Oto nowa aplikacja, która pozwoli Ci znaleźć idealnego partnera!

Oto nowa aplikacja, która pozwoli Ci znaleźć idealnego partnera!

Ostatnia aktualizacja: 29 września, 2021

Technologia, brak czasu, a także osłabienie umiejętności bezpośredniej komunikacji to zjawiska społeczne, które zmieniają sposób interakcji między ludźmi. Teraz można już znaleźć partnera życiowego wybierając spośród wielu różnych kandydatów w Internecie. Służą do tego nie dość, że specjalizowane serwisy internetowe, ale także i pewna aplikacja!

Wychodzenie wieczorem do baru i pytania w stylu “Cześć, co porabiasz?” to już melodia przeszłości. W dzisiejszych czasach wszystko można kupić, sprzedać oraz rozwiązać za pomocą technologii. Ale to nie wszystko.

Ostatnio pojawiła się na rynku specjalnie opracowana aplikacja, która może nam powiedzieć, do kogo pasujemy, do kogo nie, a kto bez wątpienia będzie dla nas idealnym partnerem. Brzmi to niewiarygodnie, nieprawdaż?

Aplikacja do szukania partnera?

Ta aplikacja wykorzystuje specjalną bransoletkę pozwalającą zmierzyć nasze reakcje fizyczne podczas kontaktowania się z innymi osobami, bada także nasz poziom emocji i stresu. Analizuje również nasze rozmowy za pośrednictwem wiadomości tekstowych, zapisów rozmów z komunikatorów oraz zdjęcia, które otrzymujemy na swoich telefonach komórkowych.

Aplikacja wiąże ze sobą wszystkie te dane, przetwarza przez specjalnie opracowane algorytmy i na koniec tak po prostu i bez ogródek powie Ci, czy znalazłeś w końcu swoją bratnią duszę!

Kiedy ta aplikacja zdoła zgromadzić wystarczająco dużo danych, może zostać potraktowana jako rozsądny przyjaciel. Po prostu wyrazi swoją opinię na temat tego, od kogo powinniśmy się trzymać z dala, a kto jest wart naszej uwagi. Ale nie tak do końca. Ona tak po prostu sortuje osoby z naszego otoczenia odrzucając te niepożądane. Brzmi to całkiem ciekawie, nieprawdaż?

Malowanie serca

Aplikacja aplikacją, a co z tradycyjnymi metodami?

Czy jesteśmy jeszcze w stanie wybrać partnera bez pomocy technologii?

No cóż, w tym momencie wchodzimy dokładnie w ten obszar, w którym znajduje się centrum emocji i ekscytacji z życia. Tak naprawdę to nie istnieją żadne magiczne formuły i sposoby, aby mieć stuprocentową pewność, że udało nam się napotkać na swej drodze odpowiednią osobę. I to właśnie błędy, rozczarowania i sukcesy pozwalają nam odkrywać ten głęboki sens życia.

To właśnie jest prawdziwe życie i na jego podstawie powinniśmy się uczyć akceptować rzeczywistość. Uczenie się na naszych własnych i cudzych błędach, uczenie się przebaczania i zapominania. Ostatecznie uczenie się życia bez strachu i niechęci.

Bo ile razy zdarzyło nam się powiedzieć “Nie spodziewałem się tego po nim“, “Nie mogę uwierzyć, że zrobił to mnie“, “Nigdy nie będę w stanie jeszcze raz komuś zaufać“? Inni też popełniają błędy … tak jak i my. W trakcie naszego życia przewija się przez nie mnóstwo ludzi, którzy dają nam rzeczy pozytywne, negatywne, którzy mogą nam pomóc i sprawić zawód.

Kobieta w oknie

Będą to osoby o podobnych poglądach, a także takie, których zestawem wyznawanych wartości jest całkowicie odmienny od naszego, itp. Istoty ludzkie są niedoskonałe z natury. Dlatego nie powinniśmy na okrągło żałować i rozpaczać nad różnymi sprawami.

Podsumowanie

Ta aplikacja z pewnością stanie się hitem rynkowym, ponieważ jest ona co najmniej interesująca. Ale nie zapomnij o tym, że na pierwszym miejscu należy zawsze postawić swoją własną intuicję i indywidualne upodobania. Zmysły te czasami będą miały rację, a czasem zdarzy im się pomylić. Zawsze jednak dadzą Ci impuls i odwagę do poznawania nowych ludzi.

Aplikacja o nazwie “pplkr” (people Keeper) została opracowana przez grupę 8 studentów z Carnegie Mellon University. Obecnie jest ona dostępna tylko w USA i dla użytkowników, którzy posiadają urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.