Przetrwać napięty harmonogram - 5 sekretów

Przetrwać napięty harmonogram - 5 sekretów

Ostatnia aktualizacja: 31 marca, 2019

Jeśli posiadasz napięty harmonogram, wiesz, jak niemożliwe wydaje się wykonanie wszystkiego. To praca nakładana na więcej pracy. Może to być naprawdę wyczerpujące. Przetrwać napięty harmonogram czasem przypomina wręcz sport ekstremalny. Najgorsze jest to, że czasami nie ma żadnego sposobu obejścia tego rodzaju harmonogramu, przynajmniej w najbliższym czasie. Więc nie masz innego wyboru, jak sobie z tym poradzić, nawet jeśli nie jest to takie łatwe.

Utrzymywanie wyczerpującego tempa z dnia na dzień może łatwo zepsuć dobry nastrój. Może również powodować zmęczenie. Zmęczenie może prowadzić do drażliwości, apatii i braku motywacji. Może również wpływać na wydajność. Krok po kroku życie staje się nudą. Dlatego właśnie dzisiaj podpowiemy Ci jak przetrwać napięty harmonogram.

“Praca bez miłości jest niewolnictwem”.

Matka Teresa

Sytuacja może wydawać się dość ponura, ale nie powinieneś rozpaczać. Istnieje kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby lepiej przetrwać napięty harmonogram. Chodzi o użycie praktycznych, łatwych do zastosowania strategii. Nie zmienią całkowicie Twojego życia, ale pomogą ci zarządzać ciężkimi pracowitymi dniami. Sprawdź poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się więcej o tym jak przetrwać napięty harmonogram…

1. Przetrwać napięty harmonogram zmieniając swoją perspektywę

Jednym z sekretów przetrwania napiętego harmonogramu jest zmiana perspektywy. To bardzo łatwe, ale też ludzkie aby narzekać na rzeczy. Jednak jeśli tam utkniesz, nic dobrego z tego nie wyniknie. W rzeczywistości każdy dzień będzie mniej znośny.

Mężczyzna próbuje dosięgnąć żarówki - jak przetrwać napięty harmonogram

Najlepszą rzeczą w tej sytuacji jest pamiętać, że wszystkie doświadczenia uczą nas czegoś i dają nam możliwość rozwoju. Jeśli podejmiesz właściwą decyzję, możesz nawet skorzystać z tych ciężkich czasów. Kluczem jest rozpoznanie szansy zamiast narzekanie.

2. Wykonuj spontaniczne dobre uczynki

Choć może się wydawać, że jest to sprzeczne, nic nie pomaga bardziej w pracy nad problemem niż pomaganie innym. Ta strategia całkowicie zmienia problem i kieruje go na coś bardziej pozytywnego. To także szansa, aby pokazać sobie, jak silny jesteś. Możesz udowodnić samemu sobie, że masz zdolność dawania więcej i robienia czegoś więcej.

Przetrwanie napiętego harmonogramu jest znacznie łatwiejsze, jeśli możesz liczyć na dobrą wolę osób wokół Ciebie. Skorzystaj więc z każdej okazji, aby robić dobre uczynki dla innych. Mogą to być gesty, słowa lub działania, które w jakiś sposób pomagają innym. Prędzej czy później poczujesz się napełniony dobrą energią.

3. Popraw jakość swojego czasu wolnego aby przetrwać napięty harmonogram

Pamiętaj, że wymagasz od siebie więcej niż to normalne. Oznacza to, że szybciej się zużywasz. Jest to prawdziwe intelektualnie, fizycznie i emocjonalnie. Z tego samego powodu musisz także pomyśleć o poprawie jakości swojego wolnego czasu. Potrzebujesz odpowiedniej przestrzeni i czasu, jeśli chcesz odzyskać energię.

Zadowolona kobieta - jak przetrwać napięty harmonogram

Chroń swój czas jak lwica chroni swoje młode. Jeśli masz tylko godzinę, to naprawdę zmaksymalizuj tę godzinę. Niech nic i nikt nie zakłóci Twojego odpoczynku. Poświęć trochę czasu na działania, które naprawdę Cię odprężą. Powinny one sprawiać, że poczujesz się komfortowo i szczęśliwy. Nie używaj go do czegokolwiek, co wydaje się presją. Jest to jedyny sposób, w jaki będziesz w stanie zrównoważyć swoją energię i obowiązki.

4. Bądź świadomy swojej diety

Twoja dieta ma bardzo wiele do czynienia z twoim nastrojem i energią. Dobra dieta jest absolutnie niezbędna, aby przetrwać w szybkim, napiętym harmonogramie. Nie chodzi o jedzenie więcej, ale o lepsze jedzenie. Jednym z efektów ubocznych posiadania zbyt wielu rzeczy do zrobienia jest to, że zaniedbujesz swoje nawyki żywieniowe. Nie pozwól, aby tak się stało!

Dobre jedzenie oznacza spożywanie trzech pełnych posiłków dziennie i dwóch przekąsek. Zastosuj stare powiedzenie o zjedzeniu śniadania jak król, lunchu jak książę i obiadu jak nędzarz. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zjeść cały, pożywny posiłek. Zmniejsz picie kawy. Noś przy sobie trochę czekolady przez cały czas, a kiedy czujesz się apatyczny lub rozdrażniony, zjedz ją.

5. Pokonaj swój strach by przetrwać napięty harmonogram

Aby poradzić sobie z taką sytuacją, Twoim jedynym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co w twojej mocy. Robienie czegokolwiek innego jest niemożliwe. Może poddajesz się temu napiętemu harmonogramowi, ponieważ czegoś się boisz. Możesz bać się utraty pracy lub utraty ważnej szansy.

Kobieta tańczy w wodzie

W jakimkolwiek przypadku, nie mieszaj swoich priorytetów. Najważniejsze rzeczy w życiu to Ty i Twoje szczęście. Jeśli twój niewiarygodnie napięty harmonogram staje się torturą, nadszedł czas, aby pomyśleć o pójściu inną drogą. Spróbuj zidentyfikować pewne pozytywne elementy swojej sytuacji. Jeśli nie możesz tego zobaczyć, możesz po prostu być więźniem własnego strachu. Nie pozwól mu wygrać.

Niezależnie od okoliczności, musisz kultywować pewność siebie. Nie zapominaj o tym, że czas płynie i nigdy go nie odzyskasz. Jeśli nie czujesz się komfortowo w swojej sytuacji, jeśli czujesz się przytłoczony i nie motywujesz się, znajdź siłę, by powiedzieć “wystarczy”.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.