Kobieca masturbacja - 5 korzyści

Kobieca masturbacja - 5 korzyści

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia, 2018

Chociaż jest to całkowicie naturalna i zdrowa część ludzkiej seksualności, masturbacja jest nadal tematem tabu w wielu miejscach. W tym artykule omawiamy wiele zalet, jakie posiada kobieca masturbacja.

Chociaż męska masturbacja jest bardziej społecznie akceptowaną rzeczą, kobieca masturbacja nie jest. Mimo że informacje te rzadko są udostępniane, statystyki mówią nam, że kobiety się masturbują. Na przykład, możemy znaleźć pewne dane w badaniu przeprowadzonym przez National Survey of Sexual Health and Behavior (NSSHB) na Uniwersytecie Indiana.

Chcemy pomóc Ci być bardziej świadomą pozytywnych aspektów kobiecej masturbacji. Jeśli jesteś mężczyzną, ten artykuł pomoże Ci lepiej zrozumieć Twoją partnerkę. A jeśli jesteś kobietą, zobaczysz wszystkie mity i tabu, które otaczają kobiecą masturbację.

Kobieca masturbacja

Masturbacja jest nadal szeroko studiowana, ponieważ jest to bardzo ciekawy temat. Niektóre badania pokazują nawet powiązania między tą praktyką a zdrowiem fizycznym, psychicznym i seksualnym. W szczególności niektóre aspekty fizyczne i psychiczne wydają się poprawiać u kobiet, gdy zanurzą się w autoerotyzm.

Zobaczmy najważniejsze korzyści z masturbacji.

kobieca masturbacja

1. Poprawia samopoczucie

Najważniejsza korzyść z masturbacji jest również najbardziej oczywista. Czujemy się dobrze, kiedy dotykamy same siebie. Dlaczego tak się dzieje? Podobnie jak w przypadku seksu, orgazmy, które generujemy na własną rękę, uwalniają pewne neurotransmitery w mózgu. Zmieniają one nasz nastrój, a nawet wpływają na nasze zdrowie fizyczne.

Jednym z najbardziej znanych neuroprzekaźników uwalnianych podczas orgazmu jest dopamina. Ta substancja jest odpowiedzialna za przyjemność. Jej efekty mogą być bardzo potężne. Dlatego jedną z największych korzyści z masturbacji kobiet jest zwiększone dobre samopoczucie.

2. Pomaga Ci bardziej cieszyć się seksem

Niektóre kobiety mogą nie mieć orgazmu, kiedy są ze swoimi partnerami. Może się tak zdarzyć z wielu różnych powodów. Istnieje jednak bezpośredni związek między regularną masturbacją a seksem.

Chociaż wydaje się to sprzeczne z intuicją, w rzeczywistości tak nie jest. Kobieca masturbacja pozwala kobietom praktykującym lepiej zrozumieć ich ciało i wiedzieć, co naprawdę sprawia im przyjemność. Dlatego, gdy są już ze swoimi partnerami, są w stanie kierować ich bardziej efektywnie, dzięki czemu każda pieszczota jest dla nich przyjemniejsza.

3. Zmniejsza poziomy stresu

Jedną z korzyści kobiecej masturbacji, która wpływa na dobre samopoczucie psychiczne, jest relaksujący efekt. Kilka badań wykazało, że kobiety, które uprawiają masturbację, mają mniejszy poziom stresu dzięki substancjom uwalnianym w mózgu.

Jest to ważniejsze, niż może się wydawać na początku. Stres został powiązany z różnego rodzaju problemami, takimi jak depresja, lęk, rak lub zawał serca. Dlatego każda praktyka, która pomaga go zmniejszyć, powinna mieć miejsce w naszym codziennym życiu.

4. Pomaga złagodzić ból menstruacyjny

Jednym z najbardziej irytujących czynników bycia kobietą jest ból menstruacyjny. Raz w miesiącu kobiety muszą odczuwać różnego rodzaju dolegliwości, których czasami nawet środki przeciwbólowe nie mogą złagodzić. Co jednak, jeśli istnieje sposób na łagodzenie bólu w bardzo przyjemny sposób?

Właśnie to badania wydają się pokazywać. Kilka badań na temat korzyści płynących z kobiecej masturbacji ukazuje, że ta praktyka pomaga złagodzić lub nawet wyeliminować ból menstruacyjny. Następnym razem, gdy poczujesz ten dyskomfort, poświęć trochę czasu dla siebie, zamiast brać pigułkę.

kobieca masturbacja

5. Poprawia Twoje zdrowie

Ostatnia korzyść zdrowotna dla kobiet, które regularnie się masturbują, jest prawdopodobnie najbardziej szokująca. Jak pokazują najbardziej obiecujące badania, kobieca masturbacja może zmniejszyć prawdopodobieństwo cierpienia z powodu różnych chorób, takich jak cukrzyca lub rak.

Wygląda na to, że orgazm uwalnia więcej niż tylko endorfiny. Uwalniają się również inne substancje, które odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

To nie jedyne korzyści z kobiecej masturbacji. Skoro znasz już pięć z nich, dlaczego nie rozpocząć tej praktyki? Oddaj się przyjemności już dziś!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.