Bycie przygotowanym to połowa sukcesu

Bycie przygotowanym to połowa sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia, 2017

Jak być dobrze przygotowanym na wszelką ewentualność? Kiedy mam podjąć ważną decyzję zatrzymuję się na chwilę. Biorę głęboki oddech i wsłuchuję się w swoje serce, aż stwierdzam, że czuję się dobrze przygotowanym.

Nie robię tego tylko wtedy, kiedy mam do podjęcia jakąś decyzję. Robię tak również, gdy napotykam na jedną z tych gwałtownych zmian, które wywracają nasze życie na drugą stronę i pozostawiają cię w stanie roztargnienia i zagubienia. Dla mnie bycie przygotowanym to proces, który pozwala mi osiągnąć emocjonalną równowagę.

Być przygotowanym, jak osiągnąć cel…

Niektóre życiowe decyzje stanowią punkt zwrotny wobec przeszłości, a inne definiują twoją teraźniejszość i przyszłość. Zazwyczaj w obliczu nagłych zmian nie możemy zapewnić sobie wystarczająco dużo marginesu na przygotowanie, tak by stawić czoła wydarzeniom w najlepszy możliwy sposób.

Jednakże możemy starać się startować z możliwie najlepszego punktu wyjścia i być przygotowanym na proces adaptacyjny.

Kobieta - być przygotowanym

Prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych do osiągnięcia celów jest wypracowanie sobie obiektywnego podejścia do wszelkich kwestii, które uciskają nas od środka i nie pozwalają nam na jasne postrzeganie rzeczywistości.

Mimo, że jest to zadanie trudne, to warto walczyć o jego wykonanie, ponieważ jest to metoda najbardziej efektywna i najbardziej satysfakcjonująca.

Możemy uważać się za szczęściarzy, jeśli możemy podjąć dyskusję nad możliwościami oraz przeanalizować konsekwencje i rozważyć obowiązki.

Wiesz, że odwaga jest w tobie

To jasne, że aby dojść do miejsca w którym obecnie jestem, często musiałem stosować podejście o którym mówimy. W większości przypadków wcale nie było to proste. Nikt jednak nie mówił, że takie będzie, bo prawdę mówiąc wszystko co w naszym życiu jest czegoś warte, wymagało od nas wielkiego osobistego wysiłku.

Nauczyłem się, że jeśli wydaje mi się że mogę, to mogę w istocie. Wiem więcej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałem. Mam siłę, która wywodzi się z moich decyzji. Nie ma takiego ciężaru, którego nie dźwignąłbym na swoje barki i mogę dojść wszędzie, gdzie sięga mój umysł.

Okazuje się, że najczęstszym uczuciem, jakie towarzyszy nam w obliczu zmian jest strach. Strach paraliżuje myśli i koniecznie musimy mu się przeciwstawiać. Strach powstrzymuje nas, kiedy zbliżamy się do krawędzi. Wówczas kontrolę przejmuje odwaga.

Wszyscy mamy odwagę, podobnie jak i strach. Musimy jedynie zebrać się w sobie i mieć w sobie więcej męstwa, niż wymaga od nas sytuacja. Kiedy taka wreszcie nadejdzie będziesz człowiekiem dobrze przygotowanym do działania. Połowa batalii będzie już za tobą.

Moc tkwi w tobie

Liczy się końcowy wynik

Kiedy połowa bitwy odbywa się na etapie przygotowań, całkowite zwycięstwo zależy jedynie od podjętych przez nas decyzji. Wygrałeś, jeśli jest to element z przeszłości. Przygotowanie i oddychanie jest częścią przezwyciężania i akceptacji.

Jeśli jest to decyzja, istnieje ryzyko niepowodzenia. Nie zniechęcaj się jednak i nie popadaj w depresję. Nie wszystko zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich starań.

Z drugiej strony, nie przejmuj się jeśli się mylisz. To normalne – mylić się jest rzeczą ludzką, a przecież wszyscy jesteśmy ludźmi. Jedyną rzeczą, którą w pełni możesz kontrolować jest Twoje nastawienie, Twoja zdolność do akceptacji i zmiany.

Jesteś świadomy tego, co dzieje się wokół Ciebie i tego co potencjalnie może się wydarzyć. Bycie przygotowanym na to co nadejdzie jest pierwszym krokiem, aby móc powiedzieć: “mogłem, zrobiłem to i doszedłem do siebie“. Wynik końcowy często jest najmniej istotną częścią procesu.

“Nasza nagroda tkwi w wysiłku, a nie w rezultacie. Pełny wysiłek to pełne zwycięstwo.”

-Mahatma Gandhi-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.