Nie muszę nikomu imponować, bo jestem jaka jestem

Nie muszę nikomu imponować, bo jestem jaka jestem

Ostatnia aktualizacja: 17 lutego, 2017

Jestem na tym etapie życia, kiedy nie muszę nikomu dłużej imponować. Jestem jaka jestem i nie obchodzi mnie co myślą o mnie inni.
Nie potrzebuję kostiumów, nie muszę nikogo nabierać ani udawać. Ponieważ mogę być tym, kim naprawdę jestem.
Nie muszę się śmiać i sprawiać by ludzie myśleli, że nigdy nie płaczę. Nie zawsze muszę być silna, ani ciągle miła.

Nie muszę być taka jak każdy, a przede wszystkim akceptuje siebie taką, jaka jestem. Z moimi zaletami, jak i niedociągnięciami.
Chociaż nie mogę być doskonała, to zawsze jestem sobą.
Akceptuję i kocham to kim jestem i kim jeszcze mogę być.

-Anonim-

Nie istniejemy po to, by imponować światu, lecz by spełniać się i być szczęśliwymi

Czasami chcemy zbierać całą uwagę i stać się duszą towarzystwa. Jednakże po przekroczeniu pewnego wieku, coś innego staje się dla nas prawdziwie ważnym. Chodzi o życie własnym życiem, bez konieczności ciągłego podporządkowywania się innym.

Ktoś powiedział kiedyś, że dobrze jest mieć pieniądze, aby kupować sobie to, czego pragniemy. Lepiej jednak jest posiadać te rzeczy, których nie można kupić.

Kobieta na łące

Czego uczy nas życie?

Niektórzy ludzie spędzają życie na rzeczach, których nienawidzą. Zarabiają pieniądze, których nie potrzebują. Kupują rzeczy, których nie chcą i imponują osobom, których nie lubią.

-Nieznany-

Byliśmy rozczarowani już wiele razy. W setkach sytuacji pokładaliśmy nadzieję, ale cóż, prawda jest taka, że nie zawsze osiągaliśmy to, czego byśmy się spodziewali. Dlatego tak samo, kiedy przestajesz wymagać czegoś od innych, zdajesz sobie sprawę, że powinnaś przestać martwić się tym, czego inni oczekują od ciebie.

Kobieta na łóżku

Jest to chwila, kiedy przejmujesz kontrolę nad swoimi pragnieniami. Chwytasz za ster swojego życia, działasz z własnej inicjatywy i swobodnie dzielisz się swoimi przemyśleniami. To nie tylko początek twojej emocjonalnej wolności, lecz również twojej tożsamości.

Dlaczego nie muszę imponować nikomu, oprócz siebie?

Najnieszczęśliwsi ludzie na świecie, to ci którzy zbyt przejmują się tym, co myślą o nich inni. Nie musimy imponować nikomu, oprócz nas samych. Wpisuje się to w prostą regułę, którą zrozumie każdy. Jeśli staramy się za wszelką cenę zrobić dobre wrażenie, to zakładamy maskę. Kiedy przywdziewamy maskę, umiera nasza istota.

Każda osoba jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nic i nikt nie zasługuje na ukrywanie swojego prawdziwego ja, swoich emocji, czy przemyśleń. To prawda, że wszystko ma swoje granice i nie możesz mówić, czy robić czegokolwiek, co przyjdzie ci do głowy. Musisz być ostrożna i uważać, aby nie zranić innych.

Niemal każdy z nas dochodzi do tego kluczowego momentu, kiedy przestaje martwić się o to, co myślą inni, bo rozumie, że tak naprawdę liczę się tylko ja. Osoba, która służy samemu sobie staje się czysta, prawdziwa i bardziej kompletna.

Ostatecznie jedynym sposobem, aby stać się niezapomnianą osobą jest unikanie dążenia do tego celu. Bycie naturalnym i oddawanie się pracy nad naszymi prawdziwymi potrzebami jest kluczem do prawdziwego szczęścia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.