Wewnętrzne światło drażni osoby żyjące w ciemności

Wewnętrzne światło drażni osoby żyjące w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia, 2018

Twoje wewnętrzne światło oraz chęć dzielenia się tym uczuciem może poważnie denerwować osoby, których serca są przepełnione całkowitą ciemnością. Mogą one chcieć wywołać w Tobie wstyd i zażenowanie oraz przygasić Twój blask. Wewnętrzne światło jednak nigdy nie powinno gasnąć.

Oczywiście wiesz o czym mowa. Życie jest pełne ludzi przepełnionych światłem, którzy oświetlają nim wszystko dookoła nie zaślepiając nikogo, tym bardziej osób, które pogrążają innych w swojej toksyczności. Ci ostatni są również uosobieniem tego, co nas przytłacza i ogranicza w chwili, gdy tylko zechcemy uzyskać więcej wsparcia.

Zazdrość jest tysiąc razy bardziej okropna niż głód, gdyż jest ona głodem duchowym.”

-Miguel de Unamuno-

Pamiętaj, że takie osoby nie potrzebują Cię w swoim życiu, a posiadanie ich w Twoim nie przyniesie Ci żadnych korzyści. Zwłaszcza, że prawdziwi przyjaciele nie tylko pomagają w chwili smutku, ale również wiedzą, jak podzielać momenty Twojego sukcesu.

Niech toskyczni ludzie toną w ich własnej truciźnie

Światło i ciemność są częścią natury i dlatego symbolizujące ich dwa rodzaje ludzi mogą współistnieć, komunikować się, a czasem nawet ulec skażeniu nawzajem. To jest właśnie powód, dla którego tak łatwo jest spotkać na swojej drodze życiowej osoby żyjących w ciemności, których będzie denerwowało Twoje wewnętrzne światło.

Dziewczyna w jeziorze patrzy w górę

Oczywiście, Twoje wewnętrzne światło nie jest nieprzyjemne. Chodzi o to, że niektórzy ludzie muszą Cię okraść, by poczuć się lepiej, ponieważ w ich duszy zamieszkuje zło, a w żyłach płynie zazdrość. Tak dużo zazdrości.

Wszyscy wiemy, iż istnieją pewne gatunki grzybów, które świetnie się prezentują, lecz nie są jadalne. Tak samo jest ze złymi ludźmi: przychodzą w Twoje życie i przekonują, że będą tu dla Ciebie, lecz gdy przychodzi co do czego, po prostu Cię zatruwają.

Oto dlaczego należy unikać toksycznych przyjaźni oraz odrzucać ludzi, którzy nie są w stanie podzielać naszego szczęścia. Osoby, które nie cieszą się Twoim osiągnięciem tak naprawdę wcale Cię nie kochają, co jest najważniejsze.

Szczęśliwa osoba jest źle widziana?

Uwielbiamy dzielić się dobrą wiadomością lub marzeniami z bliskimi. Cieszymy się możliwością pokazania ludziom, że znaleźliśmy miejsce, w którym możemy w pełni cieszyć się życiem. Robimy to poprzez portale społecznościowe, telefony, e-maile, śpiewanie piosenek oraz na tysiące innych sposobów, które tylko jesteśmy w stanie wymyślić.

Dlatego nie potrafimy zrozumieć wyrazu niezadowolenia na twarzach innych ludzi, którzy dają nam do zrozumienia, że nie cieszą się za nas. Oczekujemy co najmniej uśmiechu, przytulenia lub słów “wspaniale, gratuluję”. Z pewnością wiesz, o co chodzi. W tych czasach wewnętrzne światło zanika, a emocje słabną nie znajdując spodziewanej reakcji.

“Cieszę się, że cieszysz się, że cieszę się, że jesteś szczęśliwy.”

-Paul Auster-

Kobieta z rośliną w ręku cieszy się słońcem

Gdy to się ciągle powtarza, dochodzimy do wniosku, że szczęście jest zaraźliwe. Ale to się sprawdza tylko w przypadku osób, które pozwalają mu się rozprzestrzenić: czasem Twoje wewnętrzne światło powoduje w innych uczucie dyskomfortu, co nie ma nic wspólnego z Tobą, lecz tylko z tym, w jaki sposób ta osoba zarządza własnymi emocjami.

Może to właśnie ich ciemność przygnębia Twoje wewnętrzne światło

Zastanawiając się nad tym tematem można dostrzec ciekawe porównanie, z którym możesz się zgodzić lub nie: ludzie, których drażni Twoje wewnętrzne światło są niczym zęby mądrości. Spróbuję wyjaśnić, dlaczego.

Zęby mądrości prędzej czy później powinny wydostać się na powierzchnię i prawdopodobnie nie zrobią tego jednocześnie: najpierw wcale nas nie denerwują, ale gdy tylko się uspokajamy zaczynają nas boleć. Zaczynamy czuć się źle, a nasza energia się wyczerpuje.

Jedyną opcją zostaje ich usunięcie. Zlikwidować je, by nie mogły już więcej zmieniać naszego życia w koszmar. Gdy te zęby znikają, odczuwana przez nas ulga nie ma sobie równych.

Ludzie, których dusze są przepełnione zimnem i które nie są w stanie tego ukryć, wywierają wpływ podobny do tego, jaki mają zęby mądrości: w pewnym momencie muszą się pojawić, ponieważ są częścią ludzkości.

Jednak należy nie zapominać, że zęby mądrości nie są w ogóle użyteczne i powodują tylko problemy z higieną. Więc niech Twoje wewnętrzne światło ciągle świeci i nie pozwalaj ciemności innych ludzi psuć Twojego dobrego humoru.

“Jeśli śmiech jest zarażliwy, zróbmy go epidemią.”

-Pablo Pacanowski-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.