Szczęście - jaką ścieżkę przez życie obrać?

Szczęście - jaką ścieżkę przez życie obrać?

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia, 2017

Szczęście jest czymś, czego wszyscy nieustannie poszukujemy. Można je opisać jako uczucie całkowitej satysfakcji, absolutnego spełnienia, które jest jednak niezwykle trudne do precyzyjnego określenia. To uczucie spokoju towarzyszącego życiu, w którym wszystko jest po prostu idealne.

Właściwie to nie ma jasnej zupełnie przejrzystej definicji tego pojęcia, jako że każdy z nas może szczęście rozumieć w zupełnie inny sposób, stosując do tego swoje własne kryteria.

Rutynowe codzienne zadania, praca, brak wakacji i wypoczynku… wszystkie te sprawy wypełniają nas trudnymi do opanowania emocjami i stresującymi uczuciami, których pokonanie jest naprawdę sporym wyzwaniem.

Co więcej, w związku z różnymi innymi problemami, które życie niespodziewanie może nam rzucić pod nogi, możemy w łatwy sposób przeistoczyć się w nieprzyjemne, gniewne i wzburzone osoby. Czy jest jednak jakiś sposób, aby temu zaradzić lub się przed tym uchronić?

Odbicie w wodzie

Poszukiwanie szczęścia w życiu powinno stać się Twoim priorytetem już od młodych lat. Jeśli bowiem nie będziesz czuć się szczęśliwą osobą, Twoje życie może stać się koszmarem. Musisz więc zadbać koniecznie o to, aby zmienić ten stan rzeczy! Zmień wszystko to, co sprawia, że szczęście w życiu Cię omija.

Poważna zmiana lub choćby nawet stosunkowo niewielka modyfikacja Twojego obecnego życia tak, aby dać sobie szansę na szczęście może okazać się bardzo trudnym zadaniem. W wielu przypadkach wręcz niemożliwym do zrealizowania z wielu powodów.

Ten artykuł pomoże Ci znaleźć wiele nowych możliwości w tych wszystkich drobnych sprawach, z którymi masz do czynienia każdego dnia. Nie musisz radykalnie zmieniać swojego życia z dnia na dzień. Istnieje przed Tobą wąska ścieżka, która może doprowadzić Cię do punktu, w którym czeka na Ciebie szczęście.

Może ją już odkryłeś, być może zignorowałeś już wcześniej lub po prostu nie wiesz jeszcze, jak i gdzie ją znaleźć. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł pomoże Ci w tym zadaniu. Szczęście przecież czeka na każdego z nas, w tym również na Ciebie

Jak znaleźć szczęście? Uzdrowienie duszy i wybaczenie przeszłości

Wszyscy mamy w pamięci różne mniej lub bardziej smutne wspomnienia z przeszłości. Są chwile, w których doświadczyliśmy czegoś trudnego lub przykrego, ale także takie, które nas czegoś istotnego nauczyły. Czy jest wśród nas ktoś, kto nie przeżył w swoim życiu naprawdę ciężkich chwil?

Musisz w takim razie je mocno chwycić, a nie ignorować! Wszelkie prace nad uzdrowieniem swojej duszy i życia powinieneś rozpocząć właśnie od nich. Najważniejsze jest przebaczenie, nie tylko innym ludziom, ale także sobie samemu.

Radość

Być może doświadczyłeś wielu chwil pełnych frustracji, niezrozumienia lub nieuniknionych tragedii. Wszyscy przechodzimy przez etapy smutku czy też negatywnych emocji. Wybaczaj innym i przebacz także sobie te wszystkie chwile. Jeśli byłeś za coś odpowiedzialny, odpuść sobie. To już jest za Tobą. Było i minęło.

Teraz jest najlepszy moment, aby zmienić wiele rzeczy w życiu na lepsze. Idź dalej przez życie, bo gdzieś za kolejnym zakrętem drogi czeka na Ciebie szczęście. I nigdy, przenigdy nie popełniaj ponownie tych samych błędów. Uzdrawiaj wspomnienia i spoglądaj w przyszłość.

Wiesz dobrze o tym, że uczenie się na swoich własnych błędach pozwoli Ci być o wiele lepszą osobą. Właśnie to przybliża Cię do szczęścia, do którego tak tęsknisz. Nie trzymaj w sobie niepotrzebnej urazy i nie obawiaj się różnych rzeczy, które miały miejsce w przeszłości.

Ważna jest teraźniejszość. Zdolność do zmian w życiu spoczywa tylko w Twoich rękach. Nie dręcz się niepotrzebnie i nie myśl ciągle o przeszłości. Dzisiaj jest zupełnie nowy dzień, początek Twojego nowego życia. Sięgnij więc po swoje szczęście!

