Drzewo życzeń - poznaj historię Osho

Drzewo życzeń - poznaj historię Osho

Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia, 2019

Drzewo życzeń jest jedną z najbardziej znanych opowieści Osho. Osho był jednym z najważniejszych przywódców religijnych XX wieku. Był uważany za nauczyciela duchowego, pomimo ostrej krytyki Mahatmy Gandhiego i innych przywódców swoich czasów.

Osho był bez wątpienia kontrowersyjny. Ludzie postrzegali go jako niezwykłego mówcę i wyjątkowego myśliciela. Jednak kilka skandali z udziałem Osho przyćmiewa pamięć na jego temat. Wielu pamięta go po ogromnej kolekcji luksusowych samochodów, jego deportacji ze Stanów Zjednoczonych oraz o tym, że 21 krajów odmówiło mu pozwolenia na wjazd na swoje granice.

Dla niektórych był bohaterem, dla innych czarnym charakterem. Bez względu na to, w co wierzysz, prawda jest taka, że ​​jego nauki są ważne. Jak na ironię, on sam prawdopodobnie naruszył wiele swoich własnych nauk podczas swojego życia. Niemniej jednak, jego historie i mądrość są warte przekazania. Opowieść “Drzewo Życzeń“, którą się dziś podzielimy, pokazuje, że Osho miał dar wielkiej mądrości.

“Nie zwracaj zbytniej uwagi na strach, ponieważ staje się to autohipnozą. Jeśli będziesz powtarzać, że żyjesz w strachu, że Twoim życiem rządzi strach i że jesteś zdominowany przez strach, wtedy mu pomagasz.”

Osho

Drzewo życzeń Osho

Ta opowieść Osho mówi o hinduskiej koncepcji nieba. Hindusi wierzą, że Eden jest miejscem zamieszkanym przez niezwykłe rzeczy. Jedną z tych niezwykłych rzeczy jest drzewo życzeń. Te drzewa mają magiczne moce. Wyglądają jak zwykłe drzewa, ale mogą natychmiast spełnić wszystko, czego pragnie człowiek.

Historia mówi, że kiedyś był człowiek, który miał obsesję na punkcie rzeczy materialnych. Miał słabe życie duchowe i poświęcił cały swój czas i energię tylko na to, co było tuż przed nim. Pewnego dnia człowiek ten zasnął i jego duch zaczął błądzić. Nie miało sensu, by to się stało, gdy był żywy, ale w naturalnym porządku rzeczy był błąd. Więc jego duch dotarł do świata poza tym, który on znał.

Nagle duch człowieka dotarł do miejsca, które rozgałęziało się w wielu kierunkach. Nie wiedział, którą drogę wybrać, więc wybrał najbliższą. Chociaż tego nie wiedział, wybrał mądrze. Ścieżka, na której się znajdował, prowadziła go wprost do raju.

osho

Życzenia się spełniają

Kiedy ten człowiek przybył na miejsce, był zafascynowany wszystkim, co znalazł w zaklętym ogrodzie. To było piękne, ale nie miał pojęcia, że ​​jest w niebie. W związku z tym zachowywał się tak, jakby był w zwykłym miejscu. Chodził przez chwilę, aż poczuł się zmęczony. Postanowił pospać przez chwilę. Nie zdając sobie z tego sprawy, zwinął się w kłębek u stóp jednego z chwiejących się drzew. Kiedy już ułożył się komfortowo, zapadł w głęboki sen.

Kiedy się obudził, pomyślał o tym, jak bardzo jest głodny, więc powiedział: “Chciałbym zjeść coś pysznego, jestem taki głodny”. Ku jego wielkiemu zdumieniu zobaczył, że przed jego oczami pojawiają się najpyszniejsze potrawy. Nie zastanawiając się, jak to się mogło stać, zaczął jeść. Jedyną rzeczą, o której myślał w tamtym momencie, było napełnienie swojego brzucha.

Kiedy skończył jeść, poczuł pragnienie. Następnie powiedział na głos: “Chciałbym czegoś do picia, jestem bardzo spragniony”. Ledwo skończył zdanie, gdy pojawiły się przed nim najsmaczniejsze wina. Wypił je natychmiast.

drzewo życzeń

Niepokojące zakończenie

Gdy już nie był głodny ani spragniony, uświadomił sobie, że to, co się dzieje, nie było normalne. Osho mówi, że człowiek zaczął podejrzewać, że dzieje się coś dziwnego. Był przestraszony. Powiedział: “Czy ja śnię czy duchy grają na mnie sztuczki?”

Gdy tylko to powiedział, drzewo życzeń spełniło jego słowa. Nagle pojawiło się mnóstwo duchów, bawiąc się z nim i wyśmiewając się z niego. Ten człowiek był przerażony. Bez zastanowienia powiedział: “To okropne! Na pewno mnie zabiją!”

Jak możesz sobie wyobrazić, duchy go zabiły. Choć wydaje się to głupie, jak może się wydawać historia Osho, niesie ważną prawdę. Historia przemawia magią słów. W taki czy inny sposób przyciągamy to, czego chcemy.

Tak więc, jeśli chcesz, aby Twoje życie było skierowane w pewien sposób, pragnienie postawi cię we właściwym kierunku. Oczywiście są inne rzeczy, ale to jest początek. Twoimi słowami kształtujesz świadomość i wolę. Dlatego, choć trudno w to uwierzyć, w końcu dostajesz wszystko, co dzieje się w Twoim umyśle.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Shah, M. M., & Shah, M. A. (2010). Mysticism and environmentalism an appraisal of osho’s ecocentric interpretation of religion. European Journal of Science and Theology.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.