La Mente es Maravillosa
 

Zwierzęta - dlaczego tak bardzo je kochamy?

Zwierzęta - dlaczego tak bardzo je kochamy?

Znany psychiatra Sigmund Freud powiedział, że tak bardzo kochamy zwierzęta, ponieważ ich miłość jest bezwarunkowa.

Relacje, jakie mamy ze stworzeniami, jakimi są zwierzęta, istnieją w sferze bardzo odległej od nieznośnych konfliktów społecznych. Freud zapewnił z pewnością, że psy są niezwykle piękne, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Czujemy intymną bliskość i bezdyskusyjną solidarność z psami.

“O wiele przyjemniejsze są proste i bezpośrednie emocje psa. Wyraża przyjemność, machając ogonem i niezadowolenie szczekając. Przypomina nam bohaterów historii i dlatego wiele psów nosi imię tych bohaterów. “

Sigmund Freud

serce z dłoni i łapy psa

Psy żyją naprawdę krótko

To niesprawiedliwe, że psy i koty żyją średnio tylko 12 lat. Wierzymy w to z powodu intensywnego bólu, który odczuwamy, gdy myślimy o utracie naszego czworonożnego przyjaciela.

Kiedy kochamy zwierzęta i spędzamy z nimi dużo czasu, chcemy po prostu więcej i więcej. Kiedy jesteśmy u ich boku i zatrzymujemy się aby o tym pomyśleć razem z miłością jaką do nich czujemy, zdajemy sobie sprawę, że “czas leci”.

Za każdym razem, gdy głaszczemy naszego zwierzaka, czujemy, jakby jego serce biło razem z naszym. Przy każdym powitaniu czujemy, że jego miłość jest nieskończona.

dziewczynka z psem - dlaczego kochamy zwierzęta

Dobroć: jeden z powodów, dla których tak bardzo kochamy zwierzęta

Z czułością uważamy, że nasze ukochane zwierzęta mają nieskończone moce, które czynią je wyjątkowymi. Ich cechy sprawiają, że tak bardzo je kochamy. Dlatego, jeśli mielibyśmy sporządzić listę wszystkich rzeczy, które nas o nich zaskoczyły, nie bylibyśmy w stanie przestać się uśmiechać.

Kiedy kochamy zwierzęta, odkrywamy ich zdolność przewidywania przyszłości lub wiedzy, kiedy wracamy do domu. Dostrzegamy także ich empatię i umiejętność dostosowania się do naszego stanu emocjonalnego, zapewniając nam komfort i energię.

Prawda jest taka, że ​​niewiele jest rzeczy porównywalnych z bólem pozostawienia ich w domu, kiedy idziemy do pracy. Ich błagalne oczy napełniają nas żalem. Ale kiedy wracamy do domu i widzimy ich tak bardzo szczęśliwych, że nas widzą, my również odczuwamy szczęście.

Zwierzęta niewątpliwie stanowią najlepszych terapeutów dla wielu osób. Ich szlachetność i dobroć nie znają granic. Dlatego dopóki nie kochamy zwierzęcia, część naszej duszy pozostaje w stanie uśpienia. Część naszej duszy musi kochać zwierzę i cieszyć się jego bezwarunkową miłością i lekcjami.

Kiedy masz psa lub kota, stwierdzenie, że “nikt nigdy nie pokocha Cię bardziej niż samego siebie”, staje się nieistotne. Zwierzęta są prawdziwymi mistrzami miłości. Każda sekunda spędzona u ich boku jest nieocenionym darem. Kochanie zwierzęcia jest jednym z najwspanialszych doświadczeń na świecie.

Zwierzątko domowe – 6 powodów dlaczego warto je mieć

Zwierzątko domowe – 6 powodów dlaczego warto je mieć

Kocha Cię bezwarunkowo, jest przy Tobie zarówno w tych dobrych, jak i gorszych chwilach. Zwierzątko domowe poprawia jakość naszego życia.  • Caya, S. (2015). The Importance of House Pets in Emotional Development. Procedia – Social and Behavioral Sciences. https://doi.org/10.1016/j.sbspro.2015.03.388
  • Mallon, G. P. (1992). Utilization of animals as therapeutic adjuncts with children and youth: A review of the literature. Child & Youth Care Forum. https://doi.org/10.1007/BF00757348
  • Shir-Vertesh, D. (2012). “Flexible Personhood”: Loving Animals as Family Members in Israel. American Anthropologist. https://doi.org/10.1111/j.1548-1433.2012.01443.x