Mądre kobiety - pięć pozytywnych cech, które je charakteryzuje

Mądre kobiety - pięć pozytywnych cech, które je charakteryzuje

Ostatnia aktualizacja: 03 października, 2017

Nie chodzi o to, że istnieją mądre kobiety i niemądre. Każda kobieta, każda istota ludzka, ma w sobie ziarno mądrości. Różnią się tylko tym, że mądre kobiety rozwijają swoją mądrość dzięki lekcjom, które otrzymują, podczas gdy pozostali ludzie wolą odwrócić głowę i nie słuchać głosu mądrości.

Przymiotnik „mądry” może określać kobiety, które zdołały przezwyciężyć uprzedzenia i fałszywe przekonania krążące wokół feminizmu.

Pamiętaj, że wiele społeczeństw chwali się, że kobiety pełnią u nich ważną rolę. Jednak wszyscy wiemy, że ten proces nadal jest niekompletny. Wciąż czeka nas mnóstwo pracy. Niestety prawda jest taka, że kobiety na całym świecie codziennie stają w obliczu bezczynności i dyskryminacji.

„Przez cały czas w moim życiu istniała kobieta, która wzięła mnie za rękę w cieniu rzeczywistości, którą kobiety znają lepiej niż mężczyźni, w cieniu, przez który są lepiej ukierunkowane”.
-Gabriel García Márquez-

Istnieje wiele cech, które charakteryzują mądre kobiety. Poniżej jednak zwrócimy uwagę na 5 z nich. Chodzi o złożone cechy, które można osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy umysł i serce przejdą proces zdrowej ewolucji. Są to następujące cechy:

Mądre kobiety a solidarność płci: cnota kobiet, które doceniają siebie

Zazdrość to złośliwy kwiat, który łatwo rozprzestrzenia się na kobiecym terenie. Mądre kobiety zdają sobie sprawę z tego, ponieważ zainwestowały część swojego życia w odzwierciedlenie tej rzeczywistości.

Wiedzą także, że te dyskwalifikacje i ostra krytyka między kobietami są wyłącznie efektem ubocznym poczucia niższości.

Kobieta z uniesionymi rękoma

Mądre kobiety rozumieją, że kwestionowanie innych kobiet nie czyni ich lepszymi. Wręcz przeciwnie. Dlatego cieszą się triumfami swoich przyjaciółek i unikają nieostrożnych rozmów skłaniających do krytyki.

Niezależność uczuciowa: działanie z przekonania

Niezależność nie polega na posiadaniu pieniędzy na wydatki. Nie chodzi także o bycie samowystarczalnym, aby nie potrzebować nikogo w życiu. Niezależność nie ma też nic wspólnego z życiem samotnie lub z zakończeniem związku tylko dlatego, że partner wydawał się niewystarczająco istotny.

Niezależność znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w zdolności do utrzymania własnych przekonań i podejmowania spójnych z nimi działań.

Przede wszystkim chodzi o to, aby nie przejmować się tym, co inni mówią, czy myślą o Twoich działaniach. Mądre kobiety potrafią się zjednoczyć i dążyć do spełnienia swoich pragnień. Rozumieją, że są inne niż reszta, ale mają takie same prawa.

Poczucie humoru, znak dobrego samopoczucia

Charakterystyczną cechą mądrości jest poczucie humoru. Każdy, kto przeżył wystarczająco dużo doświadczeń wie, że śmiech jest doskonałą odpowiedzią na perypetie losu i ironię istnienia.

Poza tym na większość sytuacji, których doświadczamy po prostu nie ma idealnego rozwiązania. Wtedy to właśnie śmiech pomaga przyjąć to, co nieuniknione.

Kobieta na tle księżyca

Poczucie humoru nadaje kolor każdej chwili. Mądre kobiety wiedzą, że śmiech jest aktem wolności. Dlatego wiedzą, jak zrobić z niego użytek. Nie szukają kogoś, kto by ich bawił. Zamiast tego, nauczyły się wprawiać siebie w figlarny nastrój w dowolnej sytuacji.

Realizm, czyli pożegnaj się z bajkami

Niemal każda kobieta otrzymała wykształcenie, które miało przekształcić ją w wieczną romantyczkę. Często nawet najbardziej błyskotliwe i wykształcone panie trzymają się pewnego rodzaju nostalgii za istnieniem doskonałej miłości i szczęśliwych zakończeń.

Niektóre wyrzekają się tych romantycznych marzeń z pewnym rodzajem goryczy.

Ale mądre kobiety nauczyły się myśleć mądrze i czuć się inaczej. Na pewno był moment, który kazał im pożegnać się z romantycznymi wyobrażeniami, które wywołują jedynie frustracje. Nauczył je, że wymiar bycia czyjąś partnerką jest po prostu jednym z aspektów, które życie ma nam do zaoferowania. Nie jest to magiczne objawienie, które zmienia wszystko na zawsze.

Mądre kobiety kochają swoich partnerów, takich jacy są. Nie czynią partnera kimś odpowiedzialnym za ich szczęście. Paradoksalnie w ten sposób są szczęśliwsze.

Dbaj o siebie, aby zdobyć przychylność samej siebie

Istnieje ogromna różnica między dbaniem o siebie a próżnością. Dbanie o siebie wiąże się z ochroną własnej nieskazitelności, dobrego samopoczucia i zdrowia. Oczywiście wiąże się też z wyglądem zewnętrznym.

Chodzi o to, aby czuć się dobrze na swój sposób. Oznacza to, że inni ludzie nie powinni Ci mówić, jak masz wyglądać, ponieważ to Ty o tym decydujesz.

Mądre kobiety dbają o siebie na przykład czytając książki

Tymczasem próżność polega na zaspokajaniu oczu wszystkich wokół Ciebie. Jest to cecha kobiet, które pragną zdobyć uznanie poprzez gesty aprobaty innych osób.

Potrzebują innych osób, aby czuć się pięknie. W tym celu są zdolne do wszystkiego, nawet przeżyć trudności i narażając własne życie. Ich pojęcie piękna jest podyktowane magazynami, reklamami, wystawami sklepowymi itp.

Cechy, które posiadają mądre kobiety mają jeden wspólny element: miłość własną.

Łatwiej to powiedzieć niż wykonać, ale w celu zbudowania autentycznego poczucia własnej wartości trzeba pokonać wiele wyobrażeń i uprzedzeń. Ten wysiłek jest wart Twojego czasu, ponieważ ostateczna nagroda to poczucie większej wolności i spełnienia w życiu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.