Nigdy nie jest za późno by powiedzieć: "No i co z tego"?

Nigdy nie jest za późno by powiedzieć: "No i co z tego"?

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia, 2017

Sprawy nie zawsze idą dobrze. Twój związek nie rozwija się w dobrą stronę? Nie dogadujesz się z rodzicami? Czy czujesz, że nikt cię nie kocha i nie szanuje? Twoja praca jest beznadziejna? Czy twoje dzieciństwo lub dorastanie było skomplikowane? Jeśli te i inne rzeczy cię przygnębiają, to dlatego, że im na to pozwalasz. Ale nigdy nie jest za późno, aby ponownie przejąć kontrolę nad własnym życiem.

Sposobem na skonfrontowanie się z własnymi problemami i skupienie na tym, co przychodzi później jest tym, co czyni różnicę. Nie ma znaczenia, jak długo prześladują cię duchy przeszłości, ani też od jak dawna starasz się pokonać swoje lęki. Nie ma znaczenia również i to do czego próbują nakłonić cie inni. Nigdy nie jest za późno, aby powiedzieć: “No i co z tego?”.

“Czasami ludzie pozwalają, by jakiś problem przytłaczał ich przez lata, kiedy po prostu mogliby powiedzieć: ‘No i co z tego?'”

-Andy Warhol-

Zrozum to, by zaakceptować sytuację, zaakceptuj ją, by wyzdrowieć

Akceptacja sytuacji jest jedyną rzeczą, która pozwoli ci na powrót do zdrowia. Tylko wtedy, gdy przyjmiesz, że rzeczy są takie jakimi są, a nie takimi jakimi chciałbyś by były, znajdziesz potrzebne narzędzia do zmierzenia się z rzeczywistością. Zagraj w grę kartami, które dostałeś. Nie możesz wybierać ani układać talii samemu.

Nigdy nie jest za późno by powiedzieć - no i co z tego?

Ale musisz zrozumieć zasady gry, strategię innych graczy i przeszkody, które pojawiają się podczas gry. Nie ma znaczenia, czy istnieje logiczne wytłumaczenie. Nie chodzi o racjonalizację sytuacji. Nie ma znaczenia, czy się nimi podzielisz, nie zgadzasz się z nimi lub nie rozumiesz dlaczego coś się wydarzyło. Liczy się to, że przyjmując to, co zostało rozdane, w końcu będziesz w stanie się wyleczyć, ponieważ zrozumiesz skąd pochodzisz.

“Zrozumienie jest pierwszym krokiem do akceptacji i tylko dzięki akceptacji może przyjść czas na uzdrowienie.”

-J.K. Rowling w “Harry Potter i Czara Ognia” –

Nigdy nie jest za późno by odrzucić swój bagaż

Nie możemy zmienić tego, co przeżyliśmy, ani tego, co nam się przydarzyło, ale możemy zmienić sposób, w jaki zmierzymy się z tym co nadchodzi. Możemy nawet zmodyfikować sposób w jaki staniemy twarzą w twarz sami ze sobą. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to wybaczyć sobie. Musisz porzucić bagaż, aby ruszyć dalej.

Rzeczy nie są takie, jakie byś chciał by były? No i co z tego? Jeśli nie możesz nic z tym zrobić, dlaczego pozwalasz im nad sobą zapanować? Dlaczego pozwalasz, by cię definiowały? Nigdy nie jest za późno, aby zmienić sposób postrzegania rzeczy.

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa, zakochać się ponownie, spełnić swoje marzenia, zrobić to, czego pragniesz, odkryć swoje wnętrze. Nigdy nie jest za późno, aby porzucić swój bagaż, bez względu na to, ile rzeczy zgromadziłeś w swoim emocjonalnym plecaku lub jak mocno się do niego przywiązałeś.

Jeśli tak musi być, niech będzie

Dziewczyna i kwiaty.

Naleganie na zmianę sytuacji nie zawsze będzie dostępnym wyborem lub opcją. Tak naprawdę jedyną osobą, którą możesz zmienić, jesteś ty sam. Tylko przez zmianę siebie istnieje szansa, że ​​zainspirujesz do tego kogoś innego. Ale dopóki zmiana nie nastąpi dobrowolnie, nie da się nic zrobić.

Innym razem okoliczności są takie, jakie są i nie możesz zrobić niczego, aby ich uniknąć lub je zmienić. Musisz więc dostosować się, czekać i nie martwić się tak bardzo o rzeczy, którym nie jesteś w stanie zaradzić. Jest wiele innych spraw na których powinieneś się skupić w międzyczasie. Jak na przykład przygotowanie się do tego, co ma nadejść.

“Bo przecież najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić, kiedy pada deszcz, to po prostu pozwolić, by padał”.

Henry Wadsworth Longfellow

Idź naprzód, nie dźwigając ciężaru rzeczy, które powinieneś zostawić za sobą

Jeśli nie przestaniesz patrzeć wstecz, stracisz dobre rzeczy, które czekają na ciebie po drodze. Nic nie musi pozostać takie samo. Nie musisz też o niczym zapominać. Musisz tylko pozwolić tym rzeczom odejść, dać im należne miejsce w swojej historii, bez ciągnięcia ich ze sobą przez cały czas.

Może dla reszty świata twoje błędy i twoja historia są niewybaczalne i niemożliwe do pokonania. Może nie otrzymujesz miłości, której pragniesz. Ale jedyną rzeczą, która naprawdę ma znaczenie, jest to, że wybaczysz sobie, że pokochasz siebie.

Nie bądź zbyt melodramatyczny. Nie prowadzisz takiego życia, jakiego oczekiwałeś? No i co z tego? To, które masz, jest pełne możliwości, ale zobaczysz je tylko wtedy, gdy przestaniesz patrzeć wstecz – w tę niewłaściwą stronę.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.