Obudzić światło, które masz w sobie według filozofii orientalnej

Obudzić światło, które masz w sobie według filozofii orientalnej

Ostatnia aktualizacja: 13 maja, 2018

Wszyscy jesteśmy zdolni obudzić światło, które nosimy w sobie, jeśli dokładnie zbadamy nasze wnętrze. Każda istota ludzka ma wielkie pokłady mądrości. Jednak wielu nie pozwala sobie, aby coś, czego się nauczyli było widoczne dla innych.

Sytuację można porównać do prostego aktu włączenia lampki. Istnieje połączenie i dostępność energii. Także wszystkie potrzebne mechanizmy i żarówka. Wystarczy nacisnąć przycisk. Obudzić światło, które mamy w środku, jest czymś podobnym. Chodzi tylko o uporządkowanie tych mechanizmów, które już istnieją i umożliwienie przepływu energii.

 “Jeśli chcesz być mądrym, ucz się rozsądnie przesłuchiwać, słuchać uważnie, odpowiadać spokojnie i siedzieć cicho, gdy nie masz nic do powiedzenia”.

-Johann Kaspar Lavater-

Orientalni mędrcy dali nam cenne wskazówki na temat najlepszego sposobu, aby obudzić światło, które mamy w środku. Jedyne, co jest potrzebne, to chęć. Światło, które z niego pochodzi, pozwala nam rozjaśnić naszą drogę, a nawet być drogowskazem dla innych. Są to działania, które mogą nam w tym pomóc.

Połącz się z twoim wewnętrznym, mądrym „ja”

Każdy dzień daje nam szansę do nauki. Niektórzy jej szukają i ją znajdują. Inni wolą po prostu zmienić przerzucić kartkę tak szybko, jak to możliwe i skoncentrować się tylko na nadchodzącym dniu. W tym ostatnim przypadku widać rozdzielenie od istoty człowieczeństwa.

schody prowadzące do drzwi

Wystarczy kilka minut każdego dnia przeznaczyć na rozmyślanie. Sprawdzić, co osiągnęliśmy i co straciliśmy. Również to, gdzie udało nam się pójść do przodu, a gdzie się cofnęliśmy. Z tej prostej czynności możemy wyciągnąć cenne lekcje i zbudować własną mądrość. Pomaga to obudzić światło, które nosimy w środku.

Słuchajmy, by obudzić światło, które mamy w środku

Słuchanie jest funkcją nadrzędną, zarówno umysłu, jak i duszy. Wymaga to pozbycia się uprzedzeń i umożliwienia innym wyrażenia siebie z pełną swobodą, tak jakby pisali swoją historię na pustej kartce papieru.

Jest to możliwe tylko wtedy, gdy istnieje głęboki szacunek dla drugiego i chęć pełnego otwarcia się na niego. Słuchanie pełne miłości i szacunku jest samo w sobie sposobem na obudzenie światła, które nosimy w środku. Ważniejsze niż cokolwiek innego jest, by pomagać innym słuchać siebie bez zakłóceń.

Skup się na twoich marzeniach

Tam, gdzie są marzenia, jest życie. A gdzie jest życie, jest też światło. Jednym ze sposobów na obudzenie światła, które nosimy w sobie, jest skupienie się na naszych pragnieniach. Oznacza to tworzenie wysokich celów, a nie zatrzymywanie się na drodze do nich.

Walka o własne marzenia rozświetla nas zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. To jest coś, co inspiruje nas do poprawy i bycia bardziej wytrwałymi. Inspiruje także innych. Kto szuka tego, czego pragnie, jest dla innych jak otwarta księga, ponieważ uczy na swoim przykładzie. Świat staje się lepszy, gdy wszyscy walczą o to, co kochają.

zaklinacz snów by obudzić światło

Naucz się wyrażać siebie poprzez miłość

Miłość jest czymś więcej niż romantycznym uczuciem. Kto je odczuwa ma ogromne szczęście. Bardzo wzbogacający jest sam fakt doświadczania wszystkiego, co wiąże się z kochaniem. To uczucie przynosi ciepłe światło i sprawia, że ​​wszystko wygląda inaczej.

Mówimy tutaj nie o miłości pary, chociaż jest ono też uwzględnione. Doświadczasz miłości od każdej żywej istoty, krajobrazu, samego życia. Jeśli istnieje coś, co pomaga obudzić światło, które nosimy w środku, jest to miłość.

To uczucie, oczywiście, musi być wyrażone. Gesty, słowa i czyny są środkiem do manifestacji. Kiedy osoba wyraża się w miłości, sprawia, że ​​wszystko wokół niego ma swój blask. Uchwyć to, co najlepsze w innych i pozytywnie wspieraj tych wokół siebie.

Szukaj tego, co uspokaja twoją duszę

Nie można obudzić światła, które niesiemy w sobie, bez kultywowania wewnętrznego spokoju. Istnieje wiele bodźców, które otrzymujemy, które sprowadzają naszego ducha na ciemną drogę. Pośpiech, gniew, odrzucenie… Istnieje wiele sytuacji, które zakłócają nasz spokój.

kobieta uprawiająca jogę

Dlatego ważne jest, abyśmy nauczyli się znajdować przestrzenie, które posilają ducha. Mogą być fizyczne lub abstrakcyjne. Byłoby wskazane, aby każda osoba miała swoje własne rytuały, aby powrócić na ścieżkę ​​spokoju. Nie można odnaleźć wewnętrznego światła, jeśli umysł nie jest spokojnym lustrem, które je odbija.

Wszyscy jesteśmy światłem. Wewnątrz każdego z nas żyje mędrzec, który jest w stanie uczynić świat lepszym miejscem. Rzeczywistość zmusza nas do patrzenia na zewnątrz, a nie wewnątrz nas. Nie pozwól na to.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.