Nowy dzień - jak go dobrze rozpocząć?

Nowy dzień - jak go dobrze rozpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 29 listopada, 2017

Są w życiu momenty, kiedy wszystko zdaje się płynąć. Kiedy każdy nowy dzień jest przygodą i czujemy, że życie jest dobre. Łatwo wtedy się zapomnieć. Nie analizujemy tego, co nam się przydarza, ponieważ jesteśmy usatysfakcjonowani i po prostu czujemy się ze sobą dobrze. W takim okresie łatwo wstajemy z łóżka i witamy nowy dzień

Z drugiej strony, czasami życie zaskakuje nas nieprzyjemnymi momentami. Te najczarniejsze wymagają dodatkowego wysiłku i być może trudno nam wykonać nawet najmniejsze czynności. 

Takie momenty mogą być spowodowane śmiercią bliskiej osoby, rozstaniem, nieprzyjemnościami w pracy, problemami finansowymi lub kłopotami z naszymi dziećmi.

bańki mydlane

Powód czy waga tego, co się dzieje, nie ma znaczenia. Nikt nie posiada zdolności ocenienia jak poważny jest dla nas problem. Czasami nieoczekiwane zakręty w życiu sprawiają, że upadamy częściej; musimy wtedy nauczyć się jak je szanować. 

Jednak najważniejsze jest jak stawiamy czoła naszym problemom. A najlepszym sposobem na to jest po prostu wstanie z łóżka, by powitać nowy dzień.

Porady na nowy dzień pełen sukcesu

1. Zjedz przepyszne śniadanie

Bez wątpienia, pierwszy posiłek jest tym najważniejszym w ciągu dnia. Jednak kiedy przygotowujemy coś naprawdę dobrego, śniadanie może być świetnym motywatorem, by wyciągnąć nas z łóżka. Dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych, ale też poprawia nastrój.

2. Poczytaj książkę i zostaw wiadomości na później

Ludzie zwykle witają nowy dzień czytając gazetę, co tylko potęguje stres. Książki natomiast stymulują mózg oraz dobrze wpływają na stan ducha.

3. Medytuj

Usiądź na poduszce ze skrzyżowanymi nogami i dłońmi opartymi o kolana, próbując utrzymać kręgosłup w pionie oraz oczyścić umysł. Jeżeli jest to dla Ciebie trudne, skoncentruj się na oddechu; niewielkich wibracjach oraz tym jak powietrze dostaje się i wydostaje przez płuca i nos. Nie potrzeba wiele czasu. Już 10 minut każdego dnia pozwoli Ci zauważyć różnicę.

4. Ćwicz

Zostało udowodnione, że lepiej pospać mniej i wybrać się na spacer, pobiegać lub poćwiczyć w domu. Ćwiczenia fizyczne sprawiają, że Twoje ciało zaczyna produkować endorfiny, hormony, które stymulują ośrodki przyjemności w mózgu. Poza tym ćwiczenia odprężają nasze mięśnie oraz umysł, sprawiają, że lepiej sypiamy i z niecierpliwością czekamy na nowy dzień.

5. Ładnie się ubieraj

Chociaż najważniejsze jest to, co mamy w środku, nasz wygląd zewnętrzny często jest tego odzwierciedleniem. Nie będziemy czuć się tak samo w nieschludnym ubiorze, jak w eleganckim komplecie. Doda nam on pewności siebie.

Kobieta z motylami w pięknej sukni

6. Ufaj

Uwierz w swoje zdolności rozwiązywania problemów, które pojawiają się w ciągu dnia. Popatrz w lustro, uśmiechnij się do siebie, zaakceptuj swoje lęki oraz potwierdź swoje umiejętności. Krok po kroku będziesz czuć się coraz bardziej pewny siebie i weźmiesz życie w swoje ręce.

Większość osób rozpoczyna nowy dzień bez większej świadomości swojego ciała i umysłu. W ten sposób tworzą zwyczaje, które sprawiają, że pędzą przez życie jak automaty. Dlatego tak ważne jest zatrzymać się i pomyśleć nad sobą oraz tym, co dzieje się w naszym życiu.

Nigdy nie wolno nam zapominać, że to my sami wybieramy nasze myśli, które zaś wpływają na nasze czyny. Każdy wybór, jaki podejmujemy, determinuje to, jak czujemy się fizycznie, mentalnie i emocjonalnie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.