Prawdziwa osobowość - 5 sytuacji ją ujawniających

Prawdziwa osobowość - 5 sytuacji ją ujawniających
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca, 2018

Całego życia nie wystarczy, by w pełni poznać siebie, nie mówiąc już o innych ludziach. Czasami inni zaskakują cię swoim zachowaniem, nawet jeśli znasz ich od lat. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na pewne wyjątkowe, sytuacje podczas których ujawnia się prawdziwa osobowość, co może rzucić nieco światła na to, kim naprawdę są dane osoby.

Nikt nie odsłania się kompletnie przed innymi. To dość zrozumiałe. Poznasz ludzi spędzając z nimi czas w określonych okolicznościach. A niektóre z nich szczególnie ujawniają jaka jest prawdziwa osobowość danej osoby.

“Człowiek wykorzystuje hipokryzję, aby oszukać samego siebie, choć sądzi, że używa jej, by oszukiwać innych.”

Jimeime Luciano Balmes

Prawdziwa osobowość

Są to normalne, codzienne sytuacje, ale wiążą się z dylematem. Rzucają wyzwanie temu, w co wierzy dana osoba i temu, jaka jest, pozwalając dostrzec coś więcej niż pozory. Czy chcesz wiedzieć, jakie sytuacje ujawniają prawdziwe cechy danej osoby? Przyjrzyjmy się pięciu poniższym sytuacjom…

1. Poważne nieporozumienia

Stając w obliczu drobnych problemów prawie wszyscy jesteśmy w stanie pokazać naszą dojrzałą, dyplomatyczną stronę. Może to być trochę trudne, ale dopóki problem nie uderzy w czuły nerw lub nie podważa naszego wizerunku oraz dobrego samopoczucia, jesteśmy w stanie zachowywać się poprawnie.

Coś innego dzieje się, gdy mamy do czynienia z naprawdę poważnym konfliktem. Mówimy o czymś, co jest obiektywnym, realnym zagrożeniem. Niewielu z nas przechodzi ten test pomyślnie. Niektóre osoby są wówczas jakby sparaliżowane; inne po prostu eksplodują. Dlatego mówi się, że poważne nieporozumienia odkrywają ważne fakty na temat osobowości.

Skłócona para.

2. Gry wymagające rywalizacji

Gry mogą nie wydawać się szczególnie istotne w prawdziwym życiu. I mogą nie być, ale tylko z zasady. Prawda jest taka, że ​​prawie wszyscy ludzie ujawniają to, kim naprawdę są właśnie w czasie zabawy. Gry uczą nas przestrzegania zasad. Pokazują jak zajmować odpowiednie stanowisko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kimś, zaproś go do gry wymagającej rywalizacji. Zobaczysz, co jest w stanie zrobić, aby wygrać. Albo zobaczysz, jak się zachowuje, kiedy przegrywa. Będziesz także mógł obserwować, w jaki sposób podchodzi do rywalizacji oraz jego odczucia i emocje, jakie gra w nim wywołuje.

3. Choroba

Prawdziwa osobowość ludzi ujawnia się podczas choroby, czy to własnej, czy kogoś innego. Jest to jeden ze stanów, gdy każdy ukazuje swoją najbardziej wrażliwą stronę. Stan ten ujawnia nam wiele o tym, jaka dana osoba jest oraz o jej zdolności do okazywania empatii.

Są tacy, którzy boją się chorób i trzymają się od nich jak najdalej. Niektórzy używają obojętności jako strategii samoobrony lub zachowują się nietolerancyjnie i nie są w stanie współczuć komuś, kto cierpi. Wszystko to mówi wiele o osobowości człowieka.

Prawdziwa osobowość ujawnia się w niektórych sytuacjach.

4. Wspólne składanie mebli

Jest to kolejna czynność, która może wydawać się banalna lub nieważna. Pod koniec dnia jest to jedna z najbardziej przejmujących na liście sytuacji, które ujawniają osobowość. Aby złożyć meble, potrzebujesz cierpliwości, organizacji, wytrwałości, pomysłowości i tolerancji. Jest to szczególnie ważne, jeśli robisz to razem z kimś innym.

Wspólnie składając meble jesteś w stanie określić, czy dany człowiek ma wyżej wspomniane cechy. Zobaczysz także, jak zachowuje się w świetle cudzej niezdolności do wykonania jakiejś czynności. Krótko mówiąc, jeśli składasz z kimś mebel, dowiesz się, czy jest dobrym partnerem do rozwiązywania problemów, czy nie.

5. Problemy z pieniędzmi

Kiedy ktoś ma problemy z pieniędzmi, ujawniają się jego prawdziwe cechy. Brak pieniędzy jest przede wszystkim sprawdzianem pewności siebie i charakteru. Ludzie, którzy wierzą w siebie i swoje umiejętności, nie będą bardzo zaniepokojeni problemami z pieniędzmi. To nie znaczy, że nie będą się tym martwić, ale po prostu nie stracą głowy.

Z drugiej strony, niektórzy ludzie bezpośrednio wiążą swoje poczucie wartości i kompetencji ze swoim materialnym dobytkiem. Jeśli go stracą, nie wiedzą co robić i zaczynają kopać na oślep. Jawią się jako osoby niepewne siebie, bojaźliwe i pełne lęków.

Mężczyzna z głową z pieniędzy.

Wszystkie powyższe sytuacje, które ujawniają prawdziwą osobowość są niczym życiowe testy. W każdej z nich istnieją pewne czynniki, które pokazują prawdziwe oblicze danej osoby i to, kim naprawdę dany człowiek jest. Więc jeśli chcesz kogoś poznać, nie ma lepszego sposobu niż obserwowanie go w wyżej wymienionych okolicznościach. Wtedy właśnie zobaczysz prawdziwą osobowość.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.