Intuicja - 5 rzeczy, które robią inaczej ludzie o wysokim jej poziomie

Intuicja - 5 rzeczy, które robią inaczej ludzie o wysokim jej poziomie

Ostatnia aktualizacja: 11 lutego, 2018

Steve Jobs powiedział, że “intuicja jest bardzo potężna, potężniejsza niż intelekt.” Nie mylił się. Zarówno on, jak i inne wielkie umysły pokazały, że dobrze rozwinięta intuicja jest potężnym narzędziem, szczególnie w dzisiejszym świecie. Nawet Albert Einstein powiedział: “jedyną cenną rzeczą jest intuicja”.

Zasadniczo nasza intuicja pomaga nam zachować bezpieczeństwo. Umożliwia nam podejmowanie decyzji, biorąc jednocześnie pod uwagę nasze emocje. Jest jak rodzaj radaru, który ostrzega nas przed bezpośrednim niebezpieczeństwem lub niezrealizowanymi możliwościami. Jest niczym latarnia morska, która prowadzi nas przez życie.

“Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go, żyjąc cudzym życiem. Nie daj się złapać w dogmat życia będącego wynikiem tego, co myślą inni ludzie. Nie pozwól, aby hałas opinii tych osób zagłuszył twój wewnętrzny głos. A co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. “

Steve Jobs

Chociaż wszyscy mamy wrodzoną zdolność do podejmowania decyzji opartych na naszej intuicji, nie każdy wie, jak połączyć się z ich wewnętrznym głosem. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy mają tendencję do słuchania swojego serca, gdy stoją przed trudną decyzją, postępują w inny sposób.

Bądź wierny sobie, postępując zgodnie z intuicją

Intuicja odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Wiele decyzji, które podejmujemy, jest bardziej produktem naszej intuicji niż logiczną refleksją. Przez większość czasu podążamy za instynktami, nie zastanawiając się nad tym zbytnio. Często też łączymy oba źródła informacji, intuicję i rozum, aby podjąć decyzję.

Biorąc to pod uwagę, kiedy musimy podejmować ważne decyzje, zwłaszcza takie, które są sprzeczne z ustalonymi normami społecznymi i kulturowymi, musimy wysłuchać naszej intuicji. Wysoce intuicyjni ludzie decydują się być wierni sobie i podążać za swoimi instynktami. A to będzie miało duże znaczenie w przyszłych działaniach.

Czy ludzie z wysokim poziomem intuicji podejmują lepsze decyzje? Czy odnoszą większy sukces, ponieważ podążają za swoimi instynktami? Na to pytanie z pewnością istnieje więcej niż jedna odpowiedź. Podążanie za instynktem nie oznacza, że posiadłeś absolutną prawdę.

Podążanie za własnym instynktem daje ci większe poczucie kontroli: nie nad zaistniałymi okolicznościami, ale nad sobą samym. W końcu robienie tego, co rzekomo jest poprawne, również niczego nie gwarantuje. Różnica polega na tym, że kiedy podążasz za swoją intuicją, wiesz, że jesteś autorem swojego losu, właścicielem twoich decyzji.

Intuicja i kreatywność.

Co ludzie o wysokim poziomie intuicji robią inaczej?

Większość z nas podziwia osoby charakteryzujące się intuicją na wysokim poziomie. Podziwiamy ich poczucie wolności, pewność siebie i wpływ, jaki mają na nich powyższe czynniki. Skoro wszyscy posiadamy intuicję, dlaczego jej nie wykorzystujemy.

Boimy się? Nie ufamy sobie na tyle, by podążać za naszym wewnętrznym głosem? Czy jesteśmy tak szaleni, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego, co powinniśmy zrobić?

Jak możemy zacząć ufać naszym instynktom? Jak możemy pomóc naszej intuicji rozkwitnąć? Możemy zacząć od obserwacji i analizy ludzi cechujących się wysokim jej poziomem. Stosując ich działania, możemy zacząć odkrywać nasze ukryte, wewnętrzne ja. Możemy dać głos wewnętrznym myślom, które nas poprowadzą.

Ludzie o wysokim poziomie intuicji słuchają swego wewnętrznego głosu

Wysoce intuicyjni ludzie nie ignorują swoich instynktów. Zamiast tego, słuchają ich i służą im one jako źródło podczas podejmowania decyzji. Wielu ludzi jest sceptycznie nastawionych do tego sposobu działania, ale ludzie, którzy głośno i wyraźnie słyszą swój wewnętrzny głos, wiedzą, że nie mogą się mu przeciwstawiać. Nie próbują go wyciszyć.

Różnica polega na tym, że ludzie z dobrze rozwiniętą intuicją nie dbają o to, czy inni myślą, że cała sprawa związana z “wewnętrznym głosem” jest szaleństwem. I tak go słuchają, niezależnie od tego, czy chodzi o coś prostego, czy o przeciwstawienie się wszystkim i wszystkiemu. W niektórych przypadkach może to być różnica między życiem a śmiercią.

