Jak narkotyk wywołujesz efekty uboczne

Jak narkotyk wywołujesz efekty uboczne

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca, 2017

Niektóre osoby, które napotykamy w naszym życiu pozostawiają trudny do usunięcia ślad. Tak jak narkotyk, wywołują odczucia na tyle silne, że trudno się od nich oderwać. Wywołują też efekty uboczne.

Nie zdając sobie sprawy ze swojego uroku, wywołują reakcje chemiczne w mózgu drugiej osoby i całkowicie pozbawiają ją kontroli. Okazuje się, że przyjemne uczucia, zupełnie jak narkotyki, wywołują efekty uboczne.

Umysł daje się ponieść barwnym fantazjom, podczas gdy ciało próbuje znaleźć solidne podłoże, walcząc, by nie upaść. W milczeniu zaczynasz spierać się ze sobą, aby przekonać siebie, że wszystko jest takie samo, jak było wcześniej.

Twoje ciało skrywa się w przebraniu normalności, starając się ukryć wewnętrzny wir i chaos, którego nie potrafią ukryć Twoje oczy. To efekty uboczne przyjemności.

Pierwsze efekty uboczne – emocjonalny kac

Emocje, niczym fale, gdy tylko się pojawią, wzburzają dotychczas spokojną wodę. Jednak fale przypływu przynoszą ze sobą kaca, pewnego rodzaju pozostałości, stopniowo gasnące, gdy przedostaną się do spokojnego prądu.

Ocean jest właśnie taki: spokojny, wzburzony, ale nigdy nieruchomy.
-Ángeles Mastretta-

Statek na plecach dziewczyny

Każda akcja niesie równą sobie, przeciwną reakcję. Intensywne, złożone emocje wpływają na umysł i ciało, wytrącając je z równowagi i zmuszając do próby ustabilizowania sytuacji, w którą wdarł się chaos.

Każda akcja wywołuje równą jej i przeciwnie skierowaną reakcję. Oznacza to, że każdej interakcji towarzyszy para sił działających na dwa oddziałujące na siebie ciała.

-III zasada dynamiki Newtona (zasada akcji i reakcji)-

Sytuacja wywołana przez chaos wymaga stawienia czoła wszystkiemu, co zostało wytrącone z równowagi.

Niektóre trzęsienia ziemi potrafią wstrząsnąć nawet najstabilniejszymi budynkami, jednak pomimo wstrząsów drapacz chmur nadal stoi. Wstrząśnięta zostaje jedynie jego górna część, podczas gdy fundamenty pozostają niewzruszone.

Tracę rozum tylko po to, żeby ponownie go odnaleźć

Pochyliłam się nad klifem, więc mogłam spojrzeć w dół, ale nie upadłam. Trzymał mnie rozum, ale nagłe szarpnięcie wyrzuciło go przez okno. Bez ostrzeżenia zostawił mnie tam samą, spoglądającą znad krawędzi, z luźną liną i otwartym oknem.

„Weszłam do paszczy wilka, ale nie chciałam niczego więcej”.

-Sara Búho-

Kobieta w masce wilka

Spojrzałam ponownie w otchłań i mimo że nadal miałam zawroty głowy, zdałam sobie sprawę, że moje stopy nadal twardo stoją na ziemi. Zamknęłam okno, żeby nic więcej nie mogło uciec, a gdy otworzyłam drzwi, aby odejść, spotkałam rozum, który wrócił przerażony.

Rozum spojrzał mi w oczy i zapytał: „chcesz, żebym został, czy wolisz, żebym odszedł?”. Udawałam, że znam odpowiedź, podczas gdy on mnie słuchał, udając, że moja opinia naprawdę ma znaczenie.

Jesteś jak chaos w moim zorganizowanym świecie

Jesteś narkotykiem, który wywołuje efekty uboczne. Jesteś substancją, która mnie podnieca, wstrząsa mną i pozostawia roztrzęsioną na wiele dni. Ty jesteś ciosem, który mnie oszołomił i zaciemnił moją ocenę sytuacji, wystawiając mnie na łaskę uczuć podążających własnymi ścieżkami.

Nawet nie próbujesz, po prostu prześlizgujesz się przez pręty klatki, nieproszony, aby zamienić porządek w chaos. Błogosławiony chaos, który podnieca mnie i niepokoi w ciągu kilku sekund, przypominając mi o rzeczach, o których myślałam, że zapomniałam.

Ale cała zabawa to właśnie ten chaos, zniszczenie wszystkiego, co było doskonale uporządkowane, porzucenie planów i improwizacja płynąca z głębi serca.

Całująca się para

Jednak to, co uwiedzie Cię w nocy i to, co sprawia, że nie myślisz o niczym innym, następnego dnia może Cię zdezorientować. Każdy narkotyk powoduj efekty uboczne. Efekty uboczne, które może wyleczyć tylko czas i odpowiednia opieka.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.