Seks u kobiet: Zrelaksowany umysł poniżej pasa

Seks u kobiet: Zrelaksowany umysł poniżej pasa

Ostatnia aktualizacja: 10 listopada, 2023

To ciekawe, ale seks daje kobietom satysfakcję, kiedy ich mózg jest wyłączony. Wtedy neurochemiczne i neurologiczne konstelacje nastawione są na seks, orgazm, zabawę i przyjemność.

Można powiedzieć, że kobieta jest pobudzona, a jej impulsy mózgowe przekraczają ośrodki przyjemności i wywołują orgazm, gdy ciało migdałowate, część mózgu odpowiedzialna za strach i niepokój, jest wyłączona.

Tak też, radość ze współżycia płciowego wymaga, by ciało migdałowate było odłączone od trosk i decyzji. Kobieta nie może mieć w głowie zbyt wielu myśli, bo mogą one zepsuć ten moment w ostatniej chwili.

Wyzwolona kobieta

Seks: pozwól sobie na uniesienie

Fakt, że kobiety potrzebują “dodatkowego neurotycznego kroku” może wyjaśniać dłuższe osiąganie orgazmu w porównaniu z mężczyznami. Także, wiedząc to, nasi seksualni partnerzy powinni być cierpliwi i działać powoli, tak każdy mógł w pełni cieszyć się grą.

Łechtaczka jest małym narządem pełnym zakończeń nerwowych. Są one bezpośrednio związane z kobiecym ośrodkiem przyjemności. W rzeczywistości, łechtaczki mają jedną jedyną funkcję: dawać przyjemność i sprawić, by kobieta również cieszyła się z seksu. Tak też proste stymulowanie tego narządu pobudza aktywność elektrochemiczną i wyzwala wiele wrażeń.

I tak następuje punktu kulminacyjny, wywołane przez działanie enzymów: dopaminy, oksytocyny i endorfin. Jednakże, jeśli stymulacja nie jest wystarczająco skuteczna, łechtaczka staje się coraz mniej wrażliwa lub obawy zalewają ścieżkę, to impuls nie może dotrzeć do mózgu.

To wyjaśnia, dlaczego ekstaza nie jest możliwa do osiągnięcia, gdy kobieta nie jest zrelaksowana, nie czuje się komfortowo, ciepło i pięknie. Jak mówią, trzeba mieć ciepłe stopy, by cieszyć się seksem.

Płomień świecy z sercem

Subtelne połączenie pomiędzy fizycznością, a psychologią

Co ciekawe, subtelne połączenie między psycho-emocjonalnością i fizycznością kobiecej przyjemności jest mylące zarówno dla nauki, jak i dla męskich kochanków.

Wszystko było przedmiotem pomiaru: łukowaty kręgosłup, ciepłe stopy, przerywany oddech, mimowolne jęki … wszystko. I to wszystko poszło na marne, gdy przyszedł czas, na wyciągnięcie wniosków.

Jednak wraz z postępem w dziedzinie neurologii, jesteśmy w stanie udowodnić, co dzieje się w naszym mózgu, tuż przed osiągnięciem orgazmu. Zobaczmy, co się stanie, jeśli kobietę w trakcie współżycia poddamy RM (rezonansowi magnetycznemu).

Wyobraźmy sobie, że kobieta jest w łóżku ze swoim partnerem i pieszczą oni siebie nawzajem. Z tych pocałunków, pieszczot i uścisków pewne obszary mózgu zmniejszałyby swoją aktywność. Z kolei te związane z genitaliami i klatką piersiową zaczęłyby świecić, wskazując na swoją zwiększoną aktywność.

Kobieta unoszona przez motyle

Tak też, podczas stymulacji ciało migdałowate i kora przedczołowa pozostanie w spokojnym kolorze, który wskazuje na ich niski poziom aktywności. Jak zaobserwowano, u kobiet, neurochemiczne gwiazdy muszą być ustawione w szeregu, by osiągnąć orgazmiczną przyjemność.

U mężczyzn orgazm jest czymś znacznie bardziej hydraulicznym. Tutaj to krew musi podróżować do prącia w celu umożliwienia osiągnięcia orgazmu. Eksperci szukali podobnego uproszczonego mechanizmu u kobiet, ale bez powodzenia.

Odkrycia naukowe dotyczące reakcji seksualnej u kobiet są bardzo w tyle w porównaniu do podobnych badań u mężczyzn. W efekcie, prawie wcale nie rozumiemy łechtaczki i nawet dzisiaj, nikt nie jest w stanie dokładnie zmierzyć fizycznych zmian tego małego, pobudzonego narządu.

W każdym razie, wiemy, że łechtaczka jest ściśle połączona z naszą skórą, mózgiem i pochwą, w taki sposób, że podniecenie jest w jakiś sposób powiązane.

Ścieżki emocji

Podział mózgu pod kątem seksu u mężczyzn oraz u kobiet tłumaczy w ten sam sposób ich emocje. Zazwyczaj dzieje się tak, że mężczyźni czują presję ze swoich gonad jeśli nie mają wytrysku z pewną regularnością. Jednak kobiety muszą odbyć tę podróż tylko wtedy, gdy czują się komfortowo i bezpiecznie.

Niezależnie od tego, większa część czasu, doświadczene seksualne odpowiada zarówno motywom kulturalnym, jak również tym fizycznym i psychicznym u obu płci, to jest tak, że waga niektóre z nich wydaje się zmieniać w odniesieniu do struktury i funkcji mózgu.

Naga kobieta pomalowana - seks

Z tego powodu, często jest tak, że jeśli kobieta czuje jak jej partner przestał reagować emocjonalnie, ona w końcu zaczyna myśleć, że jej partner nie akceptuje jej, że może zrobiła coś złego, albo że przestał ją kochać.

To dlatego stosunek seksualny jest zarówno dawaniem jak i braniem. Kobieta musi znaleźć się w sytuacji, w której czuje się spokojnie i komfortowo. Ona potrzebuje przynajmniej, by jej mózg się rozłączył i by jej emocje nie powstrzymały jej od osiągnięcia seksualnego spełnienia.

To jest wyjaśnienie, dlaczego kobieta nie może być zła, kiedy cieszy się seksem. Albo mówiąc inaczej, jak mówią seksualni terapeuci, gra wstępna jest wszystkim tym, co wydarzyło się w ciągu 24 godzin poprzedzających seks.

Krótko mówiąc, musimy skoncentrować się, czuć się komfortowo i bezproblemowo. Dlatego wakacje wydają się być silnym afrodyzjakiem. Pod koniec dnia, tak jak Isabel Allende mawiał, punkt G jest w twojej głowie, a ten który szuka go na dole zbyt wcześnie marnuje swój czas.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.