Jest to interesujące, ponieważ większość osób ma za sobą doświadczenie, w którym słuchanie intuicji w jakiś sposób pomogło. Mogło to być coś małego lub nieistotnego. A może było tylko niewielkim popchnięciem w danym kierunku, które uratowało kogoś przed czymś ważnym lub doprowadziło do pojawienia się wspaniałej okazji.

Osoby z dobrze rozwiniętą intuicja muszą czasem być same

Aby móc słuchać tego wewnętrznego głosu, ludzie ci potrzebują spokoju i czasu. Tylko wtedy mogą kultywować swoją wewnętrzną siłę. Tylko wtedy mogą słyszeć siebie. Właśnie dlatego tacy ludzie są dość introwertyczni.

Ta potrzeba samotności, słuchania i odczuwania własnej energii, polega na tym, że muszą dostroić się do swoich uczuć i sposobu postrzegania świata. Poprzez medytację i / lub duchową praktykę są w stanie odciąć się od hałasu zewnętrznego świata i zwrócić uwagę na wewnętrzną wiedzę.

Ludzie z dobrze rozwiniętą intuicją zazwyczaj przejawiają niższy poziom mgły umysłowej . Nauczyli się siedzieć w ciszy i tylko we własnym towarzystwie. Czują się dobrze ze sobą.

Dziewczynka szukająca samotności.

Zauważają wszystko wokół siebie

Jedną z cech ludzi z wysoką intuicją jest zwracanie uwagi na otoczenie i współodczuwanie wraz z innymi. Tak samo jak zwracają uwagę na swój wewnętrzny świat, tak też patrzą na świat zewnętrzny z szeroko otwartymi oczami i sercem. Są w stanie głęboko połączyć się z innymi, ponieważ już nauczyli się łączyć z sobą.

W rzeczywistości ludzie ci mają szczególną zdolność rozumienia tego, co czują inni. Wiedzą także, co inni ludzie chcą powiedzieć, zanim rzeczywiście to zrobią. Pomaga im to zrozumieć każdą osobę na poziomie indywidualnym.

Osoby z wysokim poziomem intuicji są również bardzo kreatywne

Jeśli przyjrzymy się uważnie, możemy zauważyć, że w całej historii wielu znakomitych artystów, polityków i naukowców, którzy zmieniali sposób, w jaki dziś funkcjonujemy, było ludźmi obdarzonymi wysoką intuicją. Ich kreatywność, zainspirowana instynktem, skłoniła ich do robienia różnych rzeczy. Zadawali wiele pytań i znajdowali zaskakujące odpowiedzi.

Ta kreatywność karmiona intuicją sprawia, że ​​wysoce kreatywni ludzie czują się żywi, wolni i użyteczni. W tym sensie wiedzą, że podsycanie swojej kreatywności pozwala na wypełnienie się siłą życiową. A to z kolei pogłębia instynkt.

“Twoja intuicja przemawia i zazwyczaj ma rację. Intuicyjny umysł jest świętym darem a racjonalny umysł jest wiernym sługą. Stworzyliśmy społeczeństwo, które honoruje sługę i zapomina o darze… Rzadko można spotkać tych, którzy widzą coś na własne oczy i jednocześnie doświadczają tego własnymi zmysłami. ”

-Katherine Pancol-

Ludzie z wysokim poziomem intuicji łączą się z własnymi uczuciami

Naukowcy odkryli, że nasze jelita są naszym drugim mózgiem. Wynika to z dużej liczby neuronów pokrywających ściany jelit. Ale ludzie z dobrze rozwinięta intuicją wiedzą, że ich wnętrzności posiadają swoją mądrość i intuicję. Większość z nas tego doświadczyła. Ale być może nie wiedzieliśmy, jak jej słuchać, lub woleliśmy ignorować.

Sceptykom znajdującym się wśród nas warto podkreślić, że niektórzy eksperci uważają, iż nasze instynkty są skuteczniejsze i bardziej wydajne w podejmowaniu decyzji niż analiza logiczna. Jest to zgodne z badaniami przeprowadzonymi przez naukowców z Boston University, Rice University i George’a Mason University.

Prawda jest taka, że osoby o wysokim poziomie intuicji nie dbają o to, jak szybko kręci się świat ani o to, co myślą lub czego oczekują inni. Poświęcają czas na wysłuchanie swojego wewnętrznego przewodnika.

Para w nocy.

Intuicja? Żyjemy w świecie, który ceni bardziej logikę nad rozumowanie emocjonalne

Bycie osobą z dobrze rozwiniętą intuicją nie jest łatwe, szczególnie gdy instynkty przeciwstawiają się normom i “logicznym wyjaśnieniom”. Czasem w małym stopniu, innym razem w większym. Ale to nie ma znaczenia. Tak czy inaczej, ufanie swojej intuicji i uzyskiwanie rezultatów oznacza podróżowanie pod prąd.

Robienie rzeczy we właściwy sposób to coś, o czym słyszymy, odkąd byliśmy mali. Ale czy ktokolwiek może powiedzieć, że istnieje tylko jeden właściwy sposób robienia rzeczy? Być może “robienie rzeczy we właściwy sposób” jest odpowiedzialne za nieszczęścia dzisiejszego świata.

Możesz postępować zgodnie z logiką lub podążać za intuicją. Co podpowiada ci twój instynkt?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.