Thumb Author Rafa Aragón

Rafa Aragón

Psycholog


Terapeuta par i seksuolog. Realizował różne projekty jako wolontariusz, m.in. pomoc szkolną dla dzieci z trudnościami oraz prowadzenie warsztatów związanych z seksualnością. Swój zawód łączy również z aspektem popularyzatora, pracuje jako redaktor, pisarz i menedżer treści dla różnych platform związanych z psychologią.

O autorze

Ukończył psychologię na Uniwersytecie w Murcji (2014). Posiada tytuł magistra w zakresie edukacji seksualnej i płci (2015) oraz tytuł magistra seksuologii klinicznej i terapii par (2016) w Instytucie Seksuologii Al-Andalus. Numer członkowski: AO09281.

Był przeszkolony w terapii Gestalt, dlatego w swoich konsultacjach wykorzystuje ten model. Posiada doświadczenie wolontariackie w zakresie wsparcia szkolnego dla dzieci z trudnościami (Murcia City Council, 2009-2010) i monitoruje seksualność w stowarzyszeniu SAPAME w Granadzie (od 2015). Swój zawód zgłębia, pracując jako popularyzator, zwłaszcza jako menedżer treści oraz jako pisarz dla platform i mediów związanych z psychologią.

Prowadził pomoc psychologiczną dla dorosłych z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, prowadził warsztaty z seksualności oraz pracował jako terapeuta par i seksuolog. W ciągu ostatnich lat skupił się na tym ostatnim aspekcie w swojej prywatnej praktyce.


Ostatnie artykuły