Wrogość i uraza - zamień je dziś w przebaczenie

Wrogość i uraza - zamień je dziś w przebaczenie

Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia, 2017

W pewnym momencie w naszym życiu dochodzimy do sytuacji, w której czujemy wrogość, przez którą nie jesteśmy w stanie dłużej tolerować pewnych osób lub sytuacji. Wrogość, a czasem również uraza powoduje, że nie jesteśmy w stanie znieść zachowania jednego z naszych przyjaciół lub członków rodziny.

Ale co się dzieje, gdy nie możemy tolerować sami siebie? Zaczynamy myśleć: Jak mogliśmy zrobić coś takiego? Jak mogę zaakceptować tę pracę? Jak mogłam zjeść tak dużo?

Czasem zdarza się tak, że podświadomie sami względem siebie okazujemy wrogość. Choć okazujemy ją sobie samym, jest to wynikiem gniewu i wściekłości, które czujemy w kierunku innej osoby. Czujemy urazę, która sprawia, że ​​nie jesteśmy w stanie poradzić z całą sytuacjią.

“Jeżeli zrzeczenie powoduje urazy, ofiara nie jest tego warta.”
-Giovanni Guareschi-

Kiedy czujemy się urażeni, to nie jesteśmy szczęśliwi. Tłumimy wściekłość, która walczy by się wydostać, a tym samym uwolnić się na zawsze.

Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że jesteśmy tymi, których najbardziej rani ta sytuacja. Żywiąc urazę do innych, to my pozostajemy z goryczą, nieszczęśliwi i ciągle źli na wszystkich i na wszystko.

Wrogość może wynikać z żywionej urazy

Może nie postrzegasz tego wizualnie, ale na pewno w pewnym momencie widziałeś ludzi, którzy ciągle są źli, odzwierciedlając swój gniew na twarzy. Zastanawiasz się dlaczego oni są tacy źli? Czy nie lepiej, było by być szczęśliwym?

To samo dzieje się z nami, gdy jesteśmy zgorzkniali wobec kogoś. Gdzieś w środku nas dominuje wrogość, a to objawia się na naszej twarzy.

Negatywna mina - wrogość

Ponadto, wrogość nie wnosi do naszego życia nic oprócz negatywnych rzeczy. Czy zastanawiałeś się, dlaczego nic nie idzie ostatnio po Twojej myśli? Skoncentruj się na tym w jaki sposób działasz. Właśnie w tym możesz znaleźć odpowiedź.

Nie zdajemy sobie sprawy, że wrogość zawsze działa przeciwko nam. To nie dotyczy tylko nas, ale wszystkich i wszystkiego wokół nas. Dotyczy to ludzi, których kochamy najbardziej, wszystkich naszych relacji. To one będą miały wpływ na Twoją nową drogę, którą podążasz w codziennym życiu.

Wrogie nastawienie nie przyniesie nam nic dobrego. Wręcz przeciwnie. Utrzymywanie tej nieprzyjaznej sytuacji przez dłuższy czas może powodować poważne choroby.

“Żaden człowiek nigdy nie urodził się agresywny i z wrogimi impulsami. Nikt też nie staje się agresywny lub wrogi zanim się tego nie nauczy.”
-Ashley Montago-

Co możemy zrobić, aby przestać odczuwać wrogość? Na początek, musimy otaczać się pozytywnymi ludźmi, którzy nastawiają na współczucie i szczęście.

Czasami odnajdujemy siebie tonących we wrogości, ponieważ otaczamy się wrogimi, negatywnymi, złośliwymi, pełnymi sarkazmu ludźmi. Oni bezustannie osłabiają naszą psychikę i nawet tego nie zauważamy.

Odczuwasz wrogość? Naucz się przebaczać

Kiedy czujemy się zdominowani przez wrogość i niechęć, powinniśmy się od razu uczyć wybaczać. Jednakże nie tylko przebaczać innym. Musimy to robić również względem samych siebie.

Dziewczynka na plaży przesiewająca piasek

Jak już zostało powiedziane, czasami czujemy się urażeni, nie możemy już znieść samych siebie, bo nasze własne zachowania i działania tak bardzo nam przeszkadzają.

Wybaczanie sobie i innym wymaga czasu. Dlatego właśnie konieczne jest, aby pozbyć się niektórych rzeczy z wyprzedzeniem, bo mogą one nas spowolnić w nauce przebaczenia. Co mogło by to być?

  • Rany, które inni nam mogą zadać.
  • Silne uczucia, które nie robią nic więcej niż blokują nasze szczęście i umiejętność przebaczania.
  • Egoizm, który jest dla nas powodem do smutku i zatrzymuje nas przed okazywaniem hojności.
  • Myślenia i życia przeszłością. To zawsze zatrzymuje nasz rozwój.
  • Zbytnie zamartwianie się usłyszanymi plotkami lub martwienie się o to, co inni ludzie mogą o nas powiedzieć.

Wszystkie te rzeczy, a także wiele więcej, powoduje, że nasze życie pełne jest goryczy. Kwitnie w nas wrogość i nie jesteśmy w stanie wybaczyć innym lub sobie samemu.

Wszyscy popełniamy błędy, ale musimy czuć się wolni od wszystkiego, co inni mogą nam zrobić. Co oni robią, by cię skrzywdzić? Musisz zdać sobie sprawę, że w rzeczywistości to Ty pozwalasz na ból. Nie jest to przecież ból fizyczny. Czy nie masz prawa decydować o tym, co dzieje się w Twoim wnętrzu?

“Nie ma lepszej zemsty niż kompletne przebaczenie.”
-Josh Billings-

Pamiętaj, że im mniej pozwolisz innym na krzywdzenie Ciebie, tym częściej będziesz ignorować plotki, zaczniesz żyć teraźniejszością bez ciągłego myślenia o przeszłości. Wtedy prawdopodobnie zobaczysz większy potencjał w rzeczach, które Cię otaczają.

Jednakże, będziesz wolny i nic Cię nie zrani. Żyj swoim życiem, wybaczaj ludziom, wybaczaj sobie. Bądź wolny i szczęśliwy!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.