Silne związki - ludzie, którzy pozostają w Twoim życiu

Silne związki - ludzie, którzy pozostają w Twoim życiu

Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia, 2019

Niektórzy ludzie pojawiają się w Twoim życiu wskutek zdarzeń losowych, lecz tylko z najlepszymi tworzą się silne związki. Osoby, z którymi mamy najszczersze i najsilniejsze więzi, wkraczają w nasze życie i chwytają za serca, tworząc w ten sposób piękne i trwałe relacje. Są to niezwykle silne związki mogące trwać nieskończenie długo.

Słowo “serce” w tym kontekście używamy jako symbol naszego życia emocjonalnego i społecznego. Z tego świata czerpiemy energię, która zmusza nas do życia, gdyż żyjemy w tym świecie oraz społeczeństwie, których częścią jesteśmy.

Czy to jest prawda zależy również w dużej mierze od tego, jacy jesteśmy, oraz od ludzi w naszym otoczeniu. A to z kolei pomaga nam “zaprosić” do naszego życia osoby, które pozostaną w nim na zawsze, i z którymi będziemy w stanie stworzyć naprawdę silne związki.

Dziewczyna przytula drzewo

Kruche i silne związki

Jak już wcześniej powiedzieliśmy, prawdopodobnie istnieją ludzie, za którymi tęsknimy, lecz z którymi od dłuższego czasu się nie kontaktujemy, ponieważ ten związek już nie dostarcza nam nic dobrego, mimo iż dalej ich kochamy.

Kiedy spojrzymy wstecz, to bez wątpienia przypomnimy sobie tych przyjaciół lub partnerów, z którymi się ciągle kłóciliśmy, i z którymi mieliśmy konflikty nie będąc w stanie ich rozwiązać.

Innym razem wystarczy uświadomić sobie, że istnieją relacje, które ograniczają naszą swobodę swoją szkodliwą dynamiką, którą wspólnie tworzyliśmy.

W takim momencie ważne jest, by wziąć odpowiedzialność i nie czuć się ofiarą przez cały czas. Należy rozumieć, że kruchy związek, który się rozpada, musi być cierpliwie przeanalizowany całym sercem.

Powinniśmy przyjąć, że czasem również nie jesteśmy najlepszymi partnerami, i że całkowicie normalnym jest fakt, iż niektóre związki się rozpadają. Nasze otoczenie oraz nasz świat emocjonalny ciągle się zmieniają, ponieważ jest to częścią wrodzonej natury istoty ludzkiej.

Wiedźma daje dziewczynce jabłko

To w znacznym stopniu zależy od tego, jak radzimy sobie w tym zmieniającym się świecie z sytuacjami, które dotyczą tego, czy pewni ludzie pozostaną z nami oraz czy zbudujemy z nimi silne związki. Jest to kwestia kompatybilności, istoty i miłosnych spojrzeń, które karmią nasze dusze.

Możemy jednak zrobić coś, co wzmocni nasze związki oraz wybuduje wspaniałe kolumny, które będą je podtrzymywać. Oto kilka podstawowych koncepcji, które pomogą Ci tworzyć solidne i silne związki:

  • Słuchaj, by zrozumieć, a nie dać odpowiedź.
  • Bądź uczciwy i lojalny oraz nie manipuluj nikim.
  • Dotrzymuj słowa.
  • Bądź szczery z ludźmi wokół siebie.
  • Bądź uważny.
  • Nie staraj się konkurować.
  • Naucz się przepraszać i wybaczać. Problemy nie pojawiają się z powietrza. Wszyscy ponosimy za to odpowiedzialność.

Człowiek, który chodzi z Tobą w deszczu, pójdzie razem nawet w czasie burzy.

Niełatwo jest poradzić sobie z rozczarowaniem po zakończeniu wyjątkowego związku

Są chwile, gdy pokładamy wiarę w pewne silne związki, a później, z powodu tego, co się w nim dzieje, pozostaje nam tylko ogromne rozczarowanie. Nie warto czuć się ofiarą, ale radzenie sobie w takiej sytuacji jest bez wątpienia bardzo skomplikowane i niezwykle bolesne.

Jedna kobieta szepcze do drugiej

Rozczarowania w większości swojej są zwykle poprzedzone nieporozumieniem – albo dlatego, że nie byliśmy w stanie w pełni wyrazić siebie w tym związku, albo z powodu tego, że druga osoba nie mogła połączyć się z nami w sposób, jaki był nam potrzebny.

Lecz prawda jest taka, że większość zerwań jest spowodowana złamaniem niektórych z określonych powyżej punktów. A gdy już jest po, musimy się zmagać z głębokim uczuciem rozczarowania, które należy do odpowiedzialności obu osób zaangażowanych w związek.

Oto dlaczego w takich przypadkach powinniśmy poddać analizie własną dumę. Należy zobaczyć, czy istnieje jakikolwiek sposób rozwiązania zaistniałego problemu, czy da się otworzyć serce i spróbować uzdrowić rany. Po prostu załóż, jeśli jest to możliwe, że ludzie przychodzą i odchodzą, i że tylko naprawdę silne związki zostają.

Jak kiedyś zostało powiedziane, są takie okoliczności, które nas więżą, i takie, które dają skrzydła; ludzie, którzy wypełniają nasz plecak kamieniami, i ludzie, którzy sami ciągną swój ciężar; ludzie, którzy przynoszą ciemność w nasze życie, i ludzie, którzy robią wszystko, by inni mogli dostrzec nasze światło.

Nie spędzajmy więc czasu z osobami, które traktują nas źle, i które nie pozwalają nam zdobyć szczęścia. Uciekajmy od ludzi, którzy nas bez przerwy ignorują. Doceńmy ludzi, którzy pozostają zarówno w dobrych czasach, jak i złych czasach. Doceńmy nasze najbardziej silne związki.

Pamiętajmy, że ludzie przychodzą i odchodzą, i że zależy to przeważnie od podjętych przez nas decyzji.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.