Najgorszy błąd gramatyczny: nie wiedzieć jak postawić na końcu kropkę.

Najgorszy błąd gramatyczny: nie wiedzieć jak postawić na końcu kropkę.

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia, 2017

Najgorszy błąd, jaki możemy zrobić, nie jest popełniany w chwili pisania, ale raczej w życiu, gdy nie umieszczamy na końcu kropki. Umiejętność zamykania etapów, faz i relacji może być trudna. Często chcemy “walczyć do końca”. To najgorszy błąd.

Chłopiec z piórem
Nasz najgorszy błąd: umieszczenie wielokropka w miejscu, w którym powinna znaleźć się kropka

Stary nawyk stosowania wielokropka nie pozwala nam na rozwój osobisty. Jeśli nie otworzymy okien, nie zobaczymy blasku życia; jeśli nie zostawimy otwartych drzwi, utopimy się w niemożności “odpuszczenia sobie” w pyle, który uniemożliwi nam oddychanie.

Wytrzymałość i odporność na to, co zostało zakończone stają się metaforyczną bronią, która nieustannie jest wymierzana w naszą świątynię. Przez to nie jesteśmy w stanie cieszyć się naszym emocjonalnym życiem.

W takich przypadkach istotną rolę odgrywa wyparcie. Jest odbiciem naszej niezdolności do zmierzenia się z negatywną rzeczywistością emocjonalną. Odmawiamy poważnego traktowania naszych uczuć i myśli. A to najgorszy błąd.

Jeśli coś nie czyni nas szczęśliwymi lub związek nie daje nam nic dobrego, dlaczego to kontynuujemy?

Dziewczyna na łodzi.

Bądźmy realistami: jeśli chcemy, aby przyszły do nas dobre rzeczy, musimy odpuścić sobie inne

“Odpuszczenie”, “uwolnienie”, “pożegnanie“. Potężne zwroty. Ponieważ znaczą więcej niż zwykłe aforyzmy, powinny być częścią naszego słownictwa, jeśli znajdziemy się w sytuacjach, które nie służą już dłużej naszym celom.

Nie idź tam, gdzie nie jesteś kochany i nie zostawaj tam, gdzie nie jesteś chciany. Jeśli to zrozumiemy, łatwiej przyjdzie nam doceniać nasze potrzeby emocjonalne i słuchać naszych serc, nawet jeśli oznacza to pozwolenie na odejście tego co dobrze znamy.

Często chcemy, aby drzwi i okna naszego życia były otwarte. Musimy jednak zdecydowanie położyć kres szkodliwym dla nas wzorcom. Musimy chronić nasze serce i iść przed siebie, stawiając na pierwszym miejscu nasze własne uczucia.

To prawda, że ​​trudno jest ( a czasem i żal) położyć kres części naszej historii, ale jeśli tego nie zrobimy, nie dopuścimy do tego, by w nasze życie wkroczyły nowe, piękne opowieści. Nie zapomnij, że:

Opuszczenie niektórych miejsc oznacza również zadbanie o siebie

Ucieczka przed niektórymi ludźmi może być ochroną samego siebie.

Zamykanie niektórych drzwi oznacza miłość do samego siebie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.