Zdecyduj, że dzisiaj jest twój dobry dzień

Zdecyduj, że dzisiaj jest twój dobry dzień

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

“Obudziłem się dzisiaj podekscytowany wszystkim, co mam do zrobienia, zanim nawet zadzwonił budzik. Mam wiele obowiązków, z których muszę się dziś wywiązać. Jestem ważną osobą. Decydowanie o tym, jaki mam dzień, to moja praca.

Dzisiaj mogę narzekać bo pada albo też mogę być wdzięczny za to, że rośliny zostaną nawodnione. Dziś mogę czuć się smutny, gdyż skończyły mi się pieniądze lub mogę cieszyć się tym, że moja trudna sytuacja finansowa zmusiła mnie do mądrego planowania wydatków.

Dzisiaj mogę ponarzekać na moje zdrowie, ale mogę też radować się tym, że żyję. Mogę dziś opłakiwać to, czego moi rodzice nie zapewnili mi, gdy dorastałem albo mogę też być wdzięczny, że pozwolili mi się urodzić.

Mogę dzisiaj spędzić dzień płacząc nad tym, że róże mają kolce albo świętując to, że kolce są częścią pięknej róży. Mogę dziś użalać się nad sobą za to, że nie mam wielu przyjaciół albo mogę z podekscytowaniem poddać się doświadczaniu nawiązywania nowych znajomości.

Mogę dziś narzekać, że muszę iść do pracy albo krzyczeć z radości, dlatego, ze mam pracę do której mogę pójść. Mogę też narzekać, że muszę iść do szkoły albo gorliwie otworzyć swój umysł na przyswajanie nowej, wzbogacającej mnie wiedzy.

Dzisiaj mogę zrzędzić gorzko, że muszę wykonywać prace domowe albo też czuć się uprzywilejowanym przez to, że mam dach nad głową. Dzień dzisiejszy prezentuje się przede mną, czekając na to aż go ukształtuję. Toteż oto ja, rzeźbiarz.

Co wydarzy się dziś, zależy ode mnie. To ja wybieram rodzaj dnia, jaki dzisiaj chcę mieć.

Miłego dnia…chyba, że wolisz by było odwrotnie.”

-Tekst przypisuje się urugwajskiemu autorowi, Mario Benedetti

Szczęśliwi ludzie

Dzisiaj jest świetny dzień na uśmiech


“Wszyscy możemy zdecydować o tym, czy chcemy przeżyć wspaniałe życie, czy też prościej, o tym czy chcemy mieć nie dobry, lecz wspaniały dzień. Nieważne, jak długo zabierze nam przebrnięcie poprzez bylejakość: zawsze możemy wybrać dla siebie inną ścieżkę. Zawsze. Nigdy nie jest za późno, by odnaleźć swój głos.”

-Stephen Covey-


Wszyscy wiemy o tym, że złe dni same przychodzą a dobrego humoru to my musimy sobie poszukać. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie samym sobie odpowiedniego podejścia. Decyzja leży w naszych rękach, ponieważ dobre dni muszą być przez kogoś stworzone, albo nie pojawią się wcale.

Jeśli nie miałeś wczoraj dobrego dnia, spróbuj zorganizować sobie go dzisiaj. Z całą pewnością nie wszystkie złe momenty są z twojej winy. Życie jest nagromadzeniem okoliczności na ścieżce usłanej nie różami, lecz raczej ich kolcami.

Dlatego też musisz to zaakceptować i założyć, że fakt, iż przytrafia ci się dobry dzień jest w dużej części kwestią podejścia. Możesz ustawić sytuacje w której weźmiesz udział, możesz uniknąć bycia wiecznie zdenerwowanym, możesz być przyjazny, zamiast być zgorzkniałym i możesz wreszcie przestać pozostawiać wszystko na ostatnią chwilę.

Choć zdarzają się bardziej skomplikowane dni, zawsze możesz spędzić dobrze czas z tymi, których kochasz, pójść na spacer, pogimnastykować się, przestać być negatywnym i przyjąć życie takim, jakie ono jest. Bez utrudniania go i walki z własnymi emocjami.

Krótko mówiąc, powiedz sobie, że dzisiaj może być cudowny dzień i rób wszystko, żeby tak się stało. Bo każdy zły dzień, można nieco rozchmurzyć.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.