Inteligentna kobieta wie, że nic jej nie ogranicza

Inteligentna kobieta wie, że nic jej nie ogranicza

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia, 2021

Przez wiele lat istniały przekonania społeczne na temat roli, jaką powinna odgrywać kobieta: dbanie o dzieci i męża, wykonywanie prac domowych i dbanie o starszych członków rodziny. Wszystko to jest już nieaktualne. Dzisiaj inteligentna kobieta, która wie, że nic jej nie ogranicza, odcina się od tego, jest niezależna.

Inteligentna kobieta żyje własnym życiem. Przyjmuje swoje role z profesjonalną odpowiedzialnością. Jest niezależna i nie opiera całego swojego szczęścia na ślubie lub posiadaniu dzieci, ponieważ wie, że jej szczęście zależy od niej, a nie od osób trzecich. Nauczyła się cenić siebie i rozwijać jako osoba.

Inteligentna kobieta i jej partner

Badania przeprowadzone przez różne brytyjskie uniwersytety, które zostały opublikowane w dzienniku Sunday Times wskazały, że inteligentne kobiety mają tendencję do niewychodzenia za mąż, podczas, gdy genialni mężczyźni mają 40% większe szanse na zawarcie małżeństwa.

Kobieta siedzi na ławce

Badanie przeprowadzono z udziałem 900 mężczyzn i kobiet. Ochotnicy przeszli testy na IQ w wieku lat 11 a 40 lat później sprawdzono, ilu z nich zawarło związek małżeński.

Odkryto, że kobiety decydujące się na kontynuowanie studiów wyższych miały o 40% niższą szansę na ślub. Jeśli chodzi o mężczyzn, to mają oni o 35% większą szansę na małżeństwo za każdy 16-punktowy wzrost ich ilorazu inteligencji.

Jak postępuje inteligentna kobieta

Istnieją pewne cechy, które charakteryzują inteligentną kobietę, które wyróżniają ją spośród innych i zwiększają atrakcyjność w oczach mężczyzn.

Jednak według różnych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Buffalo, na Uniwersytecie Luterańskim w Kalifornii i na uniwersytecie w Teksasie (wszystkie w Stanach Zjednoczonych) stwierdzono, że mężczyźni czują się zastraszeni przez inteligentne kobiety.

“Aby osiągnąć wspaniałe rzeczy, musimy nie tylko działać, ale także marzyć; nie tylko planować, ale także wierzyć. ”

Virginia Woolf

Z biologicznego punktu widzenia, według badań, mężczyźni powinni szukać relacji z inteligentną kobietą z powodu zalet genetycznych, których taki związek może dostarczyć. Jednak w praktyce większość mężczyzn nie ma ochoty spotykać się z kobietą, która jest mądrzejsza od nich.

Pytanie, które musimy zadać sobie w tym miejscu, brzmi: Co wyróżnia inteligentną kobietę spośród innych? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Żyje chwilą obecną

Wie, jak czerpać naukę z przeszłości oraz cierpliwie i spokojnie czekać na przyszłość. Ona żyje w danej chwili, tu i teraz, ciesząc się każdym słowem, dotykiem, spojrzeniem, zapachem lub smakiem. Inteligentna kobieta patrzy Ci prosto w oczy i słucha, ponieważ czuje, że musi czerpać korzyści z tej chwili spędzanej z Tobą.

Kobieta całuje mężczyznę

Tak, jak i inni, przeżyła trudne chwile w swoim życiu i nauczyła się, jak je przezwyciężać i czerpać z nich siłę. Nauczyła się nie powtarzać tych samych błędów dwa razy i wie dokładnie, czego chce od życia.

Docenia samotność

Inteligentna kobieta nie czuje się samotna, tylko dlatego, że nie ma partnera. Wręcz przeciwnie: docenia swoją samotność i niezależność. Nie wiąże swojego szczęścia z innymi ludźmi. Natomiast bogate życie wewnętrzne pozwala jej cieszyć się tymi momentami samotności.

“Samotność uczy nas więcej niż jakiekolwiek towarzystwo”.

Te chwile samotności są tym, czego każda inteligentna kobieta potrzebuje. Pozwalają jej one poznać siebie, ocenić siebie, zastanowić się nad życiem i zrozumieć, co należy poprawić. Dzięki tym chwilom refleksji udaje jej się pokonać wyzwania, zdobyć motywację.

Nie boi się zmiany

Inteligentne kobiety nie boją się wyjść poza strefę komfortu i stawić czoła zmianom. Są świadome tego, że zmiany pociągają za sobą nowe możliwości i stanowią także sposób na nauczenie się czegoś nowego i zdobycie ciekawych doświadczeń.

“Mądra dziewczyna zna swoje granice, inteligentna dziewczyna wie, że dla niej granice nie istnieją”.

-Marilyn Monroe-

Inteligentne kobiety nie lubią pracy, która nie wzbudza w nich zainteresowania. Nie tolerują partnera, z którym nie mogą dzielić idealnego życia czy też przyjaciół, którzy nie wspierają ich w podejmowaniu decyzji. Inteligentne kobiety zawsze szukają sposobów na samorealizację. Aktywność wynika z ich natury.

Słucha, tego co podpowiada jej serce i wie, kiedy powiedzieć nie

Inteligentna kobieta wie, że głos serca i intuicja są bardzo ważne. Ponadto, zdaje sobie sprawę, że kiedy musi podejmować trudne decyzje, jej ciało przemawia i wyraża emocje wraz z każdą możliwością wyboru, jaka pojawia się na jej drodze.

Jest to dla niej ważna informacja, którą zawsze ma na uwadze przy podejmowaniu właściwej decyzji.

Kobieta trzyma w ręku czerwone serce

Nie boi się również mówić “nie”. Zdaje sobie sprawę, że czasami musimy powiedzieć “nie” i wyznaczyć innym osobom granice, tak, by respektowali naszą osobistą przestrzeń i sposób życia. Nie jest osobą zaborcza i nie ma zamiaru nikomu pozwolić na bycie takim w stosunku do niej.

Krótko mówiąc, jest bardzo inteligentną kobietą!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.