Każde kolejne rany są zwycięstwem

Każde kolejne rany są zwycięstwem

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia, 2017

W całym naszym życiu, musimy przejść przez szereg kroków, by dojrzeć, dorosnąć i stać się tym kim naprawdę chcemy być. Z każdym kolejnym krokiem otrzymujemy rany, które odzwierciedlą nasze zwycięstwa. Są to rany, z których tak naprawdę powinniśmy być dumni.

Każdy krok jest lekcją. Ale co się dzieje, kiedy utkniemy w jednym z tych etapów? Kiedy nie idziemy do przodu w naszym życiu, możemy być straceni nie wiedząc, gdzie powinniśmy iść i co robić. Dlaczego tego nie pokonamy? Co się z nami dzieje?

“Zawsze chcemy wiedzieć, kiedy kolejny etap zbliża się do końca. Zakończenie etapu, zamykanie drzwi, kończenie rozdziału – jakiejkolwiek nazwy tu nie użyjemy, istotą jest konieczność pozostawienia w przeszłości tych odcinków życia, które już dobiegły końca.”
-Paulo Coelho-

W naszym życiu możemy przejść przez szczęśliwe chwile, ale także smutne i traumatyczne, które pozostawią nam rany i blizny. Musimy przyjąć te chwile, by móc dalej przejść przez nasze życie i przezwyciężyć fazę, w której się znajdujemy. Jest to dobry czas, aby wysiąść z pociągu.

Wysiadam na następnej stacji

Musimy być silni, aby przechodzić przez poszczególne fazy. Każdy z nas je przechodzi w życiu. Ale by tego dokonać, ważne jest, by wiedzieć o jakich fazach mówimy.

  • Dzieciństwo jest pierwszym krokiem, pozwalającym nam obserwować i badać świat, w którym żyjemy.
  • Dojrzewanie to drugi etap, w którym przeżywamy nasze emocje w bardzo intensywny sposób.
  • Okres dojrzewania i dorosłe życie to trzeci krok, który wciąga nas w świat obowiązków i decyzji.
  • Starość jest ostatnim z tych etapów, kiedy możemy spojrzeć wstecz na wspomnienia.

To są właśnie cztery najważniejsze etapy, przez które wszyscy przechodzimy w pewnym momencie. Co ciekawe, przejście z dzieciństwa do młodości jest czymś, co większość z nas może dokonać bez większych trudności. Ale kiedy dochodzimy do dorosłości, sytuacja staje się bardziej skomplikowana.

Istnieje wiele osób, które decydują się na pozostanie w okresie dojrzewania, w którym możemy uniknąć odpowiedzialności i decyzji, które nieustannie są plagą dorosłych.

Kobieta patrząca przez szybę w pociągu

W ten sam sposób, jak wiele osób w fazie dorosłości chce w niej pozostać, odrzucając starość, która przychodzi nieuchronnie?

Możemy zdecydować się na pobyt w jednym etapie, ale nie jest to naturalny bieg życia. Decydując się na coś takiego poniesiesz wcześniej czy później tego konsekwencje.

“Żyj na każdym etapie bardzo intensywnie, bo przeszłość to przeszłość, nie cierp, z powodu tego co może być.”
-Ivelisse Guerrero-

Za pomocą bardzo prostego przykładu: Czy wiemy dlaczego pojawia się kryzys wieku średniego? Dlaczego tak wielu ludzi w tym wieku zachowuje się jak młodzież?

Strach przed tym co nadejdzie, nieubłagany upływ czasu, który leci i leci bez końca przeraża nas i otwiera wielkie rany frustracji i bezsilności, które musimy leczyć.

Wylecz swoje rany, zamień je w zwycięstwo

Kiedy pozostajemy w jednym z etapów, czy to z wygody, lęku, urazu, lub z jakiegoś innego powodu, rana pojawia się w nas. Jest ona spowodowana tym, że nie żyjemy życiem jak chcielibyśmy lub jak powinno się żyć.

Czy kiedykolwiek miałeś uczucie, że nie masz już więcej marzeń? Że nic nie ma sensu? Możemy czuć to na każdym etapie naszego życia, a w niektórych przypadkach może to doprowadzić do depresji.

Mężczyzna na wzniesieniu

Ale musimy wiedzieć, że na każdym etapie naszego życia, nie będzie wyłącznie pozytywnych rzeczy, ale będą też te negatywne. Rzeczy, które sprawią, że będziemy oczekiwali – lub nie – aby przejść do następnego wagonu.

Przyjmij, że jest to normalne, aby czuć ból spowodowany upływem czasu, stresem, naszymi troskami, strachem przed nabyciem obowiązków… Ale Ty możesz rozwiązać ten problem!

Pobyt w jednym etapie nie zrobi nic więcej niż nakarmi otwartą ranę. W celu stworzenia blizny, musimy spojrzeć poza to. Tylko w ten sposób możemy ruszyć do przodu w naszym życiu, nawet jeśli dźwigamy plecak pełen blizn naszych doświadczeń życiowych.

Jeśli jednak przezwyciężysz jeden etap, upewnij się, że tworzy się dobra blizna na Twojej ranie, gdyż można ją zniszczyć w każdej chwili i to będzie bez wątpienia o wiele bardziej bolesne.

Moje rany nauczyły mnie, że pobyt w jednej fazie nie jest rozwiązaniem. Rozwiązaniem jest pójście naprzód, i zrozumienie tego, czego kiedyś nie rozumiałem.

Zawsze idź naprzód w swoim życiu, nawet jeśli to boli, nawet jeśli droga jest trudna. Tworząc bliznę na tej ranie z przeszłości, którą możesz potraktować jako jeszcze jedną lekcję życia.

Nie pozwól sobie zatrzymać się w jednym wagonie. Tylko kiedy lokomotywa spokojne pędzi wzdłuż torów to przejdź do kolejnego wagonu. Czas płynie, a my musimy nauczyć się chodzić. Postęp zawsze zmierza w kierunku ostatniego wagonu kolejowego, pełnego szczęścia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.