Ludzie indygo i ich szczególne spojrzenie na świat

Ludzie indygo i ich szczególne spojrzenie na świat

Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia, 2018

Przez dziesięć ostatnich lat dziećmi indygo nazywano szczególne dzieci, który wykazywały wyższy stopień ludzkiej ewolucji w kontekście nauk New Age.

Osoby broniące tej hipotezy mówią o ewolucji jako procesie etycznego i duchowego rozwoju. Miała być to swego rodzaju rasa, której celem była walka z establishmentem. Pozwól, że przybliżymy Ci nieco ideę ludzi indygo.

Pod koniec II Wojny Światowej, zaczęły rodzić się dzieci indygo, a liczba ich narodzeń wzrastała w latach 70 i 80“, wyjaśnia psycholog Esther Morales Leon. Wiele spośród tych młodych ludzi w dzisiejszych czasach wkroczyło już w wiek dorosły.

Dzisiaj mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie wiedzą o tym, że należą do tej grupy i z tego powodu mają trudności ze zrozumieniem siebie i zarządzania swoimi emocjami.

Doktor Morales Leon wyjaśnia, że zadaniem ludzi indygo jest zaakceptować siebie, docenić swoją wartość i odkryć swoją życiową misję. Korzystając ze wszystkich swoich cech mają wrodzoną zdolność do pokonania tej drogi. Pomoże im w tym również ich nadzwyczajny poziom świadomości.

Wszystko to jest istotnym wkładem w ewolucję naszej planety“, dodaje psycholog. Dzisiaj zaprezentujemy pewne cechy charakterystyczne dla ludzi indygo.

“Dusza jest tym dla czego żyjemy, czujemy i myślimy.”

Arystoteles

Tajemnicza kobieta

Indygo czują inaczej niż inni

Na ich osobowości składają się wysoka wrażliwość, inteligencja i kreatywność. W wyniku tego są bardzo gorliwymi osobami, stwarzając czynniki i doświadczenia, które cechują się ogromną empatią. Pomimo tego, ludzie indygo czują wszystko nieco inaczej niż zwykli ludzie, dlatego ciężko jest im dostosować się do modelu życia narzuconego przez społeczeństwo.

Ciężko jest im tolerować niechlujne działania, w które dana osoba nie wkłada wszystkich swoich umiejętności. Wobec tego ciężko jest im radzić sobie z gniewem i złością. Preferują samodzielną pracę lub znajdowanie się na pozycjach kierowniczych. Potrafią również pracować w grupie, jednak na znacznie bardziej indywidualnym poziomie.

Łatwo dostrzegają kłamstwa i fałsz

Prawdą jest, że nikt nie lubi kłamstw, choćby nie wiadomo jak drobne były. Sprawiają, że czujemy się niekomfortowo, bo to one stanowią o tym co musimy, a czego nie możemy wiedzieć. W tym przypadku, dzięki wysoce rozwiniętemu poczuciu sprawiedliwości, ludzie indygo nie znoszą kłamstw i fałszu.

Tyczy się to zarówno ich samych, jak i ludzi z ich otoczenia. Dostrzegając sygnały, których nie widzą inni ludzie, mogą kierować się intuicją i łatwo zauważać inne rzeczywistości. Dzięki temu z łatwością mogą wykryć fałsz, przychodzi im to niemal bez żadnego wysiłku.

Wendy Chapman, amerykańska autorka wielu książek o tej tematyce, dostarcza nam charakterystyk w oparciu o swoje badania. “Są inteligentni, chociaż nie mają najlepszych stopni w szkole. Zawsze chcą znać powód, szczególnie kiedy ktoś prosi ich o zrobienie danej rzeczy. Nie lubią, a nawet nienawidzą większości powtarzalnych prac, których wymaga się w szkole.

Duchowy blask

Duchowi w rozwoju własnym i całego świata

Od młodych lat ludzie indygo cechują się wysokim poziomem własnej świadomości, co pozwala być im spostrzegawczymi i intuicyjnymi. Mogą cieszyć się wrodzoną wewnętrzną mądrością na temat naszego życia, co pozwala im tworzyć abstrakcyjne idee już w młodym wieku.

Co więcej posiadają wspaniałe umiejętności w kwestii ustalania własnych marzeń oraz swojego życiowego celu. Dzięki tym talentom przedsiębiorą kroki ku zmianie i poprawie świata, jednak pragnąc wyznaczyć sobie ścieżkę mogą napotykać na przeszkody.

Świadome poszukiwanie wewnętrznego szczęścia, stanowiące codzienny priorytet, to jeden z podstawowych sposobów na wskazanie ludzi o wysokiej wrażliwości i zdolności do pojmowania życia. Tacy właśnie są ludzie indygo. Pojmowanie świata duchowością, doznania najbliższych osób, samopomoc, czy inne zaprezentowane niżej przykłady prowadzące do wewnętrznego rozwoju, to elementy ich codziennego życia.

Posiadają parapsychologiczne doświadczenia

Niektórzy ludzie utrzymują, że dzieci tego pokolenia posiadają zdolności paranormalne, takie jak telepatia, lub czytanie w myślach. Innymi podawanymi przykładami są wzmożona empatia i wysoki poziom kreatywności. Nazywane są dziećmi indygo, ponieważ istnieje przekonanie, że ich aura cechuje się właśnie tą barwą.

Mówiąc o doświadczeniach parapsychologicznych mamy na myśli przeczucia, wrażenia płynące spoza ciała lub słyszenie głosów. Wiele z nas wierzy w zdolność pewnych osób do kontaktowania się z innymi wymiarami, dostrzegania otaczającej nas energii, mentalnego postrzegania wydarzeń, które zdarzą się w przyszłości, czy też posiadania wyimaginowanych przyjaciół.

Są bardzo wysoce wrażliwymi ludźmi

Ludzie indygo cechują się niesamowicie wrażliwą emocjonalną osobowościąPotrafią wyrażać swoje uczucia z najbardziej błahych powodów, lub wręcz przeciwnie, nie przejawiać ich wcale. Są bardzo ekspresyjne seksualnie, lub też odrzucają seksualność ze względu na nudę lub wolę osiągnięcia wzmożonej więzi duchowej. Poszukują sensu swojego istnienia, swojej misji w życiu oraz pragną zrozumieć świat.

To prawda, że każdego dnia czujemy się inaczej i na szczęście możemy polegać na różnych mechanizmach wyrażania tego co doświadczamy. Problem tkwi jednak w różnorodności naszych stanów emocjonalnych. Ze względu na tę wysoce rozwiniętą wrażliwość na emocje własne i innych, ludzie indygo stale wahają się między smutkiem, a całkowitą rozpaczą.

“Ludzkie ciało to nic więcej niż pozory, które skrywają naszą rzeczywistość. Prawdziwość naszej duszy.”

-Victor Hugo-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.