Samotna, gdy jesteś sama? Zmień towarzystwo

08 września, 2017

Ostatnio czuję się trochę samotna, nawet gdy jestem otoczona ludźmi, których każdy chciałby mieć blisko siebie.

Czuję się opuszczona ale nie rozumiem dlaczego. Kiedy jednak jestem w moim pokoju a w pobliżu nie ma nikogo, kto zagłuszyłby moje własne dźwięki, wtedy czuję się najbardziej samotna.

Wiem, że oznacza to, że nie jestem w najlepszym towarzystwie. Czuję się samotna, gdy jestem sama, i to jest straszne uczucie. Nie chcę słuchać tego, co mam sobie do powiedzenia. Mam też poczucie, że jestem najsmutniejszą osobą na świecie.

Ponadto panika, którą czuję, gdy znajduję się w całkowitej ciszy, jest tak przemożna, że ​​staram się tej ciszy unikać za wszelką cenę. Zanurzona w panice czuję się pozbawiona ochrony i całkowicie bezbronna.

Wielu ludzi doświadczyło podobnego uczucia, a teraz prawdopodobnie i ty przechodzisz przez jeden z takich momentów. To normalne i nie masz się czego wstydzić. Łatwo jest poczuć się owładniętym przez pustkę, znaleźć w próżni. I wszyscy się boimy, że cos takiego się zdarzy w naszym życiu.

Samotność nie zawsze jest zła

Często, gdy widzisz nadchodzący cień samotności, próbujesz go zamaskować, by nie wpaść w jego otchłań. Albo izolujesz się w swojej melancholii. Zapadasz w stan, w którym możesz doświadczyć tylko i wyłącznie cierpienia i zapominasz, w mniejszym lub większym stopniu, kim naprawdę jesteś.

Pierwszym i niezbędnym krokiem jest walka z tym przerażającym dyskomfortem, który nie pozwala Ci cieszyć się tym, co masz.

Musisz stawić mu czoła i zaakceptować go. Tak, zawsze musisz nazwać lub nadać etykietę temu, co się z tobą dzieje. W ten sposób można przypisać wszystko do określonego miejsca i zacząć działać, gdy zamiast korzyści zaczyna stanowić przeszkodę.

Dziewczyna z ptaszkami trzyma w dłoniach obraz.

 “Poczucie samotności nie jest tym samym, co bycie samemu:

Bycie samemu może być przyjemnym doświadczeniem,

takim, którego możesz potrzebować, aby zebrać siły lub zrobić coś twórczego…

Ale uczucie samotności i odizolowania jest szkodliwe dla ludzi;

Stajesz się mniej twórczy, mniej inteligentny, a twoje zdrowie cierpi “.

-Elsa Punset-

Samotność nie musi być zła. Przekonanie się o tym jest następnym krokiem. Chodzi o zaakceptowanie tego, że bezbronność, którą czujesz, jest po prostu iluzją emanującą od słabej woli serca. Oznacza to, że bycie samemu może być wspaniałą okazją: idź na spacer, podróżuj, czytaj, medytuj…

Może to być najodważniejszy sposób na odkrycie i pokochanie siebie. Nie możesz oczekiwać, że inni będą wspierać cię i dbać o ciebie, jeśli sama tego dla siebie nie robisz..

W samotności odkrywasz, że nie jesteś tak naprawdę osamotniona

Samotność może być tęsknotą za uściskiem, który jest w zasięgu ręki. Chwile ciszy mogą budzić lęk, ale mogą też oczyścić, uspokoić i pocieszyć. Rodzajem samotności, która przynosi szczęście jest ta, która odnajduje cię i otacza tak byś, mogła stać się dla siebie najlepszym towarzyszem.

Nigdy nie jesteś sama, jeśli nie pozwolisz sobie na to. Ludzie rodzą się, aby utrzymywać kontakty z innymi. Dlatego dzielą się swoim życiem z osobami, które są im bliskie. Jednak czyż nie jest prawdą, że najbliższą sobie osobą jesteś właśnie ty? Dlaczego miałabyś z tego rezygnować?

“Nigdy nie jestem zupełnie sam, zawsze jestem ze sobą.”

-Anonim-

W tym wszystkim istnieje pewność. Ona już tu jest w momencie, gdy przychodzisz na świat. Jesteś już bijącym sercem, które nie może zaprzeczyć, że towarzyszy sobie samemu. Dlaczego nie uczynić tego jeszcze prostszym? Dlaczego nie wykorzystać chwili i cieszyć się życiem?

Najlepszym sposobem radzenia sobie z samotnością jest przyjąć ją do siebie, by wzmocnić więź jaka przywiązuje nas do naszej istoty.

Samotna? Chcę być sama z kimś, kto również chce być

Nie jesteśmy sami, dopóki możemy krzyczeć, że jest jeszcze coś, co nas identyfikuje, co pokazuje nam, że życie jest czymś o co warto walczyć. Mamy nie tylko siebie samych. Choć uczucie osamotnienia może nas oślepiać , wiemy, że są wokół nas ludzie z którymi warto przebywać.

“Samotność jest dobra, ale potrzebujesz kogoś, kto ci to powie “.

-Honoré de Balzac-

Możesz pomyśleć, że przecież masz rodzinę, małżonka, dzieci a nawet przyjaciół, ale nadal czujesz się sama. Żyjemy w społeczeństwie, które coraz częściej komunikuje się przy użyciu różnego rodzaju technologii.

Wymaga także od nas i naszych bliskich, byśmy spędzali więcej czasu w pracy a mniej czasu poświęcali na kontakty osobiste. Nie oznacza to jednak, że nasi bliscy nas nie kochają. Że nas nie wspierają.

Rysowanie owada.

Być może w tym przypadku twoja zależność od kogoś współpracuje z samotnością, skoro tak czujesz. Może to dobrze, że szukasz wolności, przestrzeni, hobby itp. w których poczujesz się spełniona bez potrzeby dzielenia się tą chwilą z kimś innym.