną… nie przestając być dwiema istotami”.

-Erich Fromm-

Jeśli przestaniemy zagłębiać się zbytnio w istotę autentycznej mentalnej atrakcyjności, odkryjemy coś ciekawego. W tym wszystkim jest bardzo niewiele nadprzyrodzonych czynników, niewielka tajemnica.

Zamiast tego istnieje wiele emocji, determinacji, chemii i pewnego rodzaju intuicji kryjących się w naszej podświadomości. Ta mieszanka mówi nam, że ta szczególna osoba jest tym, kto najbardziej nam odpowiada w tym konkretnym momencie.

Przyjrzyjmy się niektórym z tych aspektów.

Ludzie pod drzewem.

Pierwszy aspekt to bez wątpienia wzajemność. Coś tak podstawowego jak odpowiedź pozytywna, jako uczucie uznane i cenione. Jest tak podstawowe, jak postrzeganie siebie jako ważnej postaci w oczach drugiej osoby. To powoduje bardzo silne przyciąganie.

Przyciąganie umysłowe opiera sie również na podobnych zainteresowaniach. W patrzeniu na świat w ten sam sposób i wyznawaniu podobnych zasad. Oczywiście mogą istnieć pewne różnice w niektórych aspektach. Ale te małe dysonanse są szanowane, a nawet cenione.

Przyciąganie umysłowe rozpala się także dzięki wyzwaniom. Są ludzie, którzy sprawiają, że czujemy się pełni życia , którzy mobilizują nas do czegoś. Posiadają w sobie subtelną mieszankę tego, co znajome i nieznane. Powoli powstaje coś, co zaczyna nas ekscytować.

Napełnia nasze umysły, aby nieodwracalnie rozświetlić nasze serce i pozwolić, aby nasze dusze splotły się pieszczotą…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.