Ciesz się chwilą i odnajduj szczęście w tym, co robisz

Często zupełnie nieświadomie pragniemy tego, co już mieliśmy wcześniej. To niekoniecznie jest czymś złym, czy zasługującym na potępienie. Dobrze jest mieć przed sobą pozytywną wizję przyszłości, chęć dalszego rozwoju i osiągania wspaniałych rzeczy. Ale co z tym, co masz teraz, co jest wokół Ciebie?

Ta wyidealizowana wizja Twojej przyszłości może znacząco wpłynąć na Twoją teraźniejszość. Być może zechcesz jednego dnia żyć w domu swoich marzeń, albo zarobić mnóstwo pieniędzy. Może zechcesz spotkać się ze swoją bratnią duszą. A może zrobić coś zupełnie innego?

Ale w tych marzeniach o własnej przyszłości nie zdajesz sobie sprawy z tego, że skupiając się tak bardzo na tym, czego chcesz kiedyś, zapominasz o tym, co masz obecnie. Dobrze jest wyznaczyć sobie cele na przyszłość, ale trzeba być przygotowanym na porażkę i świadomym możliwości, że nigdy ich nie osiągniesz.

Nawet jeśli właśnie tak się stanie, to trudno – zdarza się. Szczęście nie zawsze musi być celem na końcu, równie dobrze można je czerpać z samych tylko starań.

Marzenia

Staraj się wyrobić w sobie pokorę. Rozejrzyj się dookoła. Ciesz się czasem spędzanym ze swoimi przyjaciółmi. Ciesz się tym, co posiadasz. Ciesz się wszystkim tym, co możesz zrobić właśnie teraz. Szczęście rzadko kiedy wiąże się w pełni tylko z tym, czego tak bardzo pragniesz.

Społeczeństwo lub Twoje otoczenie także może czasami wpłynąć na Twoje przekonanie, że posiadanie większej ilości rzeczy lub więcej pieniędzy jest jedynym sposobem, aby móc odczuwać szczęście. Nie wpadaj w tę pułapkę. Szczęście będzie z Tobą tak długo, jak zechcesz. Szczęście jest w Tobie. Nie zakładaj, że znajdziesz je w tym, do czego dążysz.

Doceń siebie samego i sięgaj po marzenia

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, często wierzymy w to, że szczęście nie jest częścią nas, ale czymś, co możemy dostać. Na początek warto jednak docenić siebie samego. Czy naprawdę wierzysz w to, że można cieszyć się czymś, jeśli tak naprawdę nie lubisz siebie samego ani tego, kim jesteś? Pomyśl o tym.

Koncepcja ta oparta jest na zupełnie podobnej, która wyjaśnia, że nie można kochać kogoś innego, jeśli nie kochasz przy tym samego siebie. Jak możesz zrobić coś, czego nie chcesz i czego nie rozumiesz? Naucz się szanować siebie samego i wierzyć w siebie i swoje szczęście.

Naucz się nadawać sobie wartość, na którą zasługujesz i doceniać przy tym swoje nadzieje i marzenia. Na przykład co się stało z tą podróżą, którą zawsze chciałeś odbyć? Albo z tym językiem obcym, którego chciałbyś się nauczyć?

A co z tym przyjacielem, którego planowałeś już od tak dawna odwiedzić, ale ciągle coś coś Ci w tym przeszkadza?

Szczęśliwe dzieciństwo

Aby odnaleźć szczęście w życiu, powinieneś zacząć od spełnienia swoich marzeń już teraz. Nie czekaj już dłużej i nie zwlekaj. Takie postępowanie spowoduje, że dni zmienią się w tygodnie, one w miesiące, a następnie lata. Jeśli chcesz coś zrobić, to po prostu zrób to!

Żyje się tylko raz. Czy naprawdę warto czekać tak długo, aby znaleźć szczęście?

Nie czekaj dłużej, tylko zacznij podążać drogą ku własnemu szczęściu. Wybór, którego dokonasz być może już dzisiaj na zawsze pozostanie w Tobie. Nie trać więcej czasu. Spędzaj czas na tym, co naprawdę chcesz robić. Teraz jest najwyższa pora, aby cieszyć się z życia i zawsze mieć trzeźwy i bystry umysł.

Pamiętaj, że jeśli zaczniesz już teraz sięgać po szczęście, nie pożałujesz ani jednej sekundy tego szaleństwa do momentu, w którym postanowiłeś powalczyć o swoje szczęście i swoje marzenia.swego dalszego życia.

Zdjęcia zostały zamieszczone dzięki uprzejmości i za zgodą Mariany Kałaczewej i Pascala Campiona.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.