Twoje włosy niech rozwiewa życie

Twoje włosy niech rozwiewa życie

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca, 2017

W życiu wszystko co dobre rozwiewa twoje włosy. Bieg po plaży, jazda kolejką górską, uprawianie miłości, taniec, czy głośny śmiech, jazda na rowerze, pocałunek z ukochaną osobą – wszystko to zmierzwi twoje włosy.

Czy zauważyłaś kiedyś miny na twarzach ludzi, którzy chodzą po ulicach? Chodzi o tych, których włosy chciałabyś pogłaskać i przeczesać. Z pewnością nie pozwolili jeszcze, by życie zmierzwiło ich włosy.

Wciąż jeszcze nie zatrzymali się by pomyśleć, że ten dzień nigdy się nie powtórzy i muszą cieszyć się każdą minutą i wyciskać z życia absolutnie wszystkie soki.

“Pozwól życiu zmierzwić swe włosy, a niech miłość ogołoci cię od stóp do głów.”

-Ulises Sanchez-

Zdecyduj zmierzwić swoje włosy

Nie chcę być nieskazitelną kobietą o doskonale uczesanych włosach, idąca doskonale prosto, która zawsze jest poważna, regularnie ćwiczy. Nie chcę przestrzegać surowej diety, aby być szczuplejszą, nie chcę zawsze być na czas, ani mówić tego, czego się ode mnie oczekuje, ani robić tego co powinnam.

Postanowiłam zmusić się do szczęścia i żyć takim życiem, które mierzwi moje włosy.

Wesoła dziewczyna w okularach

Zakochaj się

Kiedy ostatni raz pozwoliłaś ponieść się nurtowi? Być może było to już zbyt dawno temu i nadszedł czas, by pozbyć się ograniczających cię uprzedzeń, aby każdą chwilę przeżywać intensywnie.

Jeśli kogoś lubisz, to mu o tym powiedz. Jeśli chcesz pocałować osobę, którą tak bardzo lubisz to zrób to. Kiedy pragniesz powiedzieć “kocham cię” to powiedz. Nikt nie jest w stanie kontrolować tego, w kim się zakochuje, a miłość zawsze stanowi ryzyko. Bądź odważna i doświadczaj tego, czego pragniesz.

“Kochałem aż do szaleństwa. To co dla nich jest szaleństwem, dla mnie stanowi jedyny sposób na miłość.”

-Françoise Sagan-

Płacz nawet bez powodu

Jeśli spadający z drzewa liść sprawi, że łzy napływają ci do oczu, to pozwól im popłynąć. Kiedy ekscytujesz się w czyjeś obecności, to wyraź swoje uczucia. Możesz płakać ze szczęścia oraz smutku. Nikt nie może ograniczać twoich łez. Pozwól im płynąć i bądź sobą.

Śpiewaj i tańcz, jakby nie było nikogo

Kiedy słyszysz swoją ulubioną piosenkę i masz ochotę śpiewać, to zrób to. Pozwól twoim włosom tańczyć, niech zmierzwi je muzyka. Tańcz i śpiewaj, jakby nie było nikogo. Nie ma znaczenia, czy robisz to dobrze, czy źle. Masz po prostu cieszyć się życiem i swoją piosenką. To właśnie gra melodia twojego życia.

Całuj namiętnie

Całuj całym swoim ciałem, całym swoim sercem. Poczuj jak emocje pocałunku zalewają twoje serce. Zmierzw włosy swoimi pocałunkami i niech będą one w nieładzie. Poczuj jak twoje usta stykają się w pocałunku. Są one twoje, w całej swojej namiętności.

Całująca się para

Ściskaj całą swoją duszą

Przytulaj innych całą swoją duszą. Poczuj siłę swoich ramion, gdy otaczasz nimi drugą osobą i wesprzyj się na jej ramieniu. Poczuj jak chronią cię swoim uściskiem. Uścisk to ciepło, uścisk to życie. Miejsce ani czas nie mają znaczenia. Przytulaj innych, kiedy dyktuje ci to serce.

Odczuwaj emocje

Czasami poczujesz złość, innym razem strach, radość, smutek, czy nadzieję… Ważne byś nauczyła się doświadczać tych emocji, wsłuchiwać się w to co mówi ci twoja dusza. Naucz się rozumieć jej przekaz i odnajdź swój wewnętrzny spokój.

Wyrażanie swoich uczuć nie powinno cię zawstydzać. Oznacza to uwalnianie swojej natury, wyrzucenie wszystkiego co kryje się w środku. To nic, że czujesz się wrażliwa. Ekscytacja to odważna rzecz. Jest dowodem odwagi na otwarcie swojej duszy dla innych i dla samej siebie.

Kiedy życie mierzwi twoje włosy…

Po każdym uścisku, pocałunku, czy zaśpiewanej piosence, kiedy spojrzysz w lustro, ujrzysz kobietę w rozwianych włosach z uśmiechem pełnym nadziei życia. Jest to bowiem życie, które sama sobie wybrała. Kiedy życie mierzwi twoje włosy, to wiesz że żyjesz i jesteś bardzo szczęśliwa.

“Uprawiaj miłość, oddawaj się, jedz pysznie, całuj, przytulaj, tańcz, zakochuj się, relaksuj się, podróżuj, skacz, siedź do późna, wstawaj wcześnie, biegnij, leć, śpiewaj, strój się, rozgość się, podziwiaj widoki, ciesz się i przede wszystkim pozwól by życie mierzwiło twoje włosy. Najgorsze co możesz zrobić, to uśmiechając się i patrząc w lustro starać się na siłę je poprawiać.”

-Quino (Mafalda)-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.