Każdy zasługuje by robić i walczyć o to, co wartościowe

Każdy zasługuje by robić i walczyć o to, co wartościowe

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Warto jest pośmiać się z nonsensów i od czasu do czasu również ze spraw poważnych. Każdy zasługuje na przynajmniej jeden moment spokoju, każdego dnia, jak również na jeden moment chaosu. Rób tylko to co warto jest robić i posiadaj to co warto posiadać.

Osoba, która wyświadczyła ci dziś przysługę zasługuje na kilka twoich słów. Ale również zasługuje na nie ten kto miał jeden z najgorszych dni i wyładował nerwy akurat na tobie, ponieważ możliwe, że najwięcej miłości potrzeba nam gdy jesteśmy w najgorszym stanie.

Osoba, której nieustannie powierzamy nasze problemy, nawet jeśli jesteśmy to my sami, zasługuje na kilka pytań. Nasze ciało zasługuje na miły spacer po tylu godzinach, które spędziło siedząc spokojnie i czekając cierpliwie na swoją kolej.

Każdy zasługuje na to, co najlepsze

Powietrze, słońce, wiatr i deszcz zasługują uznania, za codziennie branie zmian w dbaniu o nas i przybliżaniu nas do natury. Pomimo faktu, iż chowamy się w wysokich budynkach, które nie pozwalają nam nawet wychylić głów na zewnątrz.

slonce-ksiezyc

Te sny, które zamykamy w małym drewnianym pudełku, myśląc, że jest w nich klucz do zastania osobą, którą prawdziwie chcemy być, zasługują na szansę.

Nie ma nic złego w byciu świadomym tego, co musimy porzucić, w zamian za pieniądze. Nie tracimy naszych posad ani naszej znajomości rzeczy, ale poświęcamy nasz drogocenny czas, który przychodzi, odchodzi i nigdy nie wraca. W ten sposób umieramy, ale jednocześnie mamy możliwość odtworzenia każdego momentu. Pomimo tych, którzy nas potępiają i przypominają nam o naszych błędach, tylko po to by nas zranić. Bo dla nas również, życie jest tego warte.

Bardziej opłaca się wybrać, w inteligentny sposób, gdzie chcemy cieszyć się naszym czasem, niż martwić się gdzie wydać nasze pieniądze.

pocig

Ci, którzy pomagają innym, sami zasługują na pomoc i co najmniej jakieś słowa zachęty. Są to ci ludzie, którzy wciąż wierzą w to, że nie wszystko jest stracone i pomimo okrucieństw, których się dopuściliśmy, być może nadzieja leży w tej części człowieczeństwa, która przeżywa cierpienia.

Ci, którzy zrobili krok we właściwym kierunku, zasługują na głos zaufania, nawet jeśli ponownie popełnią oni ten sam błąd. Musisz pamiętać, że jeśli będą oni w stanie zrozumieć w jakim miejscu jesteśmy my, będą oni od nas dużo mądrzejsi i silniejsi.

Przeczytaj też artykuł: Jestem silna dziś, gdyż kiedyś byłam słaba

Jeżeli coś jest warte tego żeby to zrobić, jest ono tego warte, nawet jeśli zrobimy to źle.

Każdy zasługuje na szacunek

Pomysły każdej osoby zasługują na uszanowanie, szczególnie tych ludzi, którzy spędzają więcej czasu na przeżywanie i eksperymentowanie, czy to poprzez naukę, czy osobiste doświadczenia. Nasze najlepsze pomysły rodzą się z fragmentów wszystkich naszych pomysłów.

Niespodzianki, szczególnie ich komuś sprawianie, są tego warte gdyż tego rodzaju podekscytowania nie da się kupić. Oraz, oczywiście, robienie ich osobom, które dają nam najwięcej powodów do uśmiechu, sprawia, że są one tego warte.

gwiazda-hutawka

Dobra piosenka, dobra książka, ładny obraz czy dobry film, wszystkie one są warte, żeby je mieć, ponieważ wszystko to może zawierać przesłanie, do którego moglibyśmy się odnieść. Jeśli nawet nie, to przynajmniej sprawią one, że będziemy się śmiać, płakać, kochać lub nienawidzić…mimo tego, czyż nie są one warte aby ich doświadczyć?

Ludzie, którzy uważają, że mają moc decydowania o życiu innych ludzi. Ci, którzy blokują innych przed swobodnym wyrażaniem siebie, poprzez stosowanie zastraszania i gróźb, takich jak śmiertelna broń, zamiast dialogu, opartego na szczerym szacunku i aktywnym słuchaniu, zasługują na nasze oburzenie, nie ważne, jak często się to zdarza.

Osoba, która żałuje ale nie wie jak to wyrazić bardziej zasługuje na wybaczenie niż ta, która umie to powiedzieć ale tak naprawdę tego nie myśli. Po pierwsze, wiąże się to z nie popełnianiem tego samego błędu ponownie, a po drugie z poczuciem dumy, z którego na koniec wszyscy powinniśmy się wyzwolić.

Wreszcie, ci codzienni bohaterowie, którzy pozostają w ukryciu, i którzy robią wysiłek by utrzymać strukturę w tym nadzwyczajnie słabym świecie. Oraz obliczu naszej zdolności do burzenia i zadawania bólu.

Posiadamy niesamowite moce: dawania, budowania, współpracy, dzielenia się, wyrażania siebie, bronienia siebie i innych oraz radowania się. Co najlepsze, każdy może robić to co czuje, że warto jest robić.

Główne zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości danilag


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.