Samoloty - wspaniały film o pokonywaniu przeciwności

Samoloty - wspaniały film o pokonywaniu przeciwności

Ostatnia aktualizacja: 29 września, 2018

Niektóre filmy animowane to świetny sposób przekazywania wartości małym dzieciom. Ale dorośli również mogą się z nich wiele nauczyć, zwłaszcza gdy przesłanie filmu mówi o przezwyciężaniu trudności i odporności na różne wydarzenia. Historia Dusty’ego w filmie Samoloty wytwórni Pixar jest wyraźnym tego przykładem.

W filmie Samoloty widzimy, klatka po klatce, jak samolocik do oprysków pól staje się prawdziwym samolotem wyścigowym. Jest to opowieść o zwycięstwie, która podkreśla zdolność Dusty’ego do stawienia czoła jednej z największych przeszkód w jego życiu. Oczekiwania, jakie inni mieli wobec niego bardzo różniły się od tego, o czym zawsze marzył.

Dusty urodził się na polach, a pisane mu było tylko jedno przeznaczenie – miał służyć do oprysków plonów. Jednak nasz bohater pozwala sobie marzyć o czymś zupełnie innym – o stawaniu się samolotem wyścigowym. Aby to osiągnąć, potrzebuje wsparcia swoich przyjaciół – Chuga, ciężarówki na paliwo i pani mechanik Dottie.

Oboje pomagają Dusty’emu osiągnąć jego cel i robią to na różne sposoby. Podczas gdy Chug całkowicie wierzy w swojego przyjaciela, i w końcu zostaje jego trenerem, Dottie jest bardziej sceptyczna wobec marzeń Dusty’ego. Jednak ten brak wiary nie jest dla niej przeszkodą w udzieleniu mu wszelkiej potrzebnej pomocy.

Podczas oglądania tego animowanego filmu znajdziemy wiele przesłanek i wyciągniemy wnioski, które możemy zastosować do naszego życia, aby osiągnąć własne cele. Możemy zacząć działać jak Dusty i dać sobie szansę bez względu na to, jak silne mogą być wiatry, które chcą nam w tym przeszkodzić.

“Sukces nie zawsze polega na wygrywaniu, ale raczej na tym, aby nigdy się nie poddawać”.

-nieznany autor-

Samolot Dusty.

Samoloty uczą nas jak nie szukać wymówek

Wymyślanie wymówek nie zbliża nas bardziej do naszych celów i to jest coś, co Dusty pokazuje nam bardzo wyraźnie na ekranie. Z pseudonimem “Szybka Błyskawica”, bierze udział w rundzie kwalifikacyjnej do ogólnoświatowego konkursu wyścigów i co ciekawe (nawet dla niego), przechodzi dalej. Teraz nie ma już wymówek, jego marzenia mogą stać się rzeczywistością.

W tym celu potrzebuje trochę więcej pomocy od legendarnego samolotu wyścigowego o nazwie Skipper Riley. Początkowo Skipper nie jest zadowolony z pomysłu na trening Dusty’ego, ale w końcu postanawia to zrobić, a trening zamienia się w wielką przygodę dla nich obu. Po ciężkim treningu Dusty jest gotów sam lecieć i walczy o zrealizowanie swoich marzeń. Podczas wyścigu musi zmierzyć się z niedowierzaniem pośród niektórych swoich przeciwników, ale musi także nawiązać nowe znajomości.

Ale Dusty ani przez chwilę nie zapomina o swoich skromnych początkach. Latając nisko, ze względu na swój lęk wysokości, udowadnia swoją wartość i znaczenie bycia uczciwym. Pomaga nawet tym, którzy w niego nie wierzą i zdobywa ich szacunek.

Samoloty uczą nas na czym polega zwycięstwo

We wszystkim, co robimy, zawsze pojawiają się problemy, a pokonanie ich w wielu przypadkach jest tym, co nadaje znaczenie temu wyzwaniu. Jeden z nich pokonaliśmy – rzeczy, które dają nam motywację, by iść dalej. Bohater filmu Samoloty, w poszukiwaniu swoich marzeń, musi zmierzyć się z własnymi przeszkodami. W filmie ulega poważnemu wypadków, który grozi pozostawieniem go poza konkurencją i zagraża jego marzeniom.

Na szczęście są jeszcze inne postacie w filmie, które nie pozwalają mu się poddać. Jest to bez wątpienia najbardziej wzruszający moment w filmie, kiedy jego przyjaciele i rywale postanawiają mu pomóc, okazując podziw i szacunek skromnemu samolotowi, który ośmiela się przekroczyć granice. Rodzi się nowy Dusty, a mały samolot rolniczy przekształci się w to, o czym zawsze marzył i to, w czym zawsze był w głębi serca – samolotem wyścigowym. To wspaniałe przesłanie o pokonywaniu przeciwności!

“Największym zwycięstwem nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale raczej, że podnosimy się za każdym razem, gdy upadamy.”

-Konfucjusz-

Odpuście i poddajcie się transformacji

Transformacja Dusty’ego nie jest natychmiastowa. Jego krok od gąsienicy do motyla nie jest cudem, ale wynikiem cierpliwości, wiary i pracy. Ma też wiele wspólnego z jego charakterem. Jest waleczny, ale umie też przyznać, kiedy potrzebuje pomocy. Po drodze uczy się, jak pozostawić za sobą największy ciężar ze swojej przeszłości – zbiornik na nawozy.

Ten sam wypadek, który zagraża jego marzeniom, sprawia, że ​​zaczyna działać. Cios jaki otrzymuje, daje mu siłę do przemiany. Dzięki niemu nasz bohater jest bliżej celu. A także dzięki bezwarunkowemu wsparciu przyjaciół, którzy są w stanie zobaczyć prawdziwą stronę Dusty’ego.

Wyścigi samolotów.

Samoloty to film wart polecenia, jednocześnie zabawny i ekscytujący. Niesie z sobą również przesłanie – powinniśmy mierzyć wysoko. Dzięki swoim osiągnięciom, Dusty inspiruje wszystkich, którzy oglądają jego historię, aby wyszli trochę poza to, co widzą, zarówno wobec innych, jak i wobec samych siebie.

Nie zapominaj, że jesteś jedynym, który ma prawo decydować, kim naprawdę chcesz być…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.