Siostry są połączone sercem, to niezwykła więź

Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia, 2017

Siostry na zawsze zostaną połączone sercem. Dla nich czas i odległość nie mają najmniejszego znaczenia. Ich twarze, dzielące te same cechy i ten sam śmiech, zawsze będą patrzeć na siebie ze zrozumieniem. Siostry potrafią dostrzec to, czego nie mówią inna, a ich serca są na zawsze połączone niewidzialną więzią.

Każdy z nas wie, że bycie siostrą zwykle pociąga za sobą wyjątkowy system wsparcia. Ze wszystkich członków rodziny właśnie rodzeństwo najprawdopodobniej pozostanie z tobą do końca życia. Z nimi dzielisz się przeszłością, własnym doświadczeniem i uczuciami, co szczególnie się przejawia u sióstr.

Siostry są połączone wyjątkową więzią, która potrafi natychmiast przywołać echo dzieciństwa, pełne kłótni o ubrania, nienawiści do bycia starszą, jak również nienawiści do bycia młodszą. To powiązanie żywi się wieczną miłością, która nie zna słowa odległość i która zawsze koncentruje się na dobrym samopoczuciu “tej drugiej”.

Z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Illinois wynika, że związek z rodzeństwem jest pierwszym związkiem dziecka z kimś, kto mu dorównuje. Rodzice zawsze muszą o tym pamiętać.

Co ciekawe, w trakcie dzieciństwa ta więź między siostrami jest dość mocno skomplikowana. Ale na etapie dorosłości staje się wspaniałym filarem wsparcia i wyjątkowego partnerstwa.

Siostry miotają się między miłością, a rywalizacją

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że związki rodzinne są bardzo złożone i każdy z nich posiada własne cechy. Oznacza to, że nie wszystkie siostry mają tę samą pozytywną i wzbogacającą więź. Czasami pokonanie wynikających problematycznych sytuacji zaczyna się od procesu osobistego uzdrowienia.

Jest jedna książka, która dość głęboko zanurza się w tym temacie. Nazywa się “Bracia i siostry: odkrycie psychologii ich związków”. W tej książce psycholog Lara Newton opowiada nam o tym, dlaczego związek pomiędzy siostrami oscyluje między rywalizacją a intensywnym uczuciem.

Spójrzmy na kilka czynników, które mogą mieć wpływ na zawiłość tych związków:

  • Na relacje między siostrami może poważnie wpłynąć rodzinne i edukacyjne otoczenie, w którym dorastają (stereotypy dotyczące płci, preferowanie jednego z dzieci, itd.).
  • Kolejność urodzin również powoduje tą różnicę w ciągu pierwszych kilku lat. Może pojawić się zazdrość, lecz starsza siostra może też mieć instynkt opiekuńczy wobec młodszej siostry.
  • Dorastanie z jedną lub więcej siostrami sugeruje przejście przez liczne cykle, w którym każda z nich dojrzewa jako kobieta i wszystkie uczą się od siebie nawzajem. W ten sposób, krok po kroku, wspomniana wieź się rozwija, oparta na zrozumieniu, uzdrowieniu oraz niekwestionowanym i nieskończonym wsparciu, którym siebie obdarzają.

Wsparcie emocjonalne pomiędzy siostrami

Minęły lata. A razem z nimi dni potajemnego czytania dziennika siostry, kradzieży jej ubrań z szafy i podsłuchiwania jej rozmów z chłopakiem przez telefon. I teraz jesteś w stanie wyraźnie zobaczyć to miejsce w Twojej duszy, w którym zamieszkała.

Możesz teraz powiedzieć na głos o tym, jak niezwykle ważną osobą jest w Twoim życiu, bez względu na dystans, posiadanie własnych rodzin i projektów życiowych.

Siostry pochodzą z tego samego drzewa. I mimo, że ich gałęzie rosną w różnych kierunkach, ich korzenie zawsze pozostaje wspólne.

Siostry są niezwykle zdolne do udzielania wsparcia emocjonalnego. Związek między nimi wykracza poza kwestię genów. Są zakotwiczone we wspólnej historii, która utkana jest z wiernych i długotrwałych więzi. Wystarczy rzucić okiem na emocjonalny kompas siostry, by wyczuć rozczarowanie, ból i nadzieję.

Więź łącząca siostry może poprawić jakość życia dzięki niezawodnemu wsparciu emocjonalnemu. Siostry dają Ci poczucie bezpieczeństwa, wierzą w Twoje zdolności i przypominają o błędach, które razem popełniłyście jeszcze w czasach dzieciństwa, i które dalej nie zostały naprawione.

Siostry to również są osoby, które udzielają najlepszych rad. Dają też najmądrzejsze ostrzeżenia, nie owijają w bawełnę, nie oszukują i nie wywyższają się. Chcą dla Ciebie tylko tego, co najlepsze. A Ty z kolei pragniesz zachować to wsparcie na zawsze, mimo iż czasami się kłócicie i wyciągacie z przeszłości pewne negatywne tematy.

Jako starsza, Twoja siostra również może obdarzyć Cię nową ekscytującą rolą: w postaci wujka lub cioci. Jest to czas, w którym ta sieć uczuć i wsparcia jeszcze bardziej się rozrasta. Tym samym pozwalając Ci odkryć na nowo ogromny skarb, którym jest posiadanie siostry.

To może Cię zainteresować ...
La Mente es MaravillosaLeerlo en La Mente es Maravillosa
Rodzeństwo – 7 życiowych lekcji, których nas uczy

Nie ma lepszego prezentu, który rodzice mogą podarować swoim dzieciom, niż szansa na dorastanie mając rodzeństwo. Oto 7 lekcji, które od niego odbieramy