Prawdziwa miłość to więcej niż słowa

Prawdziwa miłość to więcej niż słowa
Adriana Díez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Adriana Díez.

Ostatnia aktualizacja: 05 stycznia, 2023

Czy znasz to cudowne uczucie, które wywołuje motyle w brzuchu, nakleja nieco głupiutki wyraz twarzy i rozpromienia uśmiech? Czy wiesz, czym jest prawdziwa miłość, od której nie można uciec?

Uzależniająca miłość, która sprawia, że ​​chcesz więcej, która sprawia, że ​​chcesz ją silniej poczuć, a przede wszystkim zrozumieć, co to znaczy naprawdę kochać. Prawda jest taka, że prawdziwa miłość jest czymś więcej niż tylko słowami.

Prawdziwa miłość to nie ta łatwa, którą znamy już wystarczająco dobrze, ale raczej ta, która karmi się każdym dniem. Prawdziwa miłość to ta, która zadziwia nas tym, jak wspaniała jest i sprawia, że ​​chcemy szukać w niej schronienia, gdy tylko poczujemy się zagubieni.

Życzę Ci takiej miłości. Tak, Kochanie, to te sześć prostych liter, którym trzeba się dobrze przyjrzeć, ponieważ niedługo staną się zwykłym słowem jak wiele innych! Co więcej, sprawią, że staniesz się kimś więcej, tylko dlatego, że prawdziwa miłość ma tysiące znaczeń. Spośród tych wszystkich znaczeń, która według Ciebie jest najważniejsza? Odpowiedź jest prosta: ta, która do Ciebie pasuje.

To właśnie prawdziwa miłość, której pragnę dla Ciebie, miłość, która weźmie Cię w silne i zdecydowane ramiona, ta, która całuje z pasją, ta, która sprawia, że ​​Twoje nogi drżą, ta, która daje ciepło, gdy jest zimno, i ta, która daje Ci powietrze, gdy się dusisz.

Prawdziwa miłość sprawia, że ​​zapominasz o swoich „nigdy w życiu”, swoich ograniczeniach oraz o głupich i pustych obietnicach. Prawdziwa miłość pisze Twoją historię i przywraca Ci chęć do życia. Nie zapominaj: jeśli nie daje Ci życia, to nie jest to prawdziwa miłość.

Prawdziwa miłość to więcej niż słowa

Nie wystarczy, by coś brzmiało jak miłość, to musi reprezentować miłość, nie tylko słowami, ale czymś więcej, ponieważ jeśli prawdziwa miłość miałaby sprowadzać się jedynie do liter, to tak naprawdę wcale Ci jej nie życzę.

Kiedy jedyne, czego potrzebujesz to spojrzenie, a prosty gest wyjaśnia wszystko, nawet nie dotykając Cię, sprawia, że ​​drżysz lub gdy jest tak dużo chemii, że wszystko dzieje się bez pomocy słów… To jest miłość, miłość, której naprawdę pragniemy… prawdziwa miłość.

Prawdziwa miłość

Życzę ci uśmiechów, tych, za którymi kryje się powód i tych, które nie mają żadnego powodu. Życzę Ci podekscytowania podczas rozmów i nie chcę od Ciebie słyszeć „dlaczego“ – ja chcę poczuć „dlaczego”, aby móc cieszyć się razem z Tobą. Życzę Ci tyle miłości, żeby można było obdarować nią innych. Poddaj się jej ze śmiechem i działaniem, a nie tylko ze słowami.

Życzę Ci pragnienia wielu przygód, wskoczenia w nieznane, podbicia świata i pokonania wszystkiego, co wchodzi Ci w drogę. Niech te wszystkie rzeczy, których Ci życzę są czymś więcej niż słowami. Weź je, uczyń je swoimi i poczuj je. W przeciwnym razie to wszystko nie będzie miało znaczenia.

Pielęgnuj pragnienie dążenia do tego

A skoro mówimy o życzeniach… moim pragnieniem jest, aby nadzieja nigdy Cię nie opuściła. Aby po odczuciu tego wszystkiego nadal pozostało Ci pragnienie doświadczania tego. Nie przestawaj tego szukać. Uświadom sobie, że prawdziwa miłość to nie tylko kwiaty, ale także woda, której kwiaty potrzebują, aby rozkwitnąć, a nie aby obumrzeć. Jedno nie istnieje bez drugiego.

Szukaj pasji i poczuj ją w sobie, nie pozwól sączyć się miłości z każdej pory Twojego ciała. Z każdym śmiechem pracuj dalej i staraj się, aby miłość nie umarła. A gdy już poczujesz, że miłość przepełnia Cię do granic możliwości, oddaj ją światu, ponieważ świat potrzebuje miłości. Świat potrzebuje ludzi, którzy dzielą się miłością.

Trzymanie się za ręce

Kiedy ją zgubisz, szukaj jej, gdzie zniknęła, zarówno w sobie, jak i na zewnątrz. Nie przestawaj przeć naprzód, ponieważ prawdziwa miłość porusza wszystko. Nie poddawaj się. Wypuść ją ponownie, zakochaj się w każdej sekundzie dnia. Miłość leczy wszystkie rany, dlatego żałować możemy jedynie, że nie próbowaliśmy, że nie walczyliśmy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.