Narodzić się na nowo - odważ się to zrobić

Narodzić się na nowo - odważ się to zrobić
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2018

Narodzić się to nie chwila, ale długi proces. I zdarza się kilka razy w życiu. Dla istoty ludzkiej narodziny wiążą się z odłączeniem się od kogoś innego na zawsze. Odcięcie więzi, która przywiązuje nas do kogoś. Wejście do nieznanego świata i przyjęcie odpowiedzialności za naszą indywidualność, a przez to samotności, która nas określa.

Przez całe życie często znajdujemy się w sytuacjach podobnych do chwili, jak ta w której przychodzimy na świat. Bolesne zerwania, wielkie pożegnania, wielkie początki… Chwile, gdy musimy narodzić się na nowo.

Są to sytuacje, które są jednocześnie cudowne i przerażające. Prawdziwe wyzwanie, które wystawia na próbę wszystko to, czym jesteśmy. To samo życie najczęściej stawia nas przed tego rodzaju doświadczeniami. Ale narodzić się może być naszą decyzją. Decyzją, którą podejmujemy, gdy widzimy, że zamknął się jeden wielki cykl i że nadszedł czas, by rozpocząć nowy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.