Gdy ktoś każe ci czekać, pozwól mu odejść

Gdy ktoś każe ci czekać, pozwól mu odejść

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia, 2017

Relacji z innymi nie należy odkładać na później, to samo dotyczy uczuć. Więc jeśli ktoś próbuje ukształtować cię według własnych pragnień, nie pozwól mu na to. Niełatwo jest błagać o miłość, ponieważ, jak wszyscy wiemy, uczucia i uznanie nie są nic warte, jeśli trzeba o nie prosić lub na nie czekać. Gdy ktoś każe ci czekać, możesz pozwolić mu odejść.

Dlaczego? Ponieważ miłość jest natychmiastowa. To nie jest coś, co można odłożyć na później. Jeśli wydaje ci się, że czyjś egoizm w końcu zamieni się we wdzięczność i uczucie, marnujesz tylko swój czas. Gdy ktoś każe ci czekać, nie zwiastuje to nic dobrego.

Kiedy kogoś kochasz, kochasz go codziennie, a nie włączasz i wyłączasz to uczucie w zależności od dnia. Jednak ludzie często ryzykują swoim emocjonalnym dobrym samopoczuciem rzucając się w pechową grę, która zmusza do nieustannego czekania w miejscu, w którym pozostawili ich inni.

Oczywiście, czasami jedna lub obie osoby w związku potrzebują czasu, aby móc zarządzać swoimi priorytetami i sprecyzować własne uczucia, ale to jest zupełnie inna sprawa.

Ręka popychająca dziewczynę.

Gdy ktoś każe ci czekać? Postaw siebie na pierwszym miejscu, wybierz bycie szczęśliwym

Stawianie siebie na pierwszym miejscu to po prostu kwestia wyboru. Kiedy twój wewnętrzny świat zamienia się w pole bitwy pomiędzy twoimi własnymi pragnieniami a oczekiwaniami innych ludzi, wpadasz w głęboki emocjonalny dół.

Zasługujesz na to by inni okazywali ci troskę i wysłuchali.Zasługujesz na to, by być bohaterem własnego filmu – filmu, w którego tle zawsze musi być widać miłość do samego siebie. Opartego na tym, że postrzegasz siebie jako coś odrębnego od uczuć innych ludzi.

Jeśli chcesz powiedzieć NIE, masz do tego pełne prawo. Masz również prawo do tego, aby powiedzieć DOŚĆ. Jeśli nie chcesz negocjować warunków związku, ponieważ twoje pragnienia są naruszane, też masz do tego prawo.

Ocal siebie przed samym sobą; nie daj się zwieść fałszywym obietnicom, które sprawią, że będziesz czekać. Nie wszystko jest warte tego, by twoje pragnienia i prawa były zagrożone. Musisz odłożyć na bok fałszywy pogląd, że w miłości i na wojnie wszystko jest dozwolone. Dobre samopoczucie nie jest decyzją kogoś innego, należy do ciebie.

Gdy ktoś każe ci czekać, pozwól mu odejść. Ta dziewczyna jest tylko w połowie sobą.

Najlepsza przygoda to kochanie siebie

Wybranie siebie samego jest decyzją, która zagwarantuje ci najwięcej szczęścia. Aby ci w tym pomóc, podzieliliśmy ten proces na różne punkty, o których zawsze należy pamiętać. Oto kilka kluczowych punktów:

Gdy ktoś każe ci czekać? Nie – otaczaj się ludźmi, którzy dodają coś do twojego życia, a nie zabierają.

Ludzie, którzy dają ci światło, idą do przodu i we wszystkich swoich działaniach biorą pod uwagę twoje potrzeby to ci, którzy są warci twojego czasu i szczęścia. Zakończenie relacji, które przyczyniają się do twojego cierpienia, jest podstawową zasadą zdrowia emocjonalnego, którą każdy powinien umieć rozpoznać.

Autentyczni ludzie = autentyczne relacje

Mamy tendencję do kopiowania i przenoszenia naszych relacji na innych. Dostosowujemy się do monotonnych związków ze strachu przed niepewnością i emocjonalną pustką. Ale inni ludzie nie zawsze pasują do tego, kim jesteśmy lub czego potrzebujemy, tak jak my nie zawsze pasujemy do nich. Pożegnanie się z wpływem jaki wywiera lęk pomoże ci odzyskać prawo do poszukiwania relacji, które mają sens.

Czerwone usta.

Wzmocnienie mocnych stron pomoże ci dbać o swoje wnętrze

Aby być szczęśliwym, musisz odbyć podróż do wewnątrz siebie i popracować nad swoimi podstawowymi cechami. Jeśli pozwolisz komuś lub czemuś kontrolować i hamować twój wzrost, narażasz swoje mocne strony na ryzyko , zakopujesz się w głębokiej jamie i osłabiasz siebie.

Jeśli zrównoważysz to wszystko, zmiany przyjdą do ciebie w bardziej naturalny i zdrowy sposób. Dlatego dobrze jest korzystać z miłości własnej w każdej chwili, nie tylko wtedy, gdy jest to wygodne, lub gdy czujesz się uwięziony. Otwarcie oczu i upomnienie się o swoje prawa jest kluczem do osiągnięcia celu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.