Chińskie przysłowia o miłości - 5 najpiękniejszych i najmądrzejszych

Chińskie przysłowia o miłości - 5 najpiękniejszych i najmądrzejszych

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada, 2017

Ciekawe, że taki kraj jak Chiny, od wieków dręczony wojnami, konfliktami i dyktaturą, jest źródłem tak wielu mądrości. Dzisiaj odbędziemy krótką wycieczkę i poznamy niektóre chińskie przysłowia o miłości.

Chińskie przysłowia nie koncentrują się jakoś szczególnie na miłości, romansach i związkach. Ich celem jest zwykle znalezienie sensu w życiu, znajdowanie mądrości lub wyjaśnienie ludzkiego zachowania. Jednak i tu możemy znaleźć przykłady dotyczące uczuć, które są wyrażone w naprawdę piękny sposób. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Najpiękniejsze chińskie przysłowia miłosne

Chińskie przysłowia - dziewczynka z balonikiem w kształcie serca.

“Ludzie codziennie poprawiają włosy, dlaczego nie postępują tak z sercem?”

Jest to jedno z najbardziej prostych, ale i najbardziej symbolicznych chińskich przysłów dotyczących romantycznych relacji. Ogólnie rzecz biorąc, większość z nas uważa, że ​​łatwo jest spojrzeć w lustro i wyglądać dobrze. Nosimy eleganckie ubrania, układamy włosy i przyoblekamy na twarz nasz najpiękniejszy uśmiech.

Nie jest trudno wyglądać dobrze. Każdego dnia coraz więcej osób spędza godziny przed lustrem, starając się poprawić swój wygląd. Ale co, jeśli spędziliśmy część tego czasu skupiając się na poprawianiu naszego serca?

Czy kiedykolwiek myśleliście, jak może się zmienić się wasze życie, jeśli mniej skupicie się na dobrym wyglądzie fizycznym a bardziej na związku? I tutaj pojawia się pełne mądrości chińskie przysłowie : zaprasza ludzi do skupienia się na dbaniu o swój wewnętrzny świat, mniej zaś na fizycznym wyglądzie.

“Trwałe uczucia prowadzą do trwałych następstw”

Życie mija bardzo szybko. Ciągle jesteśmy narażeni na ogromną ilość informacji i bodźców. Jest jednak jedna rzecz, która się nie zmienia: miłość. Im jest głębsza , tym trwalsze są jej następstwa. Jest to jedno z najpiękniejszych chińskich przysłów miłosnych, ponieważ odnosi się do dobrej strony naszych uczuć i konsekwencji z nimi związanych.

Im bardziej szczere i głębsze są nasze uczucia, tym słodsze i długotrwałe będą ich owoce.

Może to okazać się trudne, gdy żyjemy w społeczeństwie ulotnych chwil i natychmiastowego zadowolenia. Kultura “kup i wyrzuć” jest w modzie. Dlatego powyższe przysłowie jest tak przydatne. W większości przypadków to co długotrwałe jest dużo bardziej korzystne – w tym w sferze emocjonalnej.

“Serce nigdy nie mówi, ale musisz go słuchać, aby zrozumieć”

To prawda, że ​​nasze serce nie potrafi mówić, ale… dobry słuchacz potrzebuje niewielu słów. Trudno nam jest pozwolić sobie na to, by prowadziły nas uczucia. Czasami jednak konieczne jest mniej racjonalne myślenie i poluzowanie węzłów logice.

To przysłowie jest bardzo rozsądne. Próba wyjaśnienia uczuć słowami nie zawsze jest łatwa, a często prościej jest pozwolić prowadzić się emocjom. Jeśli ciągle będziemy używać logiki, stracimy ważną część siebie.

Dziewczynka trzyma serce na sznurku.

“O miłość nie można błagać, trzeba sobie na nią zasłużyć”

Kiedy musimy prosić o coś związanego z naszymi uczuciami, oznacza to, że robimy coś źle. Nie możesz iść do kogoś i prosić, aby cię kochał, ponieważ prawdopodobnie nic z tego i tak nie wyjdzie. Jeśli natomiast staniesz się kimś, kto zasługuje na miłość drugiej osoby, twoje szanse bardzo wzrosną.

Nie pytaj innych, czy chcieliby cię pokochać. Okaż im swoją miłość i zasłuż na ich najgłębsze uczucia.

“Ten, kto boi się cierpienia już i tak cierpi na skutek strachu”

To ostatnie chińskie przysłowie nie koncentruje się wyłącznie na miłości, ale jest z nią ściśle związane. Ile znasz osób, które nie mają odwagi rozpocząć nowego związku z obawy przed bólem i cierpieniem? Powyższe przysłowie wszystko doskonale wyjaśnia. Jeśli boisz się bólu, w rzeczywistości już cierpisz z jego powodu.

Twój własny strach, czy będzie to strach przed miłością, rozpoczynaniem czegoś czy też odkrywaniem nowych ścieżek, już znalazł podatny grunt i wywołuje twoje przerażenie.

Chińskie przysłowia o miłości przekazują nam w swoich słowach cudowną mądrość. W rzeczywistości większość tego, co dzieje się w naszym życiu zależy od nas. Jeśli się boimy, jeśli obawiamy się podjęcia tego pierwszego kroku, jeśli trzymamy się na dystans i zachowujemy w sztuczny sposób a także nie słuchamy naszego serca, raczej nie znajdziemy ludzi, którzy będą dla nas źródłem satysfakcji.

Te popularne powiedzenia są tylko przypomnieniem. Bycie szczęśliwym, cieszenie się większym spełnieniem w życiu oraz więcej miłości to coś, co zależy tylko od nas.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.