Cytaty na dobry dzień - mamy dla Ciebie 7!

Cytaty na dobry dzień - mamy dla Ciebie 7!

Ostatnia aktualizacja: 21 września, 2018

Nasze cytaty na dobry dzień z całą pewnością pomogą Ci mieć dobry nastrój i pewnie podchodzić do czekających Cię wyzwań.

Łacińskie wyrażenie: “Carpe diem” oznacza dosłownie: “Chwytaj dzień” a jego przekaz to: “Ciesz się chwilą, wykorzystaj szansę”. Zwrot ten uczy nas, że nie warto tracić czasu ani zachowywać się tak, jakby nie miał on wartości. Jest to przyjazne przykazanie zapraszające nas do tego, by żyć teraźniejszością w pełni i nie tracąc przy tym spokoju.

Zwrot ten został napisany przez rzymskiego poetę Horacego. Już od starożytności jest on znany większości ludzi. Jego autor chciał nauczyć innych, by nie opóźniali tego, co mają zrobić i aby nie starali się żyć przeszłością czy przyszłością. Chodzi raczej o to, by nauczyć się chwytać to, co tu i teraz.

Od czasów starożytnych Rzymian aż po dziś dzień, zwrot ten wyznaczał kierunek życia wielu osobom. Pojawia się w niezliczonych dziełach literackich, przypominając nam o tym, gdzie powinniśmy żyć i na czym się skupiać aby osiągnąć szczęście. Zainspirowani tym głębokim przekazem, przygotowaliśmy dla Ciebie cytaty na dobry dzień – będzie ich 7.

Jesteśmy przekonani, że nasze cytaty na dobry dzień spodobają Ci się i pomogą codziennie pamiętać o tym, co najważniejsze.

“Mam dzień. Jeśli umiem go odpowiednio wykorzystać, mam skarb.”

Gabriela Mistral

1. Cytaty na dobry dzień – nie zapominaj się uśmiechać

Cytaty na dobry dzień, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie rozpoczniemy od tego wypowiedzianego przez sławę, jaką był Charlie Chaplin. Radość uznał on za centrum wszystkiego. Jak sam zaznacza: “Nigdy nie zapominaj się uśmiechać, bo dzień, w którym tego nie zrobisz jest dniem straconym”.

Nawet w najtrudniejszych okolicznościach, jeżeli się postaramy, znajdziemy jakiś powód do uśmiechu. Pierwszym i najważniejszym z nich jest już sam fakt, że żyjemy, oddychamy, cieszymy się słońcem lub deszczem i mamy świadomość naszego istnienia we wszechświecie.

Uśmiechnięty mężczyzna - cytaty na dobry dzień

2. Cytaty na dobry dzień – jeden z najlepszych

Niektóre cytaty na dobry dzień mają anonimowych autorów – oto jeden z nich: “Podaruj każdemu dniowi szansę na stanie się najlepszym dniem w Twoim życiu”.

Choć nie wiadomo, kto stworzył ten cytat, nie ulega wątpliwości, że jest on bardzo głęboki i zasłużył sobie na swoją popularność. Uczy nas on doceniania każdego dnia i cieszenia się nim jak gdyby był dla nas wielkim darem od życia. Każdy z naszych dni może być tym najlepszym jeśli tylko jesteśmy gotowi go w taki sposób postrzegać.

3. Każdy dzień jest wyjątkowy

Walt Whitman był jednym z największych poetów w historii. Jak mało kto umiał pisać o radości z życia i korzystaniu z niego w pełni. Jeden z jego wierszy nosi tytuł: Carpe Diem, a swoim własnym życiem dowiódł słuszności tego, o czym pisał.

Lot balonów

Jedno ze stwierdzeń, jakie napisał Walt Whitman głosi: “Korzystaj z dnia. Nie pozwól, żeby się on skończył bez choć odrobiny Twojego rozwoju, odrobiny więcej szczęścia i bez choć jednego kroku w stronę Twoich marzeń”. Ma rację – niezależnie od okoliczności, każdego dnia możemy zbliżać się do naszych celów i stwarzać warunki do rozwoju osobistego.

4. Lepiej nic nie odkładać na później

Jako istoty ludzkie wykazujemy pewną niekorzystną tendencję – zapominamy o istnieniu śmierci. Fakt, że wszyscy umrzemy jest prawdą absolutną. Mimo to, bardzo często wolimy o tym nie pamiętać. Żyjemy jak gdyby czas był nieskończony a my mielibyśmy żyć wiecznie.

Cytaty na dobry dzień przypominają nam, że życie się kończy i należy je możliwie w pełni wykorzystać. Jeden z nich należy do anonimowego autora: “Nie traktuj swojego życia jak brudnopisu, bo możesz nie mieć czasu przepisać go na czysto”. Mniej planów, więcej działania.

5. Jedyne, co mamy to teraźniejszość

Chwila obecna jest punktem na osi czasu, w którym łączy się przeszłość, z której pochodzimy i przyszłość, którą budujemy. Dlatego też jeżeli istnieje coś naprawdę realnego, jest to właśnie chwila obecna – i to ona bardziej niż cokolwiek innego zasługuje na naszą uwagę, zapał i siły.

O tym właśnie przypomina nam Albert Camus w następnym cytacie: “Prawdziwa szczodrość dla przyszłości objawia się pełnym zaangażowaniem w chwilę obecną”. Co oznacza to w praktyce? Wszystko, co napotkasz w stu procentach zależy od tego, co robisz teraz.

Piórko na dłoni

6. Największa forma ryzyka

Kolejny cytat jest autorstwa Mark’a Zuckerberg’a, geniusza współczesnej technologii. Jak sam wspomina: “Największym ryzykiem jest nie podjęcie żadnego ryzyka. W świecie, w którym wszystko zmienia się tak szybko, jedyną strategią zapewniającą stuprocentową pewność co do wyniku naszych działań jest niepodejmowanie absolutnie żadnego ryzyka.”

W tym przypadku wezwanie jest jasne: należy możliwie jak najpełniej wykorzystać życie pokonując wszelkie lęki i obawy. Absolutnie nic nie jest nam zagwarantowane. Jeżeli jednak z tego właśnie powodu za wszelką cenę unikamy każdej formy ryzyka, tak naprawdę przestajemy żyć pełnią życia.

7. Czas się kurczy

Cytaty na dobry dzień zakończymy stwierdzeniem wypowiedzianym przez kolejnego wielkiego geniusza technologii. Steve Jobs powiedział kiedyś: “Jeżeli każdego dnia żyjesz tak, jakby miał być Twoim ostatnim, któregoś razu będziesz miał rację”. Nie można zaprzeczyć logice tego stwierdzenia.

Obraz - zegary

Nie wiemy, czy dzisiaj nie będzie najszczęśliwszy dzień w naszym życiu. Tak samo nie mamy pojęcia, czy nie będzie tym ostatnim… Ponownie przypomina nam się, że życie kończy się w pewnym momencie w sposób nieunikniony i dlatego każdy dzień powinien być w naszych oczach bezcenny.

Przygotowane przez nas cytaty na dobry dzień są w pewnym sensie wezwaniem do przebudzenia. Do uświadomienia sobie, że opóźnianie rzeczy, czekanie na idealne okoliczności lub marnowanie czasu to niekorzystne zachowania. Dlatego właśnie chwytaj dzień, wykorzystaj chwilę obecną, życie nie trwa wiecznie…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.