Przyciąganie umysłowe: kiedy dotykają się dwie dusze

Przyciąganie umysłowe: kiedy dotykają się dwie dusze

Ostatnia aktualizacja: 03 grudnia, 2021

Czasami dwie dusze spotykają się i w tajemniczy sposób wchodzą w to samo pole grawitacyjne, w którym prawie wszystko do siebie pasuje. Mamy na myśli ten rodzaj mentalnego uwodzenia, które wykracza poza świat fizyczny. Romans, który porywa Cię i razi swoim blaskiem – moment, w którym spotykają się dwie dusze. Dotykają się nawzajem i razem kroczą tą samą ścieżką.

Ten rodzaj przyciągania, który wykracza poza cielesność, jest bardziej powszechny niż nam się wydaje. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląd fizyczny nadal jest ważny. Jak dowiódł psycholog społeczny Solomon Asch w swojej pracy Ukryte teorie osobowości, ludzie nadal uważają, że wszystko, co piękne, jest dobre, a zatem korzystne.

„Kiedy ktoś potrafi Cię poruszyć bez dotykania Cię palcem, jest to godne podziwu”.

-Mario Benedetti-

Jeśli chodzi o przyciąganie, musimy pamiętać, że duża część tych mechanizmów jest kontrolowana przez nieświadome procesy.Wygląd fizyczny jest ważnym czynnikiem i wymaganiem, wszyscy o tym wiemy. Niemniej jednak nie zawsze jest przynętą idealną lub najbardziej trafioną. Biologia, chemia i nasze psycho-emocjonalne potrzeby ustępują miejsca temu polu grawitacyjnemu, które czyni nas atrakcyjnymi dla niektórych ludzi. Czasami, w nieznany dla nas sposób, coś między nami iskrzy. Pojawia się magia, a my robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać ją blisko nas.

taniec para gif

Doktor Raymond Knee do dziś jest pochłonięty badaniem społecznej koncepcji „bratnich dusz”. Według jego podziału możemy wykonać test, za pomocą którego możemy ocenić nasze zdanie na ten temat. Po wykonaniu tego testu będziemy wiedzieć, czy należymy do jednej z tych dwóch grup:


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.