Powrót do codziennej rutyny po świętach - 5 wskazówek

Powrót do codziennej rutyny po świętach - 5 wskazówek
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia, 2019

Grudzień to wspaniała pora roku. Są świąteczne światła, prezenty i rodzinne spotkania, które lubimy. Przeżywamy intymne i ekscytujące chwile. Jednak wszystkie dobre rzeczy muszą się kiedyś skończyć. Powrót do codziennej rutyny po świętach może być trudny ale nie powinniśmy pozwolić, by nas to ograniczało.

Myślenie o powrocie do pracy powoduje, że czujemy się smutni. Po dwóch tygodniach świętowania i zabawy, musimy otworzyć oczy na rzeczywisty świat. Styczeń, w którym następuje powrót do codziennej rutyny, jest najbardziej nieszczęśliwym miesiącem w roku, ale może być również pełen nowych możliwości.

To koniec roku ale także początek kolejnego. Kto wie, jakie czekają na nas przygody? Prawdopodobnie przeżyjemy niezapomniane chwile. Ciężko jest myśleć o powrocie do regularnej rutyny, ale powinieneś spojrzeć na pozytywną stronę rzeczy.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to ustalić wskazówki, które pozwolą nam na powrót do codziennej rutyny po świętach. Jeśli za nimi podążymy, wkrótce zauważymy jak nowa energia napełnia nas zdrowym i motywującym optymizmem.

Trudny powrót do codziennej rutyny po świętach

5 wskazówek, które ułatwią Ci powrót do codziennej rutyny po świętach

Sporządź listę postanowień

Listy postanowień są dobrym sposobem na zmotywowanie się. Wymień wszystkie rzeczy, które chcesz osiągnąć i skup się na ich realizacji. Należy pamiętać, że nie warto się poddawać zaraz po pierwszej niedogodności.

Czasami będziesz musiał poświęcić czas, aby zobaczyć wyniki. Nie oznacza to jednak, że to się nie uda. Bądź cierpliwy i wytrwały a osiągniesz wszystko co zaplanowałeś.

“Satysfakcja polega na wysiłku a nie na osiągnięciu; pełen wysiłek to pełne zwycięstwo.”

Mahatma Gandhi

Naucz się dbać o siebie

Powinieneś zacząć myśleć o swoim zdrowiu właśnie teraz, gdy zaczyna się nowy rok. To nie znaczy, że powinieneś mieć obsesję na punkcie jedzenia lub ćwiczeń. Powinieneś nauczyć się zdrowych przepisów, zacząć uprawiać aktywność fizyczną i ćwiczyć oddychanie.

Stopniowo poczujesz się lepiej i bardziej optymistycznie od wewnątrz, a Twoje ciało doświadczy tych zmian na zewnątrz. Jeśli potrzebujesz porady specjalisty, nie wahaj się tego zrobić. Lekarze, psycholodzy i dietetycy mogą dać spersonalizowane wskazówki dla każdej sytuacji.

Kobieta uprawiająca sport

Ustalenie harmonogramu snu

Powrót do codziennej rutyny po świętach może mieć wpływ na harmonogram snu. Bycie na urlopie sprawia, że ​​zmieniamy porę snu. Później ma to poważne konsekwencje, gdy wracamy do normalnego życia.

Staraj się nie zmieniać swojego harmonogramu zbyt gwałtownie. Spróbuj iść do łóżka kilka godzin wcześniej, nawet jeśli nie możesz zamknąć oczu. To normalne, że zasypianie zajmuje Ci dużo czasu ponieważ Twoje ciało musi przyzwyczaić się do regularnego harmonogramu.

Trenuj swój umysł

Musisz utrzymywać swój umysł aktywny. Powrót do codziennej rutyny po świętach oznacza również ponowne dostrojenie się mózgu. Jeśli nie był on ćwiczony przez długi czas, osłabnie. Zawsze przyzwyczajaj się do zachowania sprawności i gotowości przez cały czas.

Możesz skorzystać z nowego roku zapisując się na zajęcia językowe, czytając książki na ulubiony temat, a nawet wykonując ćwiczenia poznawcze. Nigdy nie jest za wcześnie aby zacząć trenować nasz umysł.

Popatrz na życie z innej perspektywy

Czy czujesz się smutny i zniechęcony na początku stycznia? Nie martw się, zdarza się to 90% ludzi wokół Ciebie. To prawda, że ​​przeżywaliśmy intensywne i piękne chwile, ale wkrótce doświadczymy jeszcze lepszych. Nie skupiaj się na negatywach, tylko na tym co pozytywne.

Szczęśliwa kobieta ze słonecznikiem.

Staraj się spędzać na zewnątrz co najmniej godzinę dziennie. Poprawi to nastrój i sprawi, że przez jakiś czas zapomnisz o swoich problemach. Nie myśl zbyt wiele o przeszłości, bo już jej nie ma. Nie myśl też zbyt wiele o przyszłości, bo jeszcze do Ciebie nie dotarła. Po prostu żyj w teraźniejszości i doceniaj wszystkie dobre rzeczy, których doświadczasz każdego dnia.

W tych konkretnych chwilach normalne jest odczuwanie smutku lub apatii. Jedynym sposobem radzenia sobie z tymi emocjami jest walka. Nie pozwól sobie na depresję z tego powodu. Szukaj schronienia w rzeczach, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy w wolnym czasie. Wyłącz telefon i odpręż się ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

Bycie pozytywnym, uprawianie sportu i utrzymywanie zdrowych nawyków pomoże ci poradzić sobie na początku toku i powrót do codziennej rutyny nie będzie tak trudny. Za kilka tygodni Twoje życie znów będzie takie samo!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.