Prawda absolutna - trzy prawdy o życiu

Prawda absolutna - trzy prawdy o życiu

Ostatnia aktualizacja: 24 listopada, 2017

Prawda absolutna, czyli prawda ostateczna. W całej historii wiele prawd religijnych, ideologicznych, politycznych, a nawet naukowych okazało się nie mieć żadnej podstawy. Istnieje wiele opowieści o tym, że coś, co kiedyś uważano za absolutnie prawdziwe, utraciło swoje podstawy dzięki jakiemuś odkryciu lub innowacji. Prawda absolutna często prowadziła do problemów.

Temat prawdy był źródłem ogromnych kontrowersji, krwawych wojen i straszliwych nadużyć. Galileusz musiał odwołać udowodnioną prawdę, ponieważ była sprzeczna z prawdą Kościoła w tym czasie.

Biblioteka Aleksandryjska została spalona, ​​ponieważ w opinii najeźdźców mogła zawierać prawdy sprzeczne z Koranem. Podobnie, wiele kobiet i mężczyzn cierpiało za obronę prawd, które były niewygodne dla innych. Głosząc je skazali się na wygnanie, byli prześladowani, a w skrajnych przypadkach stracili życie.

“Każda łza uczy śmiertelników prawdy”.

Laurence Sterne

W ostatnich dziesięcioleciach popularna stała się teoria, że prawda jest względna. Zgadza się, że prawda bywa względna w stosunku do wielu czynników, ale faktem jest też że ​​istnieją prawdy absolutne. Istnieją niezaprzeczalne fakty świadczące o tym, że prawda jest również względna.

Prawda absolutna – trzy jej przykłady:

1. Wszyscy umrzemy

Jest to jedna z tych prawd, które towarzyszyły nam od początku i żaden postęp technologiczny ani religijne wyjaśnienia nie mogą jej obalić. To niepodważalny fakt – wszyscy umrzemy. Ty, ja i wszyscy, których kochamy, wszyscy, których mijamy na ulicy i wszyscy, których widzimy w telewizji.

Kobieta w białej sukni.

Osoby wierzące mogą twierdzić, że po naszym ziemskim życiu, kontynuujemy kolejne życie – życie wieczne. Albo, że po tym życiu zostaniemy poddani reinkarnacji i zjawimy się na świecie jako inna istota – co również jest dowodem na to, że życie jest wieczne.

Ale prawda jest taka, że ​​życie, które wiedziemy teraz skończy się. Nikt z nas nie wie, co będzie się działo później. Natomiast fakt, że to ciało i osoba, którą teraz jesteś, umrze, jest niepodważalny.

Każdy powinien być świadomy tej absolutnej prawdy. Ostatnim rozdziałem naszej historii jest śmierć. Gdybyśmy byli tego bardziej świadomi, być może uznalibyśmy, że każdy dzień istnienia jest bezcenny, ponieważ oznacza to również jeden dzień życia mniej.

2. Wszyscy jesteśmy stworzeni z połączenia mężczyzny i kobiety

Bez względu na orientację seksualną każdej osoby i bez wchodzenia w dyskusję o tym, czy mogą istnieć rodziny z rodzicami tej samej płci, prawdą jest, że aby ludzkie życie istniało, musi zaistnieć połączenie plemnika i komórki jajowej lub innymi słowy – komórek płciowych mężczyzny i kobiety.

Nowe życie można stworzyć w laboratorium, w zastępczej macicy lub gdziekolwiek. Jednak połączenie żeńskiej i męskiej gamety jest konieczne dla stworzenia nowego człowieka.

Para pod parasolem.

Niektórzy mogą twierdzić, że klonowanie jest metodą reprodukcyjną i że krążą plotki, jakoby metoda ta była już stosowana. Ale nawet, gdyby klonowanie miało miejsce, to to co powstaje na jego skutek nie jest nowym bytem w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale raczej powtórzeniem istoty, która już istnieje.

3. Wszyscy rodzimy się z kobiety

Każda ludzka istota powstaje w łonie kobiety. Żaden postęp naukowy nie był w stanie tego zmienić, przynajmniej do tej pory. Zapłodnienie in vitro polega właśnie na tym: na zapłodnieniu. Ale produkt tego zapłodnienia musi zostać wszczepiony w łono kobiety, aby rozwinął się w nową istotę ludzką.

Pomimo faktu, że kobiety były dyskryminowane przez tysiące lat, wszyscy zawdzięczamy im nasze życie. Żaden mężczyzna nie może zajść w ciążę czy urodzić dziecka, nie potrafi tego również sztuczna macica.

Kobieta z głową w chmurach.

Oczywiście te trzy absolutne prawdy dotykają istoty ludzkiej egzystencji. Wszyscy umieramy, wszyscy jesteśmy stworzeni z połączenia mężczyzny i kobiety i wszyscy urodziliśmy się z kobiety. Mówią o najważniejszych momentach istnienia: początku i końcu. Wnioski, które każda osoba wyciągnie z tych prawd, zależą całkowicie od jej prywatnego podejścia. Ale są czymś, nad czym należy się zastanowić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.