Cudowni ludzie - otaczają Cię, ponieważ na to zasługujesz

Cudowni ludzie - otaczają Cię, ponieważ na to zasługujesz

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia, 2018

Jeśli w życiu otaczają Cię cudowni ludzie, to dlatego, że na to zasługujesz. Dobre rzeczy nie spadają z nieba bez powodu. Cudowni ludzie wchodzą w Twoje życie bez ostrzeżenia, ale potem już nigdy nie chcesz, żeby odeszli. Ci najbardziej wyjątkowi są u Twego boku nie przez przypadek, ale ponieważ zasługujesz na nich, ponieważ dobrze wiesz ile warta jest ich dusza i szlachetność serca. 

Przyjaźń działa niemal na tej samej zasadzie, co miłość: ludzie wierzą, że wiedzą wszystko. Spoglądają na siebie, jakby zrobili doktorat z relacji międzyludzkich oraz magisterkę z emocji. Ale nie są w stanie czytać z oczu własnego partnera lub zauważyć apatii przyjaciela, który przestał im ufać już dawno temu.

Jeżeli posiadamy u swego boku ludzi, którzy wzbogacają nasze życie, to dlatego, że dobrze rozumiemy jak działają te fundamenty wybudowane z szacunku oraz magii wspólnej ciszy.

Cudowni ludzie są wszędzie, ale ci Twoi są najlepsi, ponieważ na nich zasługujesz.

emocje

Istnieją ludzie, którzy są Twoim domem

Być może to Twój partner, Twoja rodzina, przyjaciele lub oni wszyscy razem wzięci. My wszyscy posiadamy emocjonalny dom. To mała mapa, na której możesz odnaleźć małe historie, i gdzie istnieje tylko jeden język: ten szczerego uczucia, emocji, które pomagają nam się rozwijać, oraz które leczą. Nigdy nie możemy zapomnieć tego domu, choć wymaga on dużej pracy.

Przyjaźń, podobnie jak miłość, wymaga stałej pielęgnacji. Musimy zadbać o jej korzenie, by więź była silna, cenna oraz zdolna stawić czoła każdemu sztormowi.

Mieszkańcy naszego własnego emocjonalnego domu są jak ta róża, o którą Mały Książę dba z takim poświęceniem na swojej planecie, wiedząc jak bardzo się ona różni od innych, tylko dlatego, że jest jego.

róża pod kloszem

Cudowni ludzie mogą pojawić się przez przypadek. Jednak to, czy zostaną przy nas, tylko czas pokaże. Nie możemy zapomnieć, że w każdym domu są kłótnie i różnice zdań, a na każdej osobistej mapie istnieją blizny. Ale są też odciski stóp, które dają życie oraz kształtują to, czym jesteśmy dzisiaj.

Miłość oraz przyjaźń, jaką oferują nam ci wyjątkowi ludzie, również nas definiuje. Dzielimy tą samą historię, przeszliśmy tą samą ścieżkę; wiemy czego są warci i dlatego na nich zasługujemy.

Cudowni ludzie a ludzie ulotni

Pierwsze badania nad wpływem przyjaźni na nasze zdrowie zostały przeprowadzone w 1979 i trwały prawie dziewięć lat. Odbyły się w Kalifornii, gdzie odkryto coś, co my wszyscy wiemy dzisiaj: posiadanie dobrego wsparcia, z którym możemy dzielić się naszymi doświadczeniami, obawami, dobrymi i złymi chwilami, zmniejsza ryzyko zachorowania na infekcje, zawał serca czy udar mózgu. 

Cudowni ludzie u naszego boku to synonim zdrowia i dobrobytu. Jednak pozytywne oraz prawdziwie wartościowe relacje w naszym życiu mogą być policzone na palcach zaledwie jednej dłoni. Co jest nie tak? Coż, w rzeczywistości nie możemy mówić o jakimś “błędzie”, lecz raczej o zachowaniach, które nie zawsze przystają do zasad naszego osobistego domu.

Dzieci na huśtawce - cudowni ludzie

Ludzie, którzy przychodzą i odchodzą, oraz dusze, które pozostają

Dzięki sieciom społecznościowym, ludzie zaczynają nawiązywać przyjaźnie oparte na wspólnych zainteresowaniach. Tworzymy grupy na Facebooku, gdzie możemy dzielić się doświadczeniem, marzeniami oraz pragnieniami. Wtedy, wiele z tych znajomości jest ulotnych, lub związanych tylko z jedną aktywnością lub potrzebą.

Istnieją znajomi, którzy przychodzą i odchodzą, którzy trwają tak długo jak kontrakt w pracy, czy pożyczka. Jako że utrzymywanie przyjaznych stosunków z każdą osobą nie jest wcale obowiązkowe, niektóre znajomości po prostu szybko się kończą.

Cudowni ludzie pojawiają się wraz z poznawaniem samego siebie oraz zdaniem sobie sprawy, że stworzyłeś swój własny dom, że Twoi ludzie, to Twoje terytorium, i że inwestowanie w nich jest inwestowaniem we własne życie, w swoje zdrowie oraz swoje przeznaczenie.

Istnieją ludzie, którzy lubią mówić “Nie zasługuję na przyjaciół czy rodzinę, którą posiadam”, ale jest to błąd. Zasługujemy na nich, ponieważ doceniamy ich, ponieważ się o nich troszczymy i ponieważ uwielbiamy mieć ich u swojego boku, dokładni takimi, jakimi są. Z całą swoją esencją, ze swoją magią. Zasługujemy na szczęście oraz codzienne uczenie się od naszych wspaniałych przyjaciół.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.