Teraźniejszość - uprość ją z tymi 3 pytaniami

Teraźniejszość - uprość ją z tymi 3 pytaniami
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 07 listopada, 2018

“Ciesz się teraźniejszością” to nadmiernie używane wyrażenie, którego w rzeczywistości nie stosujemy tak bardzo jak powinniśmy. Życie w tym momencie wymaga zastanowienia się nad naszym istnieniem, na poziomie osobistym i zawodowym, czymś, co obecnie robi niewiele osób. Teraźniejszość jest ważniejsza niż nam się wydaje.

Być może z powodu braku czasu lub codziennego stresu odkładamy zdrowe nawyki, takie jak sprawdzanie się i zatrzymywanie, by cieszyć się chwilą obecną. Zapominamy, jak ważne jest zadanie sobie pytania, jak się czujemy i jak możemy bardziej cieszyć się życiem. Odpowiedzi na te pytania pozwalają nam ewoluować i skuteczniej reagować na nasz osobisty rozwój. Kluczem do tego jest właśnie teraźniejszość.

Anthony Robbins, jeden z najbardziej znanych trenerów personalnych na świecie, powiedział: “Jakość Twojego życia opiera się częściowo na jakości pytań, które zadajesz sobie codziennie.” Dlatego zastanowienie się nad tym, jak żyjemy, jak upraszczamy teraźniejszość i co chcemy robić w przyszłości, pomoże nam cieszyć się naszym “tu i teraz”.

Korzystając z naszego wewnętrznego dobrobytu, upraszczamy naszą ścieżkę życiową, upewniając się, że idziemy tą, która doprowadzi nas do środowiska pełnego dobrych ludzi, ułatwiając nam bycie lepszym i uzyskanie tego, czego pragniemy. Aby to zrobić, zadaj sobie te 3 pytania.

 “Urodziliśmy się, by żyć, dlatego najważniejszą rzeczą, którą posiadamy, jest czas. Jest tak krótki jak nasze życie na tej planecie. To okropny pomysł, aby nie cieszyć się każdym krokiem i każdą chwilą drogi, z umysłem, który nie ma granic i sercem, które może kochać o wiele więcej, niż zakładamy. ”

-Fakundo Cabral-

chodzenie po trawie

Dlaczego wkładasz wysiłek w obecną chwilę?

To prawda, że ​​nie wszyscy ludzie starają się osiągnąć cel lub po prostu poczuć się lepiej, ale zamiast tego pozwalają aby czas przemijał, nieświadomie narzekając na brak postępów. Jeśli czujesz się w ten sposób, określ, jakie wysiłki podejmujesz każdego dnia, mając na uwadze cele, które chcesz osiągnąć.

Oba aspekty są ważne, aby uprościć teraźniejszość i cieszyć się nią. Nie wystarczy mieć cel, do którego nie dążysz, czy podejmować wysiłek, nie wiedząc dokładnie, co robisz. Jednak większość ludzi nie bierze pod uwagę tych dwóch zmiennych. Jeśli kiedykolwiek pytałeś ludzi w swoim środowisku, dlaczego mają rutynę i dlaczego są zestresowani, prawdopodobnie odpowiedzą, że po prostu robili to, co powinni.

Jeśli zadamy sobie pytanie, dlaczego podejmujemy wysiłek, pomożemy uświadomić sobie, że zwykle podkreślamy rzeczy, których wciąż nie mamy, zapominając o tym, co mamy. Odpowiedź na to pytanie może sprawić, że uwierzysz, że nigdy nie poczujesz się dobrze i nie będziesz zadowolony, dopóki nie dostaniesz wszystkiego, co uważasz za potrzebne. Wręcz przeciwnie, kiedy zaczniesz wkładać pracę, by osiągnąć swój cel, zauważysz, że twoje samopoczucie rośnie niemal natychmiast.

Uproszczenie teraźniejszości wymaga świadomości, dlaczego podejmujemy wysiłek tu i teraz i dokąd zmierzamy.

Teraźniejszość: co Cię powstrzymuje i co możesz odpuścić?

Trzymanie się czegoś lub kogoś, nawet jeśli to szkodzi nam, jest nawykiem. Wszyscy ludzie mają go od urodzenia. Mamy mnóstwo zajęć i utrzymujemy złe nawyki, których nie jesteśmy w stanie odpuścić.

Doskonale znamy moc, jaką niektórzy toksyczni ludzie mają na naszą samoocenę, przekonania i uczucia. Te złe wpływy szkodzą nam w sposób, który, jak na ironię, nie jesteśmy w stanie odejść. To jak błędne koło.

Dlatego jeśli chcesz zacząć upraszczać teraźniejszość, aby cieszyć się nią bardziej. Pomyśl o tym, czego się w tej chwili trzymasz i to odpuść. Kiedy znajdziesz to, zdasz sobie sprawę, że często twoje problemy są całkowicie nieuniknione.

Uproszczenie teraźniejszości polega na odpuszczeniu wszystkiego, co odciąga Cię od tu i teraz.

Kobieta uwalnia ptaki

Z kim chcesz spędzać więcej czasu?

Jednym z najbardziej znanych cytatów na świecie dotyczącym rozwoju osobistego jest: “Jesteś średnią z 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”. Jednak większość z nas nie świadomie wybrała ludzi, z którymi chcemy spędzać czas. Powinieneś zacząć myśleć o tym, kim chcesz być, aby cieszyć się tu i teraz jeszcze bardziej.

Aby to zrobić, spróbuj wyobrazić sobie ludzi, którzy najbardziej przyczyniają się do Twojego życia. Jak możesz ustalić priorytety ich obecności? Pomimo tego, że czasami jest to trudne, ogranicz pozostałe zajęcia. Odrzuć to, co nie przyczynia się do Twojego życia, a zobaczysz, że staje się to możliwe. Odzyskasz mnóstwo czasu. Wykorzystaj go. Zadbaj o ludzi, którzy przynoszą wartość. Zarezerwuj chwilę w tygodniu, aby spędzać z nimi czas.

Ponadto, doceń to, co mogą zaoferować ci inni członkowie Twojej grupy. Pamiętaj, aby nie spędzać czasu z tymi, którzy nie chcą być przy Tobie. Uprość swoje istnienie. Pozostań tylko z tymi, którzy są naprawdę tego warci. Skup się na odpuszczeniu reszty ludzi, dziękując im za bycie częścią Twojego życia. Naprawdę warto.

“Życie jest najrzadszą rzeczą na świecie. Większość ludzi istnieje, to wszystko.”

-Oscar Wilde-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.