Wspólne hobby - 5 korzyści dla związku

Wspólne hobby - 5 korzyści dla związku

Ostatnia aktualizacja: 11 marca, 2019

Czasami nie spędzamy z naszym partnerem tyle czasu, ile chcemy. Praca zajmuje nam dużo czasu i kiedy wracamy do domu, ostatnią rzeczą, którą chcemy zrobić to opuścić dom ponownie. Taka sytuacja może spowodować dystans w naszym związku, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Może to doprowadzić nawet do rozstania. Jeśli nie wiemy jak sobie z tym poradzić, może to spowodować wiele problemów. Dlatego wspólne hobby to jedno z najlepszych rozwiązań tego problemu.

Nie każdy ma szczęście dzielenia się podobnymi gustami i preferencjami ze swoim partnerem. Bardzo często brak czegoś wspólnego może nas wzbogacić i sprawić, że wiele się nauczymy. Z drugiej strony, nie posiadanie niczego wspólnego może być frustrujące. Kto by nie chciał, aby ich partner miał obsesję na punkcie Bon Jovi tak jak my? Czy nie byłbyś zachwycony, gdyby Twój partner cieszył się westernami tak samo jak Ty?

Prawdą jest, że każda relacja ma dobre i złe strony. Jednak sposobem na dobry związek od samego początku jest wspólne hobby. Jest ich tak wiele do wyboru, więc na pewno znajdziesz takie, które zainteresuje Was oboje. Jeśli jest to hobby, o którym jedno z Was nic nie wie, użyj tego jako świetnej okazji do nauki nowych rzeczy.

Kiedy para świetnie się razem bawi, ich więź staje się silniejsza, a oni mają okazję dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem w nowym otoczeniu. Czasami trochę więcej zaangażowania w życie partnera i jego zainteresowania może rozwiązać problem, przez który przechodzicie. Rzućmy okiem na niektóre korzyści z uprawiania wspólnego hobby ze swoim partnerem.

Wspólne hobby: Popraw zaufanie w związku

Dzielenie zainteresowań lub hobby przekłada się na spędzanie więcej czasu razem. Może to wzmocnić poczucie intymności i zaufania. W rzeczywistości może to ułatwić rozmowę o problemach, z którymi masz do czynienia. Daje Ci możliwość komentowania czegoś ważnego lub po prostu wyrażania swoich emocji.

Zaufanie jest jednym z najbardziej fundamentalnych składników związku. W momencie gdy znika, związek pęka i zazwyczaj nie ma odwrotu. Wspólne uprawianie hobby pomaga utrzymać to zaufanie i przyjaźń, które powoli ustępują rutynie.

Para na trawie

Mniej kłótni

Kiedy spędzasz więcej czasu razem robiąc coś zabawnego, związek się wzmacnia, a komunikacja się zwiększa. Co to znaczy? Cóż, jeśli coś związanego z naszym partnerem nas niepokoi, łatwiej nam będzie powiedzieć mu, jak się czujemy. Kiedy uprawiamy wspólne hobby, dzielimy się celem. Nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tego celu bez pracy w zespole.

W ten sposób uczymy się akceptować nasze niepowodzenia i dzielić się naszym szczęściem jako zespół. Z tego powodu zanikną bezsensowne kłótnie. Dzieje się tak, ponieważ przyzwyczajamy się do tego, że nasz partner pracuje z nami w naszym zespole, zamiast pracować przeciwko nam.

“Miłość nie musi być rozumiana, musi być zademonstrowana”.

-Paulo Coelho-

Zwiększa spójność

Uprawianie wspólnego hobby tworzy spójność i zacieśnia więzi, które łączą parę. Jest to aspekt, o którym często zapominamy. Możemy wykorzystać te chwile, aby rozpalić płomień. Kiedy uprawiamy wspólne hobby, mamy chwilę na spojrzenia, pieszczoty i uśmiechy, których inne, bardziej przyziemne czynności nie są w stanie wydobyć.

Możesz także zaproponować wyjście na obiad lub wspólny spacer po tym jak spędzicie chwilę uprawiając wasze wspólne hobby.

Para grająca na konsoli

Rozwija uczucia

Bardzo często jesteśmy tak przyzwyczajeni do naszego partnera, że ​​magia po prostu zanika. Dzieje się to naturalnie. Nie zawracamy sobie głowy myślami o nowych rzeczach do zrobienia i po prostu się nudzimy. Wspólne uprawianie hobby może położyć kres znudzeniu i ponownie uruchomić naszą wyobraźnię.

Istnieją sporty, takie jak skoki spadochronowe, wspinaczka skałkowa lub skoki na bungee, które idealnie nadają się do uprawiania w parze. Czynności te wyzwalają adrenalinę i endorfiny. Te chemiczne substancje rozpalają pasję w naszym związku, a my nawet o tym nie wiemy. Jednak te ekstremalne zajęcia nie są dla wszystkich. Ale nie martw się! Inne rodzaje sportów, takie jak tenis, pływanie i joga to też dobre opcje.

Para na rowerach

Robienie rzeczy z drugą osobą zawsze jest przyjemniejsze

Uprawianie hobby z inną osobą jest zawsze przyjemniejsze niż robienie tego samemu. Kiedy uprawiasz hobby ze swoim partnerem, odczuwasz podwójną radość.

Nie oznacza to, że od tego momentu powinniśmy wykonywać nasze hobby tylko z naszymi partnerami. Wszyscy potrzebujemy naszego czasu w samotności. Jednak gdy robimy coś z kimś innym, odkrywamy nowe punkty widzenia i doświadczamy innego podejścia do działania.

Z drugiej strony, wspólne uprawianie hobby powinno polepszyć Twoje życie jako para, a nie je pogarszać. Są pewne związki, które są na granicy wytrzymałości, a dzielenie się hobby może w rzeczywistości pogorszyć sytuację.

W takich przypadkach najlepiej jest poszukać innego sposobu komunikacji. W razie potrzeby powinieneś udać się do specjalisty. Musimy dołożyć wszelkich starań, jeśli naprawdę chcemy uratować związek.

Jeśli jednak Twój związek jest już bardzo silny, wspólne hobby sprawi, że będzie jeszcze silniejszy. To pozwoli Wam uczyć się od siebie nawzajem w prosty i bezpośredni sposób.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.