Arthur Schopenhauer i jego pięć odkrywczych cytatów

Arthur Schopenhauer i jego pięć odkrywczych cytatów

Ostatnia aktualizacja: 10 maja, 2019

Arthur Schopenhauer był jednym z najbardziej znanych niemieckich filozofów. Cytaty, którymi się tutaj podzielimy są darami dla tych, którzy chcą się od niego uczyć i odzwierciedlać jego myśli. Arthur Schopenhauer podziwiał Platona i Kanta. Co ciekawe, był także pod wpływem filozofii hinduskiej, buddyzmu i taoizmu.

„Wszystkie religie obiecują nagrodę za doskonałość rozumu lub serca, ale nic za doskonałość głowy lub rozumienia”.

-Arthur Schopenhauer-

Schopenhauer jest również jednym z najbardziej ukochanych filozofów, zwłaszcza młodych ludzi. Miał bardzo specyficzny i humorystyczny sposób na rozkładanie swoich myśli. Jego etyczne myślenie promuje również współczucie, samozaparcie i sztukę w najlepszym wydaniu. Jego idee są interesujące i jasne. Możesz zobaczyć niektóre z nich odzwierciedlone na liście jego najlepszych cytatów.

1. Cytat Arthura Schopenhauera o losie

Kilka cytatów Artura Schopenhauera to refleksje na temat sensu życia i wolności. Miał silną opinię na temat losu. Powiedział: „Los tasuje karty a my nimi gramy”.

Właściwie jest to bardzo sprytna refleksja. Możemy zdefiniować los jako wszystkie okoliczności, których nie możemy kontrolować, takie jak narodziny w określonym miejscu, rodzinie lub czasie lub w pewnych historycznych warunkach. Jednak to my decydujemy co robić w tych sytuacjach, dzięki dostępnym nam zasobom.

arthur schopenhauer

2. Wszyscy ludzie potrzebują pewnego bólu

„I mogę powiedzieć, że dla każdego człowieka niezbędna jest pewna troska, ból lub kłopoty. Statek bez balastu jest niestabilny i nie popłynie prosto”.

Cytat ten krytykuje brak wytrzymałości i determinacji ludzi. Stwierdza, że ​​ważne jest, aby doświadczać przeciwności losu, po to aby iść do przodu. Jak stwierdził, nigdy nie będziesz silny, jeśli nigdy nie napotkasz trudności.

3. Gdzie możemy znaleźć szczęście?

Filozof także zastanawiał się nad szczęściem.

„Trudno jest znaleźć szczęście w sobie, ale nie można go znaleźć nigdzie indziej”.

mężczyzna w tunelu

W zasadzie oświadcza dwie rzeczy w tym cytacie. Pierwszą jest to, że znalezienie szczęścia nie jest łatwym zadaniem. Drugą jest to, że pomimo tego, że jest to trudne, zawsze istnieje szansa na jego znalezienie.

4. Myślenie i wiara

Przede wszystkim, Arthur Schopenhauer był głębokim i inteligentnym myślicielem. Bardzo interesował się sposobem, w jaki ludzie przetwarzają informacje. Powiedział: „Większość ludzi… nie jest zdolna do myślenia, ale tylko do wiary i… nie jest dostępna dla rozumowania, ale tylko dla autorytetu”.

Arthur Schopenhauer zakwestionował, dlaczego wiele osób nie potrafi myśleć samodzielnie w sposób autonomiczny. Dla niego tym co dominowało na świecie, było powtarzanie głosów autorytetu lub tego, w co wierzy większość ludzi.

5. Samotność i jej nagrody

Samotność jest z pewnością jednym z intrygujących tematów dla wielkich myślicieli. Sprawiło to nawet, że Arthur Schopenhauer przedstawił interesującą refleksję: „Młodzi powinni zostać wcześnie wyszkoleni, aby wytrzymać bycie samemu; dlatego, że jest to źródłem szczęścia i spokoju umysłu”.

mężczyzna patrzący na drzwi

Podobnie jak inni filozofowie, Schopenhauer postrzega samotność jako nieuniknioną rzeczywistość. Chociaż ludzie próbują jej uniknąć, prędzej czy później będą musieli stawić czoła surowości bycia samemu. Porada Schopenhauera polega na odkrywaniu jej od najmłodszych lat. To nie tylko eliminuje strach przed samotnością, ale także gwarantuje większe szczęście i spokój.

Doskonałe skupienie, umiejętności literackie i silne myśli Arthura Schopenhauera na zawsze zajmą szczególne miejsce w historii filozofii.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.