Szczęście - znajdź je, zatrzymaj i nie puszczaj

Szczęście - znajdź je, zatrzymaj i nie puszczaj

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Niech szczęście Cię dogoni, niech Cię znajdzie, niech Cię przytuli i zostanie z Tobą. Niech inne sprawy się nie liczą. Niech szczęście sprawi, że nauczysz się w życiu wszystkiego, co będzie Ci przydatne, choćby sama lekcja należała do niełatwych.

Niech wszystko, czego się uczysz stanie się Twoją własnością. Obyś mogła układać każdy kamień na swojej drodze. Potykać się i przewracać. Rosnąć i żyć.

Obyś była świadoma dobra i zła. Obyś wiedziała, że wszystko, co dobre w życiu, wprowadza nieład. Że najlepiej żyć wprowadzając zamęt i patrząc na horyzont. Że najlepszą metodą na przeżycie jest bać się przeciętności…

Szczęście…

Niech wszystko płynie, choć czasem boimy się czasu. Obyśmy zawsze, w taki czy inny sposób, mogli wrócić do punktu wyjścia i wszystko zacząć od nowa. Niech dokonania zasługują na to, by je celebrować, a porażki niech motywują do doskonalenia planu.

Motyl na ręce

Pamiętaj o tym, że cienie i demony też mogą zostać objęte. Że smutek również może być dobry, bo zmusza nas do stwierdzenia i doceniania tego, czego pragniemy. Że czasem dobrze jest mieć w sobie złość i gniew.

Nikomu nie pozwól karcić Cię za Twą prostotę. Pamiętaj, że płacz nie oznacza słabości. Że prosta komunikacja wymaga otwartości. Skrywanie uczuć zamiast ich uzewnętrzniania jest poważnym błędem, za który zawsze przychodzi słono zapłacić.

Przeczytaj również artykuł: Twoje szczęście jest w twoich rękach

Mając to na uwadze staje się jasne, że prostota jest darem, który zasługuje na to, aby go wzmacniać. Dlaczego? Bo bycie spójnym wewnętrznie czyni z nas osoby specjalne i autentyczne.

Szczęście – masz na nie wpływ

Odrzucaj pewniki, usuń ze swego słownika słowa takie jak: zawsze, nigdy, wszyscy czy nikt. Unikaj kategorycznych stwierdzeń. Zrozum, że życie to tęcza składająca się z mnóstwa kolorów, i że oglądanie tylko czarnego i białego nie jest praktyczne.

Proszę, nie zapomnij, że miłość nie żebra, i że jeśli właśnie to musisz zrobić, to nie masz do czynienia z miłością. Zawsze bierz pod uwagę, że relacje polegające na wykorzystywaniu, są na porządku dziennym, i że musisz sprawdzać te, których uczestnikiem staniesz się właśnie Ty.

Maszyna do szycia

Nie powinno być dla Ciebie bez znaczenia, kto się do Ciebie zbliża. Pamiętaj, że całkowita strata czasu nie istnieje. Nie zapomnij też, że jeśli nie dostrzegasz zainteresowania, zawsze masz prawo się oddalić. Nie czuj się winna z powodu takich właśnie pragnień.

Przeczytaj również artykuł: Szczęśliwe życie – 10 użytecznych porad

Nie zapominaj, że odporność, samokontrola i asertywność to trzy najważniejsze zdolności psychologiczne, jakie możesz rozwinąć. Nie poddawaj się. Nabierz dystansu i powiedz nie, gdy będziesz tego potrzebowała. Gdy się tego nauczysz, osiągniesz w życiu szczęście.

Nie zapomnij, że czas jest tak wiecznotrwały, jak krótkotrwały. Że nie istnieją magiczne rozwiązania, ani nieomylne przepisy łagodzące wewnętrzny ból duszy. Szczęście polega na tym, byś nie bała się prosić życie o sól i Tequilę, gdy ono zastanawia się czy dać Ci limonkę.

Szczęście, a relacje z innymi

Nie bój się jeśli pragniesz być sama. Nie czuj się winna, gdy po prostu nie masz chęci na rozmowę czy na związek. Weź pod uwagę, że wszyscy rezerwujemy kawałek duszy wyłącznie dla nas samych i nie ma w tym nic złego. Zrozum i zaakceptuj, że inne osoby też tak robią.

Kobieta

Przeczytaj również artykuł: Szczęśliwe życie: gwarantuje je stabilizacja, czy zmiany?

Szukaj schronienia i wsparcia w ramionach osób, które potrafią ukoić Twoje lęki. Pamiętaj, że istnieją miejsca, których nie znajdziesz na żadnej mapie. To nasz dom, to miejsce, które znajduje się w ramionach osób, które kochamy, i które nas kochają. Które pomagają nam tworzyć naszą historię. To właśnie nazywa się szczęście.

Nie smuć się, gdy wspominasz osoby, które postanowiły odejść. Pamiętanie o nich jest dowodem na to, że masz pamięć, i że żyjesz. Ceń swoją pamięć, soje cechy i własne zdrowie. Pomyśl co w ciągu najbliższych pięciu lat będzie dla Ciebie najważniejsze, co pomoże Ci osiągnąć szczęście.

Nie ufaj tym, którzy się od Ciebie oddalili, swoim pragnieniom i ambicjom. Tkaj swe życie wskazaniami igieł zegara i nie trać z oczu faktu, że życie upływa i ważniejsze jest żyć, niż układać inne plany.

Przeczytaj również artykuł: Pokochać siebie, by móc kochać innych

Przede wszystkim jednak kochaj mocno. Nie średnio, nie dobrze, ale mocno. Kochaj innych, kochaj życie i kochaj samą siebie. Proszę, nie trać tego, co w Tobie ważne, a swojemu życiu nadaj sens i formę. Pamiętaj, że każda minuta jest ważna, że wszystko się liczy, i że możesz wznieść się o wiele wyżej niż dotąd!

Drzewo za oknem