Istotne związki: przyjaźnie zrodzone ze śmiechu i wspólnych problemów

Istotne związki: przyjaźnie zrodzone ze śmiechu i wspólnych problemów

Ostatnia aktualizacja: 05 października, 2019

Istotne związki mierzy się głębokością symboliki, które są traktowane jako wspólne przez ludzi. Są rzeczami utraconymi, wspólnymi uczuciami, byciem obok siebie zarówno w dobrych, jak i złych czasach.

Istotne związki to wspaniałe relacje, których nie mierzy się latami, ale jakością i siłą wzajemnych więzi między ludźmi.

Istotne związki to relacje przyjacielskie i towarzyskie, które sprawiają, że od razu czujemy to charakterystyczne wewnętrzne ciepło. Nie musimy ich rozszyfrowywać przez cały dzień. Nie musimy na nie dwa razy patrzeć. I z pewnością nie mają one złych intencji. Istotne związki to wszystkie te, które pozostają na zawsze niezależnie od okoliczności. Nie odchodzą tak same z siebie.

Istotne związki nie oceniają Cię, nie szukają wymówek ani nie wywołują smutku. Naprawdę zawsze opisują rzeczy takie, jakimi są i we właściwy sposób. Wspierają Cię i pomagają Ci zburzyć ściany hamujące Twój rozwój i Twoje możliwości.

Nie ma niczego bardziej wspaniałego, niż istotne związki z kimś, kto naprawdę Cię zna

Wiesz, co mamy na myśli. Nie ma nic tak cudownego jak ciepło, które odczuwasz, gdy dzielisz się spojrzeniem z kimś, kto Cię kocha. Istotne związki mają moc teleportować Cię do domu, do tej ciepłej, deszczowej nocy spędzonej w swoim łóżku, do intymnej rozmowy.

Cztery przyjaciółki

Nie możemy poradzić sobie z życiem ani naprawić świata będąc samymi i działając w pojedynkę. Robimy to tylko i wyłącznie dzięki przyjaźni złożonej ze wspólnego śmiechu. Ten wspólnie spędzony czas, który smakuje jak świeżo zaparzona kawa, w godzinach, które przelatują w jakiś magiczny sposób na tarczy naszego zegarka.

Istotne związki obejmują tych wszystkich ludzi, którzy dali nam swoje korzenie. Tych wszystkich, którzy sprawiają, że widzimy to, co zasialiśmy wcześniej. Wynika to z tego, najlepsze emocje dotyczą przynależności do grona przyjaciół i przebywania w jednym miejscu bez powodu.

Szczera miłość nigdy się nie kończy, jest bezwarunkowa

W trakcie własnej ewolucji trwającej przez całe życie ogromna większość dorosłych nauczyła się, że istnieją relacje nieco przesadnie zwane „przyjaźniami”, które kończą się prędzej, czy później. Są to te wszystkie samolubne relacje, które nie pozwalają nam na rozwój. Są to płynne relacje bez fundamentu i oparte na przestarzałych, nietrwałych interesach.

Każdy, kto doświadczył czegoś takiego, będzie wiedział, że prawdziwe przyjaźnie liczymy na palcach jednej ręki. Wszyscy znamy przecież poczucie braku zaangażowania u kogoś, kto jest egocentryczny i nie będzie inwestować niczego od siebie w przyjaźń.

Uścisk przyjaciół

Dlatego też wszystkie te cudowne uczucia są czymś więcej niż tylko sumą poszczególnych aspektów tworzących całość. Jest to zbieżność uczenia się, wypowiadanych słów i szczerości oraz budowania zaufania. To wszystko sprawia, że człowiek rośnie i nieustannie się rozwija.

Wynika to z tego, że gdybyśmy musieli odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje jeden test pozwalający stwierdzić, czy mamy do czynienia ze związkiem istotnym, to właśnie na myśl nasuwa się tylko jedna odpowiedź. Ma ona postać odpowiedzi twierdzących na trzy pytania składowe. Są one następujące:

  • „Czy jesteś szczęśliwszą osobą?”
  • ”Dzięki Twoim przyjaciołom Twoje lęki się zmniejszyły?”
  • ”Czy ktoś zostawił odcisk swojego palca w Twoim sercu?”

Istotne związki potrzebują nas, a potrzebujemy ich. To zależność dwukierunkowa.

Nie potrzebujemy nikogo w naszym życiu, kto traktuje nas tak, jakby nas nie potrzebował. Poczucie, że możemy polegać na drugiej osobie i że możemy pomóc osobie, którą kochamy, jest jednym z najlepszych uczuć, jakie istnieją. Jest częścią fundamentu, który tworzy istotne związki.

Dwie starsze panie

Relacje przejściowe budowane są niedbale w naszym życiu i nie trzymają się na niczym konkretnym. Jednak posiadanie przy sobie kogoś, kto zna naszą duszę, nasze lęki i nasze demony jest tym, co przywiązuje nas do życia. Wynika to z tego, że świadomość tego, że ktoś nie boi się zostać przy nas mimo wszystkich naszych wad, oznacza, że ​​wie o tym, że nas kocha, nawet jeśli nie zawsze mamy rację. Zakotwicza nas, pomaga nam zrozumieć, że błędy są częścią życia i że nie warto w nich tkwić.

Właśnie dlatego istotne związki są dla nas tak ważne. Dają nam do zrozumienia, że ​​życie nie jest tak ciemne, jak nasza dusza. Pozwalają nam uwierzyć w siebie. Dają nam powody, by być coraz to lepszymi ludźmi. Nasz niepokój jest podzielony na pół, gdy dzielimy z kimś takim całe nasze życie.

Grafika tytułowa pochodzi ze zbiorów Claudii Tremblay i została zamieszczona za zgodą autorki.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.