Dobrzy ludzie mają wielkość w sercu

Dobrzy ludzie mają wielkość w sercu
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

dobrzy ludzie, którzy wkładają serce we wszystko, co robią. Zdradza ich ten błysk w oku, kolor ich uśmiechu i miłość w każdym z gestów. To ci, którzy narzucają na Ciebie płaszcz, kiedy nawet nie zdałeś sobie sprawy, że drżysz z zimna. Ci, którzy oferują Ci śmiech, gdy jest Ci smutno i ci, którzy zawsze chcą pomóc poprawić nastrój w złe dni.

Dobrzy ludzie, ludzie leczniczy, ludzie jak ciepło domowego ogniska, ludzie magiczni. Ci, którzy przytulają Cię, aby poskładać Twoje połamane części, ale także aby ci przypomnieć, że są i że cieszą się ze wszystkiego dobrego, co dzieje się w tym życiu. Ci, którzy podróżują z Tobą przez życie, odkrywają piękne niuanse w znanych emocjach i pokazują, że wciąż jest wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia i wiele innych sposobów patrzenia na świat.

Ludzie, z którymi połączenie jest czymś więcej niż dzieleniem czasu. Z nimi tworzymy magię. To eksperci w pieszczeniu duszy bez dotykania jej, wykształceni w akcie dawania prosto z serca.

Zagłębmy się w charakter dobrych ludzi, tych, którzy są darem dla każdego z nas, a czasami naszymi najlepszymi zbiegami okoliczności.

“Jeśli widzisz coś pięknego

w drugiej osobie,

powiedz jej o tym,

ta osoba

może właśnie prowadzić wojnę,

która przeszkadza jej zobaczyć swoje piękno

i możesz ją uratować.”

-Zab G. Andrade-

Dobroć jako znak wielkości

Wielkość ludzi jest wymalowana w ich sercach, w ich zdolności dawania siebie innym poprzez dobro z jedynym zamiarem uczynienia ich szczęśliwszymi. Ponieważ nie ma nic większego ani bardziej pocieszającego niż pomaganie.

Tacy właśnie są dobrzy ludzie. Zdradza ich dobroć jako znak wielkości i cierpliwość jako strategia rozumienia innych. Nie naciskają, nie krzyczą ani do niczego nie zmuszają, wręcz przeciwnie. Potrafią interpretować milczenie, szanują czas i okazują wsparcie, gdy ktoś tego potrzebuje.

“Najważniejsza jest serdeczna życzliwość. Tak jak światło księżyca oświetla sześćdziesiąt razy więcej niż gwiazdy, serdeczna życzliwość uwalnia serce w sposób sześćdziesiąt razy bardziej skuteczny niż wszystkie inne czyny religijne razem”.

-Buda Gautama-

ręka z kwiatem

Dobrzy ludzie dają spokój i dobre samopoczucie dzięki swojej obecności. Ponadto mają sekretne hobby, o którym rzadko mówią: uwielbiają obserwować blask oczu tych, którzy poczuli szczęście.

Karol Darwin mówił już dawno o wadze tej wartości. W rzeczywistości uważał ją za nasz najsilniejszy i najcenniejszy instynkt, który umożliwiał przetrwanie nie tylko ludzkości, ale wszystkich żywych istot. Problem polega na tym, że nie używamy go zbyt często lub nie doceniamy, kiedy używają go inni. Ta życzliwość jest jedyną inwestycją, która nas wzbogaca i nigdy nas nie zawiedzie.

Jest tyle gestów pełnych miłości i życzliwości, które pozostają niezauważone…!

“Mieszkańcy domu pachną miłością i bezwarunkową akceptacją. Pachną czułością, długimi uściskami, podczas których zamykasz oczy i się uśmiechasz. Ci ludzie pachną przyjaźnią, miłością i rodziną, którą wybrali.

Pachną słowami: “Jestem przy Tobie, więc musimy zacisnąć zęby” i ufają Ci nawet wtedy, gdy sam przestałeś to robić. Są to ludzie, którzy nie pomogą Ci uniknąć zawrotów głowy ani upadków, ale zaoferują Ci słowa, które tylko ci, którzy sami opatrzyli swoje rany, mogą dać”.

-Naprawiając złamane skrzydła-

Siła współczucia w dobrych ludziach

Współczucie to kolejny znak ludzi o wspaniałych sercach. Być w stanie postawić się na miejscu drugiej osoby, pragnąć, by byli wolni od cierpienia i czuć się odpowiedzialnym za zrobienie czegoś dla nich to niektóre z cudownych aktów, które identyfikują te osoby.

Są to ludzie, którzy karmią się miłością, ale rozumieją ją z szerszej perspektywy, która jest bezinteresowna. Nie oczekują niczego w zamian i odczuwają jedynie dobro. Jest to szczere pragnienie, które zrodziło się z głębi serca, ukierunkowane jedynie na czynienie dobra.

przytulająca się para

Tybetański nauczyciel Thinley Norbu Riponche bardzo dobrze opisuje tę umiejętność: “istotą miłości jest współczucie wzniosłych istot, które zawsze dają energię”, a Thich Naht Hanh określa ją jako “prawdziwą miłość”. I tak w rzeczywistości jest.

“Wielkiego serca nie zamknie żadna niewdzięczność, żadna obojętność go nie zmęczy”.

-Lew Tołstoj-

Dobrzy ludzie a miłość

Dobrzy ludzie są pełni współczucia, dobroci i miłości. To ci, którzy pomimo odległości wydają się być blisko, ponieważ łamią fizyczne granice, aby połączyć się z Twoim wnętrzem. Ci, którzy doskonale łączą empatię ze sztuką rozumienia bólu, dlatego doskonale potrafią zrozumieć nasze rany. Ponieważ są rzemieślnikami harmonii i szczęścia, zdolnymi podarować wszystkie swoje zmysły i uczucia innym, aby przekształcić wspólny dzień w coś niezwykłego.

Ich tajna broń to gesty pełne miłości, owoc szlachetności ich serc. Dzięki nim zalewają duszę innych pozytywną energią, nie oczekując niczego w zamian. Ponieważ tym, co je najbardziej wypełnia ich serca to okazywanie czułości, jedynie po to, aby poczuć się dobrze.

Dobrzy ludzie są architektami najbardziej autentycznej i szczerej miłości, jaką możemy znaleźć. Skarby, które należy docenić i dbać o nie każdego dnia.

Dziękuję Wam, piękni ludzie, dziękuję za podarowanie nam jednego z najwspanialszych prezentów: Waszej obecności!

Wasza wartość jest nieskończona.

“Nauczyłem się, że ludzie zapomną o tym, co powiedziałeś,

zapomną także o tym, co zrobiłeś,

ale nigdy nie zapomną, jak sprawiłeś, że się poczuli.”

-Maya Angelou-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.