"W kręgu miłości": miłość, ból i tusz

"W kręgu miłości": miłość, ból i tusz

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia, 2021

Film “W kręgu miłości” opowiada historię charyzmatycznej pary, która w pewnym momencie swojego życia musi stawić czoła nagłej tragedii.

W kręgu miłości” to film, który opowiada historię miłośnika bluegrass (country w swojej najczystszej postaci) oraz kobiety pokrytej pięknymi tatuażami, pełnej miłości i obdarzonej wyjątkową duchowością. Te dwa przeciwieństwa zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Dwójka bohaterów porusza widzów doświadczając dramatu choroby i utraty.

Film “W kręgu miłości” opowiada historię charyzmatycznej i pięknej pary, która w pewnym momencie swojego życia musi stawić czoła niespodziewanej tragedii: poważnej chorobie swojej córki. To doświadczenie, które jest w stanie złamać każdego i w pewien sposób sprawia, że płomień ich miłości powoli zanika.

W tym filmie najlepszy sposób na opowiedzenie historii stanowi muzyka i przeskoki na osi czasu. Dzięki temu widz jest w stanie zrozumieć dlaczego bohaterowie czują się w określony sposób.

Miłość, muzyka i estetyka w filmie “W kręgu miłości”

Elise i Didier w studiu tatuażu. Łączy ich niezwykła chemia. Jednak nie jest to pierwsza scena w filmie. Film bawi się przeskokami w czasie, aby pokazać na kontrast między romansem na początku związku z późniejszymi doświadczeniami związanymi z chorobą ich córki.

Muzyka i warstwa estetyczna filmu odgrywają kluczową rolę w rozwoju historii, która rozgrywa się w Gandawie w Belgii. Didier to miłośnik muzyki bluegrass, a rodzaju country tworzonego jedynie za pomocą instrumentów akustycznych i głosu.

Cała muzyka w filmie jest wykonywana przez jego zespół, który jest w stanie idealnie uchwycić amerykańską muzykę bluegrass.

Kadr z filmu "W kręgu miłości"

Elise to kobieta, która wyraża swoją miłość do sztuki za pomocą swoich tatuaży i pracy tatuatorki. Od samego początku wydaje się być wrażliwą, pełną pasji i kochającą osobą. Urzeka ją osobowość i urok Didiera, więc nic dziwnego, że wpada w jego ramiona. Zaczynają razem śpiewać w zespole, tworząc jedną z najbardziej uroczych ścieżek dźwiękowych w historii kina.

Od samego początku tej pełnej pasji historii tatuaże łączą się z muzyką. Sceny seksu, desperacji i czułość przeplatają się w trakcie całego filmu. Stają się metaforą połączenia pasji obu bohaterów, stanowiąc wizualną i słuchową narrację historii o nowej, pełnej pasji i odwagi miłości.

“W kręgu miłości”: w obliczu dramatu namiętność umiera

Metafora miłości i tego, w jaki sposób wydarzenia rozgrywające się w naszym życiu mogą zmieniać jej bieg znajduje swoje odbicie w kilku momentach filmu dzięki wykorzystaniu ciągłych futurospecji i retrospekcji.

Elise to marzycielka, ale jest również radykalna w podejmowaniu decyzji. Uważa, że każda historia może zostać ukryta lub przemieniona, podobnie jak tatuaż, którego już się nie lubi. Jest również otwarta na marzenia i sny na jawie.

Ma rozwiniętą duchowości i wierzy, że każda forma żałoby jest właściwa, jeśli tylko przynosi ukojenie, nawet jeśli nie jest ona całkowicie racjonalna.

Z kolei Didier jest pozornie bardziej pragmatyczny, ale jednocześnie mniej skory do zakańczania rzeczy bez powodu. Nalega na prowadzenie walki i stawianie czoła wszystkiemu, co utrudnia mu lub jego najbliższym życie, na przykład fanatyzmowi religijnemu, który przenika niektóre części jego ojczyzny, Stanów Zjednoczonych.

Jego żałoba jest bardziej racjonalna i agresywna, ale film wskazuje na to, że bycie bardziej realistycznym nie jest lepsze, ponieważ odziera osobę z poszukiwania ulgi nawet w swojej wyobraźni. Tym samym film “W kręgu miłości” pokazuje dwa sposoby rozumienia wydarzeń w życiu pary, takich jak niechciana ciąża, żałoba po utracie córki i radzenie sobie z rozpadem związku.

Czego może nas nauczyć ten film

Film pokazuje nam, że nie ma jednego sposoby na zrozumienie tego, co się nam przytrafia. Wszystko zależy od niuansów oraz okoliczności. Chociaż Elise wykazuje się odwagą podejmując niektóre ze swoich decyzji, to w innych jej chęć wymazania i zapomnienia tego, co się zadziało, powstrzymuje ją przed walką.

Z kolei Didier cierpi z powodu swojego uporu i sceptycyzmu. Mimo tego wykazuje się odwagą stawiając czoła stracie, uczestnicząc ze swoją partnerką w żałobie i nie uciekając. Film nie określa jasno co jest lepsze i co jest gorsze dla związku.

“Zawsze to wiedziałam. Że to było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Że to nie miało szans przetrwać. Życie takie nie jest, życie nie jest szczodre. Nie możesz nikogo kochać. Nie możesz się do nikogo przywiązać. Życie Ci na to nie pozwala. Zabiera Ci wszystko i śmieje Ci się prosto w twarz. Zdradza Cię.”

“W kręgu miłości”

Elise i Didier

Ta historia pokazuje, że miłość nie jest w stanie wszystkiego pokonać, jeśli przenika ją ból. Istnieją zdarzenia, które naznaczają życie każdej osoby i są w stanie zniszczyć idealną historię miłosną. Jak mówi Elise, życie bywa kapryśne i może zabrać Ci wszystko, co masz.

Czasami igra z Tobą, gdy się tego nie spodziewasz. I czasami to przerasta kochającą się parę.

Niesamowitą rolę w tym filmie odgrywa bez wątpienia przekazywana w nim szczerość. Jego przesłanie głosi, że miłość jest wspaniała i musisz w pełni się nią cieszyć, gdy ją odczuwasz. Jednak gdy dzieje się coś bardzo bolesnego, nie zawsze jest to możliwe.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.